Küsimus:
Kuidas peaksin oma kassi halva käitumise eest distsiplineerima?
JohnB
2013-10-09 04:36:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On paar asja, mida ma proovin kassil takistada: hüppan köögileti äärde ja olen koerale (kes on sõnakuulelik ja mõtleb oma asjadele) kuri. Teda on lihtne tabada, kui ta üritab koera ümber kiusata, kuid tabada teda leti peal, kus ta teab, et teda ei lubata, vaja natuke salakavalust.

Kui ma taban teda käitumast, kuidas saan teda tõhusalt distsiplineerida, et heidutada halva käitumise jätkamist?

üksteist vastused:
#1
+47
Zaralynda
2013-10-31 01:09:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karistamine toimib harva, kuna kassidel puudub sotsiaalne struktuur, mis tunneks teid kodus domineerivana olevana, nad saavad aru vaid sellest, et teete neile midagi, mida nad ei soovi (pritsige neid veega, näiteks näide).

Seetõttu on palju tõhusam välja mõelda, miks teie kass ilmutab soovimatut käitumist ja rahuldada need vajadused teile mõlemale vastuvõetaval viisil, selle asemel, et karistada kassi ebasoovitava käitumise eest .

Köögi tööpindade eest hoidmiseks peaksite paigaldama kassi seinariiulid ja / või kassipuud, et anda neile see otsitava kõrguse eelis. Mõnikord on köögis nende asjade jaoks raske ruumi leida, kuid isegi nurgale pühendamine riiulikomplektile, et nad saaksid teie süüa vaadata, võib olla kasulik!

(Samuti võivad nad ronida tööpindadele, kui jätate määrdunud nõud välja, et nad saaksid toitu otsida, seega on majapidamine oluline!).

Ma ei ole tuttav koera / kassi suhtlemisega, nii et mul on seal keeruline nõu anda. Meil on küll kass, kes on teistest kassidest palju noorem ja ahistaks neid sageli, kuna tal oli palju energiat ja ta tahtis mängida. Hakkasin KINDLAKS, et veetsin temaga väsimismänguasjadega 30–60 minutit päevas, et teda väsitada, ja vanemate kasside jaoks on ta palju vähem häiriv.

Lihtsalt sellepärast, et kassil on ronimiseks alternatiive, ei peatu see köögi tööpindadele minek. Peate selgeks tegema, et see teile ei meeldi. Ka kassid väldivad negatiivseid asju ja kui te neid karistate (pritspudeliga või lihtsamalt, kui see tagasi maa peale asetate), saavad nad sellest aru. Aga mulle meeldib ettepanek pakkuda alternatiive. +1
@HarasBrummi kui kass on kassipuul (kuna see on soovitavam pind kui loendurid), siis (definitsiooni järgi) pole see lettidel. Sa pead panema selle valima puu (või muu alternatiivse pinna)
Täpselt, ma olen teiega selles küsimuses Zaralynda. Kuid mis teeb teid nii kindlaks, et kass puu valib?
@toothless199 peate puuga katsetama (asukoht, materjalid, landid jne), kuni kass puu valib
#2
+28
John Cavan
2013-10-09 04:44:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan pritspudelitehnikat, väike veeprits ei tee neile haiget, kuid see pärsib käitumist. Kuid võib-olla on asi selles, et minu kassid on eriti raskesti lahendatavad, kuid minu kogemuse põhjal on see tavaliselt lühiajaline hoiatus. Veenduge, et nad ei näeks, et te neid pritsite, see võib mõjutada nende reaktsiooni

Jah, ka mina pritsin vahel oma. Nad vastavad kuulekalt "Ei!" Ja kindlasti teavad nad, kui teevad midagi kelmikat. Kui nad hüppavad teises toas leti peale, pean ma vaid toolilt püsti tõusma ja nad hüppavad kohe alla. Kui nad tõesti käest ära lähevad, siis panen nad nende puuri, kuni nad maha rahunevad, või lasen neid väsitada laseri abil.
#3
+19
Rachel
2014-02-25 21:56:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma leian, et enamikku kassidest on üsna lihtne koolitada. See võib olla näpuvajutus, pihustuspudeli prits, käte plaksutamine jms.

Peamine on selles osas järjepidev olla ja heli kasutada ainult siis, kui need on tegelikult halvad . Lisaks proovige mitte lasta neil heli teiega seostada, vastasel juhul on nad head ainult siis, kui olete läheduses.

