Küsimus:
Kas ja kuidas minimeerida emase koera füüsilist aktiivsust kohe pärast desseerimistoimingut?
Jeromy Anglim
2013-10-09 05:54:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seksimisoperatsioonile järgnevatel esimestel päevadel annavad loomaarstid omanikule sageli korralduse proovida emase koera füüsilist aktiivsust minimeerida. Näiteks võib operatsiooni vahel olla 10 päeva ja kui silmused eemaldatakse.

Koertel on aga sageli oma mõte ja kui anesteetikum kaob, võivad nad hakata käituma nagu tavaliselt. Kahjuks võib selline tavaline tegevus (jooksmine, hüppamine, teiste koerte, kasside jälitamine jne) põhjustada õmblustega probleeme.

Küsimused

  • Kui oluline on kas emase koera kehalise aktiivsuse minimeerimiseks vahetult pärast seksimist?

  • Millised on kasulikud strateegiad sellise füüsilise tegevuse minimeerimiseks?

Kaks vastused:
#1
+7
user6796
2013-10-11 15:53:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Emased koerad peavad pärast vabanemist vähemalt mõned päevad vait olema. Neile on tehtud üsna ulatuslik kirurgiline protseduur, eemaldades emaka ja munasarjad. Sõltuvalt loomaarstist ja protseduuri tegemisest võib sisselõige olla erinev. Vähemalt on tal õmblused ja haavade paranemine võtab aega. Vähendades tema aktiivsust, vähendab see õmbluste purunemise võimalust, soodustab paranemist (kuna koerad paranevad magades) ja vähendab füüsilisest aktiivsusest põhjustatud valu stressi.

Kui palju tegevust teie koer saab teha suureneb mõne päeva pärast, kuid on mõistlik vähendada pingutavat tegevust vähemalt nädala jooksul.

1. päev

Tooge ta koju ja tee tema voodi kena ja hubaseks ning hoia teda vaikses, eelistatavalt pimedas toas, mille uks on suletud. Kui viite ta tualetti, hoidke teda juhtme otsas, nii et ta ei saaks proovida ekselda. Selles etapis on ta tõenäoliselt protseduurist ja uimastitest unine. Nii et teda niiviisi lukustatuna hoides saab ta hea koha lihtsalt magada. Mõned inimesed kasutavad sisemist pesupesemisruumi, kuna see on väike ruum, eelistan pigem väikest magamistuba.

2.-3. Päev.

Hoidke oma koer sees ajaks. Kui teil on kinnine hoov, peaks olema ok, kui ta pliist välja lasta, kuid jääge tema juurde ja tooge ta sisse pärast seda, kui ta on end kergendanud ja ringi nuusutanud. Kui ta tuleb viia teiste koertega alale või aedikut pole, tuleb teda kogu aeg rihma otsas hoida.

Kui teil on väike koht, pole teda vähem vaja piirata. liikumisi kodus, kuid suuremate majade puhul võib olla hea mõte hoida teda ühes või kahes toas. Küsimus selles, kas te ei soovi, et ta tunneks end oma perekonnast sotsiaalselt eraldatuna.

4. – 7. Päev.

Teie koeral võib olla rohkem vabadust, teda ei pea kodus piirama. Hoiaksin teda siseruumides ja laseksin tal kauem õues valvata. Korraga 20–30 minutit. Ma ei viiks teda selles etapis jalutuskäikudele.

Oluline on järgida kõiki veterinaararsti antud juhiseid.

#2
  0
Emma evans
2018-01-02 05:26:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On äärmiselt oluline, et nad ei hüppaks ringi, et mitte avada haava, kahjustada ennast ja põhjustada nakkust. Kast on hea ja ohutu meetod, kuid see võib põhjustada stressi. Omamoodi nädala pärast saavad nad tegevust uuesti üles ehitadaSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...