Küsimus:
Miks ma ei peaks haavatud linnule vett ega toitu andma?
Vixen Populi
2013-10-09 10:48:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leidsin oma linnu haavatuna ja mul soovitati enne talle loomaarsti juurde viimist mitte süüa ega vett anda.

Saan aru, et haavatud linnule ei tohi toitu anda; võib vajada, et tal oleks tühi kõht, kui neil on vaja opereerida, aga miks ma ei peaks talle vett andma?

Kaks vastused:
#1
+10
Vixen Populi
2013-10-09 11:08:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

(Siin on, mida loomapäästeteenistus selgitas, küsis neilt, kui nad ta peale võtsid).

Lind on nüüd hirmul ja närvis. Kui annate talle toitu või vett, võib ta süüa või juua liiga õhinal ja ta võib sellest lämbuda.
Võite anda talle natuke vett, kuid veenduge, et seda on vähe, et tal ei piisa edasi.

#2
+7
user6796
2013-10-12 10:53:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Põhjus, miks linnud või mõni loom ei saa vigastuste korral süüa ega juua, on juhul, kui nad vajavad operatsiooni - selleks võib lindude protseduuride sooritamiseks vaja olla üldanesteetikat või rahustit.

Üldanesteesia ja paljud rahustid võivad isegi teadvuseta loomal põhjustada iiveldust või isegi oksendamist. Nad lõdvestavad ka neelu ümbritsevaid lihaseid, kus lind kontrollib, kas õhk läheb hingetorust alla või toit ja vedelik söögitorusse. Kuna loom on teadvuseta, pole tal allaneelamisprotsessi üle kontrolli. See suurendab lindude maos esineva toidu või vedeliku ohtu söögitorust üles tulla ja hingata või kopsudesse sisse hingata; mis on potentsiaalselt eluohtlik seisund või vähemalt aspiratsioonipneumoonia soovimatu komplikatsioon.

Vedelik on sama ohtlik kui toit. Mõnes mõttes on vedelikul suur oht anesteseeritud linnu söögitorust üles voolata, sissehingamise ohuga.

Ülemiste hingamisteede obstruktsioon on tavaline nii anesteesia kui ka une ajal. Takistuse põhjustab ärkveloleku ajal esineva lihastoonuse kaotus. Velofarünks, eriti kitsas segment, on eriti eelsoodumus obstruktsiooniks mõlemas riigis. Patsiendid, kellel on kalduvus une ajal ülemiste hingamisteede obstruktsioonile, on anesteesia ja sedatsiooni ajal haavatavad. (1)


  • Ülemine hingamisteed anesteesia ajal
    Hillman, Platt, Eastwood doi: 10.1093 / bja / aeg126 (1)

  • Lindude seedimine PDF

  • Sturkie linnufüsioloogia, autor PD Sturkie, G.Causey Whittow ISBN: 978-0 -12-747605-6See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...