Esmane koolitus toimub sageli tegevusega, mis kassile ei meeldi. Ma kasutan tavaliselt pihustuspudelit, kuna meie kassid vihkavad märjaks saamist ja seda on lihtsam varjata, et mina olen tegevuse eest vastutav. Leian, et tugev müra või sisin ehmatab neid ja töötab ka, kuigi raskem on neid takistada inimese loodud heli minuga seostamast.

Mul oli tegelikult sama probleem kui teil, kus meil oli üks kass, kes hüppas alati letti, kui meid toas polnud. Lahendusena vooderdasin leti serva tühjadesse poppudelitesse ja pärast seda, kui ta kaks korda ennast kõik maha kukutades hirmutas, pole ma teda enam sinna üles püüdnud. Olen kuulnud, et inimesed teatasid samasugusest edukusest, kui kasutasid leti peal tinafooliumi või midagi kleepuvat nagu kahepoolne teip, aga see ei olnud minu jaoks kunagi kasulik (Tinfoil = mänguasi ja kleepuv kraam = pahameel) :)

Zaralynda vastus annab häid nõuandeid ka kassi käitumisprobleemide põhjuse leidmiseks ja lahendamiseks, kuid kuna see küsimus puudutab just kassi distsiplineerimist, siis arvasin, et anna sellele vastus.

Kassid võivad olla sama treenitavad kui koerad, kuigi mul on seda raskem teha, kuna nad on tavaliselt iseseisvamad ja pole nii innukad kui koerad ja on mõnikord targemad kui koerad, nii et saate aru, mida te proovite teha, ja võite teid ignoreerida. :)

Jah. Käte plaksutamine töötab meie kassiga hästi. Ta teab, et teeb midagi valesti .. kuid see ei takista teda seda enam kunagi uuesti tegemast. Vähemalt suudame tollast olukorda kontrollida, näiteks kui me sööme ja ta jõuab lauaplaadile. Plaksutame ja ta hüppab kõrvad püsti. Aga kohe, kui köögist lahkume, on ta kohe seal üleval :) Kassid :)
@ppumkin "ta teab, et teeb midagi valesti", mis on naeruväärne idee. Ideed õigest ja valest on vaid viis, kuidas eelnev tingimus avaldub inimese või looma meeles. Kui käitumise osas pole tingimuslikku seisundit tekkinud, ei saa olla ideid selle kohta, kas see on õige või vale.
See pole naeruväärne. Neil on ajud, nad järgivad mustreid, kui suurem kata ründab neid, siis järgmine kord põgeneb, on neil muidugi vaba tahte ja isikupära tõttu valik selle vastu võidelda. Me ei saa neile ajulukke panna, see on naeruväärne. Minu kass on praegu peaaegu 1-aastane ja ta teab, et ei tohi mu klaviatuuril ega ühelgi lauaplaadil istuda ega meie plaadist lihtsalt plaksutades süüa, et näidata, et ta teeb valesti. Jah, kassid pole nii kuulekad kui koerad, neid on lihtsalt raskem õpetada. Ma arvan, et peaaegu kõiki imetajaid saab õpetada mõistma õiget ja valet.
Nad saavad kindlasti õppida heaks kiidetud või mitte heaks kiidetud ega kedagi mitte huvitavaid, ehkki neil võib olla probleeme üldise ja konkreetse mõistmisega. Kas see on "hea ja halb", jääb kuskil semantika vahele ja on vastuseta. Pidage ka meeles, et mõni väärkäitumine kontrollib lihtsalt seda, kas reegel, mida nad mäletavad, ikka kehtib, kuna nad ei saa täpselt küsida.
#4
+6
Chema
2017-10-17 03:37:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karen Pryor muutis klõpsutreeningu populaarseks oma raamatuga Ärge laske koera maha . Selles, olles põhjalikult uurinud, mida tähendab käitumise kujundamine tingimusliku tugevdusega, loetleb ta 8 meetodit ( "ainsad on olemas" ) soovimatust käitumisest vabanemiseks . Esimesed neli on enam-vähem julmad (enda jaoks, # 4 puhul) ja viimased neli on enam-vähem inimlikud, kuid ta kinnitab, et igal meetodil on oma koht (v.a karistus, mis ei töötab - isegi siis, kui see tundub).

Ta loetleb ka näiteid tavaliste olukordade iga meetodi kohta, näiteks räpaste toakaaslaste, haukuvate koerte, ärritunud abikaasade, vigaste tennisekiikude, aaaaandide, lauale hüppavate kasside käsitlemine , mille lisan iga meetodi kirjelduse juurde:

1. meetod: „Lase loom maha.” See kindlasti töötab. Te ei pea enam selle konkreetse subjektiga selle konkreetse käitumisega enam tegelema.

Kass jõuab köögilauale: hoidke kassi õues või vabanege sellest.

2. meetod: Karistus. Kõigi lemmik, hoolimata sellest, et see peaaegu kunagi tegelikult ei toimi.

Kass jõuab köögilauale: lööge ja / või ajage köögist välja.

3. meetod : Negatiivne tugevdamine. Midagi ebameeldiva eemaldamine soovitud käitumise korral.

Kass satub köögilauale: pange köögilauale kleepuv pool ülespoole tsellofaanlint.

4. meetod: väljasuremine; lastes käitumisel iseenesest kaduda.

Kass jõuab köögilauale: ignoreerige käitumist. See ei kao kuhugi, kuid teil võib õnnestuda kustutada oma vastuväited kassi karvadele oma toidus.

5. meetod: treenige kokkusobimatut käitumist. See meetod on eriti kasulik sportlastele ja loomaomanikele.)

Kass jõuab köögilauale: õpetage kassi lemmiklooma ja toidutasu saamiseks köögitoolile istuma. Innukas või näljane kass võib seda tooli lüüa nii kõvasti libiseb see köögi poolel teel, kuid ikkagi on kass seal, kus soovite, mitte laual.

6. meetod: pange käitumine märku. (Siis ei anna sa kunagi vihjet. See on delfiinitreeneri kõige elegantsem meetod soovimatust käitumisest vabanemiseks.

Kass jõuab köögilauale: treenige teda hüpata lauale hüpates ja ka hüpake märguandel alla (see avaldab külalistele muljet). Seejärel saate kujundada aja, mille jooksul signaali tuleb oodata (lõpuks terve päeva).

7. meetod: „Kujundage puudumine”. Tugevdage kõike ja kõik, mis pole soovimatu käitumine. (Lahke viis muuta ebameeldivad sugulased meeldivateks sugulasteks.)

Kass jõuab köögilauale: kassi premeerimine lauast eemaloleku ajaks on otstarbekas ainult siis, kui hoiate köögiukse suletuna, kui te pole kodus, nii et kass ei saaks ise käitumisele lubada.

8. meetod: muutke motivatsiooni. See on kõigi põhiline ja kõige sõbralikum meetod.

Miks kassid lauale satuvad? (1) toitu otsima, nii et pange toit ära; (2) kassidele meeldib lebada kõrgel, kus nad näevad mis toimub. Asetage riiul või pjedestaal lauapinnast kõrgemale, piisavalt lähedale, et saaksite kassi hellitada, pakkudes köögile head vaadet. Kass võib seda ka eelistada.

Nagu Karen ütleb: Peaaegu kõik pöörduvad kasside või kellegi teise, karistuse poole, kuigi see on enamasti kasutu , kaasa arvatud inimesed: sotsiaalse struktuuriga või ilma, juurdunud hirmuga või ilma (kui tõhus on sõda uimastite kohta?).

Asi on selles, et kui karistust teo ajal rakendatakse, võib see tahtmatult töötada nagu # 3, negatiivne tugevdamine : kui iga kord teete midagi, mida te > kohe saate tüütu elektrilöögi, põletuse, veeprits või muu, seotate teo kiiresti ja sunniviisiliselt karistusega (Freudi assotsiatsioon üheaegselt: neuronid, mis ühendavad juhtmeid kokku) ja saate Kellavärk Orange, mis on teolt (ja karistajast) eemal, kuigi mitte nii dramaatiliselt kui filmis. Suur osa (enamus?) Meie käitumisest toimib juba ühinemise kaudu: teate juba, et ärge pange oma kätt tulle; sama hästi võib olla raske põlevate söe kohal kõndida, isegi kui teate, et need on (enamasti) kahjutud.

Karen ise kasutas pudelipritsit, et koer koera prügikasti koristada, kuid keerukam viis: ta pani vette paar tilka vaniljeekstrakti, et muuta selle lõhn tuvastatavaks (ja tundlikule ninale tüütum) ning tulistas seda (nõuetekohase märkega) koerale ja prügikastide juures. Juba mõne "assotsiatsioonilaskmise" järel lõpetas koer prügikastiga mängimise - ja vaniljejäätise söömise.

Nii et jällegi on igal meetodil oma koht (välja arvatud karistus / distsiplineerimine), kuid kui hindate oma inimlikkust, kui mitte karvaste sõprade heaolu, võiksite alustada alt üles kuigi humaansed meetodid nõuavad rohkem pingutusi ja loovust ...

.. või pigem just sellepärast. Kui proovite oma lemmiklooma positiivse tugevdusega treenida, saate teada, et see läheb mõlemat pidi, et see muutub mängulisemaks ja loomingulisemaks ning isegi nõudlikuks tema vajadustele, nüüd kui on selge viis suhelda .

Näiteks ei ole ma olnud piisavalt järjekindel, et kontrollida koera haukumist nr 6-ga, kuid ta lihtsalt armastab mind proovida ... silmad, kui ta selle saab. Nii et mul on hea meel tulemuse üle, isegi kui ta mind ikka veel keset ööd üles äratab ... (aga me liigume selles osas aeglaselt).

Käitumise kujundamise protsess on liiga lihtne (kasutate seda juba tahtmatult, kui plaksutate, naeratate või karjute „hästi tehtud!”): seostate sõna, müra või žesti, et seista „teete head! "ja iga kord, kui teie praktikant teeb head, kasutate signaali ( sündmuse marker ) ja peatate mängu kohe tasu pakkumiseks (alati, isegi kui kasutasite seda ekslikult!). See töötab kõigile, alates kaladest ja lõpetades lastega.

Viled ja klõpsijad on väga praktilised, kuna need on valjud, selged ja neid on kogemata raske kasutada (erinevalt plaksutamisest või „hea!” Ütlemisest). Te töötate lühikeste seanssidena, milles on umbes 20 tugevdust või mida iganes teie sõber saab igavlemata läbi (proovige seansid lõpetada kõrge noodiga, eriti läbimurdega, nii et ta jääb huvitatuks). Kõigepealt seostate signaali preemiaga selle kasutamise ja maiuse andmise kahe seansiga. Siis tugevdate lihtsaid asju, näiteks oma näo poole vaatamist, istumist või muid trikke, mida ta juba teeb, ja kujundate üha keerukamat käitumist. Kaks asja, mida on raske õigesti teha: see on sooja ja külma mäng, kus kujundate ( preemia ) igal sammul soovitud käitumise suunas. Peate olukorda lugema: mõnikord õpib ta midagi tegema mõne sammuga; teised peate premeerima iga väikese parenduse või isegi tagasitee siis jälle, teinekord lollid ennast mõttega, et midagi juhtus siis, kui seda ei juhtunud - kui ma arvasin, et ta oli õppinud matemaatika põhiosa, sarnaselt hobusele, kes oskas lugeda ... aga ainult siis, kui tema omanik oli läheduses.

Ja see viib mind teise raskema asjani: kui proovite suhelda kellegagi, kes ei räägi teie keelt - neist kõigist! -, ärge rääkige sõnade, näo ega kehaga, välja arvatud juhul, kui see on väljakujunenud või arenev signaal. Kui teete seda, siis muudate asjad tema jaoks lihtsalt segasemaks. Nii et hoidke pokkeri nägu ja keha ning kasutage ainult sihipäraseid signaale (sealhulgas julgustavaid ja tasulisi sõnu). Ja ma mõtlen tõesti pokkerit: peate jälgima, kas teadvustamata puugid on signaalid, vastasel juhul loeb ta neid ja seostab neid, nagu geenius hobune, kes teadis, millal lõpetada loendamine mõne minuti signaali järgi, mida isegi tema omanik ei teadnud.

Selliseid mänge mängides saate mõlemad rõõmu ja mõistmist või isegi terapeutilist väljakutset elus, mis võib piiratud koduloomade meeleolu tohutult parandada.

Ära tulista, et koer annab le hea ülevaate, kuidas ja miks tugevdamine töötab, kuid kuigi see on näidetega üle pakitud, pole see samm-sammult juhend, nii et üks neist võiks hõlbustada alustamist. kui soovite selles kätt proovida.

(Kuid naughty lemmikloom või mitte, on Ärge tulistage suurepärane lugemine, et mõista meie käitumist selle kõige põhilisemal tasemel - fav raamatu ülevõtmine: keegi ei tohiks vanemlikus kätt proovida, ilma et oleks kana eelnevalt treeninud ).

#5
+3
ーーー
2018-12-05 16:05:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu @Zaralynda juhib tähelepanu, ei saa kassid karistusest tegelikult aru, kuid saavad aru, et ei saa seda, mida nad tahavad. Nii et näiteks kui mängite oma kassiga ja see hammustab teid, võite mängimise kohe lõpetada ja lahkuda. Kass saab peagi aru, et hammustamine annab negatiivse tulemuse, mängu lõppu, ja lõpetab selle tegemise.

See on keerulisem, et korraldada selliseid asju nagu lettidele hüppamine. Kass otsib head vaatepunkti, et saaksite proovida välja selgitada, millist piirkonda ta soovib jälgida ja oma vaate kuidagi blokeerida, või nagu @Zaralynda soovitab, paku lihtsalt midagi paremat.

#6
+1
Strategist
2016-04-19 23:04:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavaliselt kasside distsiplineerimisel negatiivne tugevdamine ei toimi. See ajab kassid lihtsalt segadusse ja võib käitumist hullemaks muuta ning kassi hirmu tekitada. Parim lähenemine on positiivse tugevduse kasutamine, millele kassid reageerivad paremini.

Siin on hea artikkel, milles on selle kohta üksikasjalik teave: http://catsmeouch.com/how-to-discipline-a- kass /

Kui teie kass ronib lettidele, võiksite uurida kassi riiulite ja trellide hankimist, et kass saaks selle asemel mängida ja ronida. Sellest postitusest võib samuti abi olla http://catsmeouch.com/how-to-keep-cats-away-from-certain-areas/

Kas teil on kissmeouchi saidiga mingit sidet või olete lihtsalt lugeja, kellele nende nõuanded on kasulikud? Ilma selleta on raske teada saada, kas see on rämpspost või mitte - kas saaksite teabe edastamiseks oma vastust värskendada.
#7
+1
user6796
2016-10-08 03:25:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lisan mõnedele headele vastustele. Niisutan sõrmi ja nipsutan neile vett. Nii pole seal palju vett, nii et ma ei kahjusta minu usaldust nende vastu ja see viib nad näiteks pingilt maha.

Kui nad kraapivad midagi, mida ma ei taha, siis lihtsalt peatan nad, pühkides käega (õrnalt) minema ja öeldes karmil häälel "ei" (pole kindel, kui palju see hääl on intonatsioonid töötavad, tuleb neid proovida ilma kiiguta).

#8
+1
Joanne Johnson
2018-11-22 05:48:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan oma kassist, nagu oleks ta kaheaastane. Minu jaoks on kõige tõhusam võtta kass (tooli kraapides, leti peal jne) ja asetada diivanile. Muidugi hüppab ta kohe minema, kui ma eemaldun. Pean seda kordama umbes 4 korda, kui (vist) ta loobub ja jätab tooli või tööpinna rahule.

#9
  0
Wendy
2016-01-15 14:37:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei saa distsiplineerimise osas anda muid näpunäiteid peale tooni. Minu viieaastane isane kass reageerib minu toonile, kui ta teeb midagi, mida ta ei peaks tegema. Kuid minu arvates on oluline, et teie kass oleks teadlik sellest, kuidas teda toidetakse. See toit lihtsalt ei ilmu nende nõusse võluväel. Mu kass seob mind iga päev oma portsjonitoiduga. See võib kõlada veidi rangelt ja ta ei pruugi mind ära tunda kui "alfa" kassi, kuid ta teab kindlasti, et ei sööda teda kätt, mis teda toidab. Igatahes töötab meie jaoks ja ka tema on tervislik kaal. Erilisi "maiuseid" saab ta ka ainult hüvedena. Loodetavasti aitab see.

#10
-3
That Guy
2017-12-27 23:59:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui loom teid natuke ei karda, kõnnib ta teid mööda. Nendega on see ülekaalumäng. Karistus töötab ja rangelt rääkimine (aga ma olen kindel, et enamik teist kaaluks, kuidas ma seda karjun), kassib kassipoega, hoiab seda näo vastas, ütleb talle ei. Pange see maha. Las see põgeneb. Siis, kui see tagasi tuleb, anna talle armastus. Ole järjekindel. Lõpuks ei pea te seda enam nühkima ja võite lihtsalt öelda ei. Ja selleks ajaks, kui see on täisealine. Ta teab, mis on korras, ja mitte. Tegin seda oma esimese kassiga. Ja see töötab. Mu sõbranna ei distsiplineeri kassi, ei anna talle muud kui armastust ja see ei anna talle aega ega päeva, välja arvatud juhul, kui ta on näljane või tahab midagi. Ma eeldan, et eksimisruumi on ilmselt veidi, kuna enamikul loomadel on mõned-erinevad erinevad isiksused (teatud määral on nad ainult loomad ja piiratud väljendusvõimalustega, nii et paljud loomad on samad) ka lõbusalt , see meetod kuldkalal ei toimi. RIP ühe silmaga charlie

#11
-3
Boo
2019-12-13 07:54:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Veidi hirmu on hea motivatsioon parema käitumise jaoks, vähemalt meie kassi puhul. Ta on 99% ajast väga hästi käitunud, kuid kui ta on midagi valesti teinud, annab tagasilöögitud sõrme korralik nips küljel teate, et ta on halb. Ja kui ta minu peale susiseb, siis ta teab, et teel on veel üks näksimine.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...