Küsimus:
Kas maisipõhine toit on minu koerale halb?
Timtech
2013-10-09 03:05:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen lugenud, et maisipõhine toit võib koertele kahjulik olla. Kas see on tõsi? Kui jah, siis milline oleks hea alternatiiv?

Kas teil on link allikale, mis väidab, et maisipõhine toit on halb? Lihtsalt uudishimulik, pole ise kuulnud, et see oleks väitnud.
Kui nad on allergilised, siis kindlasti, muidu [mõõdukalt hästi] (http://www.askavetquestion.com/nutrition/corn/).
Mais on mõõdukalt korras. https://www.waltham.com/dyn/_assets/_pdfs/waltham-booklets/Essentialcatanddognutritionbookletelectronicversion.pdf
Kolm vastused:
#1
+16
maple_shaft
2013-10-16 03:47:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maisi- ja teraviljapõhine koeratoit on vaidlusalune ja palju vaieldud. Sellel teemal on tehtud arvukalt uuringuid ja selle kohta on palju teravaid arvamusi.

Paljud veterinaararstid usuvad maisipõhist koeratoitu ja selle hästi seeditavat ning koera tervisele palju kasu.

http://avetsguidetolife.blogspot.com/2013/04/corn-in-foodno-its-not-bad.html

Siin on väljavõte koeratoiduettevõte, mis müüb maisil põhinevat koeratoitu, väites, et "Cornphobia" on luksuslike koeratoitude tootjate algatatud hirmutamistaktika turunduskampaania. , Iams, Eukanuba ja Purina; see oli päris karm konkurents! Nende koeratoidu valemi ühine nimetaja oli mais. Populaarne turundusmäng "neil on seda ja meil pole" alustas maisi sünget demoniseerimist.

http://www.kumpi.com/corn.php

Siin on teine ​​veterinaararst, kes räägib oma blogis häälekalt maisitoitude vastu koeratoidus.

Vaidlesin toitumisspetsialistide esitatud arusaamade vastu. intervjueeriti veterinaariauudiste ajakirja artikli jaoks, et 1) lemmikloomatoidu koostisosad pole olulised, 2) koerad nõuavad teraviljapõhiseid kiude, et nad oleksid terved, ja 3) koerad on kõigesööjad (nad koristavad kiskjaid). Samuti juhtisin tähelepanu sellele, et paljudel veterinaartoitumisnõustajatel on rahalised sidemed maailma suurimate lemmikloomatoidu tootjatega.

http://healthypets.mercola.com/sites/healthypets /archive/2013/01/02/veterinary-nutritionists-favor-commercial-food.aspx

Fakt on see, et arutelu mõlemal poolel on veterinaararste, kes mõlemad väidavad teiste poolset rahalist kallutatust. No mis saab siis õpingutest? Sel teemal on tehtud palju uuringuid ja enamikku neist rahastavad just need tööstusharude rühmad, kellele oleks selliste uuringute tulemustest suur kasu või kahju. Pikaajalisi uuringuid pikaajalise mõju kohta, mida selline toitumine võib põhjustada, on tehtud.

Ilma et ma saaksin leida ametlikku uuringut maisipõhiste dieetide ja kehakaalu kohta, jagan ainult oma isiklikke kogemusi ja mida Olen olnud tunnistajaks. Ma ei toida oma koera maisipõhist toitu ja ta on kõige sobivam ja sportlikum basseinikoer, keda mina ja üldiselt kõik mu bassetikoertega sõbrad oleme näinud. Loomaarst täiendab mind regulaarselt, kui mul on tervislik kehakaal ja kui ebatavaline on selle tõu puhul, kes on tavaliselt ülekaaluline või rasvunud.

Ma pole kunagi tundnud ülekaalulist koera, kes oleks olnud maisita dieet. Iga ülekaaluline koer, keda ma tean, sõi odavat maisil põhinevat koeratoitu.

See ei ole uuring ja ilmselt võib olla seos maisivälise koeratoidu palju kõrgema hinna ja haritumate tarbijate kalduvuse vahel suurema kulutamiskuluga nimetatud toidu ostmiseks.

... ja ilmselt isegi lihtsalt seos koeraomanike vahel, kes on oma koera tervise pärast piisavalt mures, et mõlemad on teadlikud maisi vaidlustest ja sellest, et nad peaksid oma koera kaalu vaos hoidma.
#2
+8
ton.yeung
2013-10-09 03:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on olnud paar loomaarsti ja kõik ütlevad, et maisipõhine toit on halb. See võib olla erapoolik arvamus, sest nad mõlemad müüvad mingisugust erimärgiga lemmikloomatoitu.

Nende seletus on see, et kui kodustatud koerad saavad maisi baasil toitu süüa, sest nad on sellega harjunud, on nende seedesüsteem ehitatud liha käsitsemiseks. Kui küsisin, milliseid muid kaubamärke lisaks nende müüdavatele kaubamärkidele nad soovitaksid, ütlesid peaaegu kõik, et Nutro on koera söötmiseks parim kaubamärk.

Eeliste hulka kuuluvad:

  • neil on kergem seedida, nii et nad kakavad vähem
  • nende karvkate tunneb end paremini
  • nad heita vähem

Kui vahetasin oma koerad Nutrole, olen olnud nende tulemuste tunnistajaks, välja arvatud vähem heitmine, kuna minu koerad ei heida. Pidage meeles, et Nutro võib olla kallis ost.

See vastus pole eriti kasulik piirkondades, kus Nutro pole saadaval. Mis on need omadused (koostisosad), mis pakuvad nimetatud eeliseid?
Olen postitanud, mida loomaarstid on mulle maisitoidu kohta öelnud ja mida leidsin heaks alternatiiviks maisipõhisele toidule. Usun, et vastus lahendab kõik mured, mis algsel plakatil olid. Kuna ma ei ole loomaarst ega tegele tervisliku koeratoidu valmistamisega, siis ei tea, millised konkreetsed koostisosad või protsessid muudavad toidu tervislikumaks. Olete oodatud postitama alternatiivse vastuse, mis on kasulikum.
#3
  0
Beo
2014-04-08 17:23:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koeri kodustati metsikutest koertest ja huntidest, kodukoeri leiti umbes 30 000 aastat tagasi. Arvatakse, et mõned hundid on arenenud umbes 700 000 aastat tagasi. Nende peamine kalorite ja toitainete allikas on teised loomad, seega on nad lihtsustatult kui kiskjad.

Kuigi neile meeldib iga natukese aja tagant natuke taimset ainet näksida ja tapetud loomade maosisu süüa, ei käinud nad majas söögiks maid otsimas. Mais on palju odavam kui liha, nii et selle kasutamine võimaldab lemmikloomatoidu tootjatel kulusid vähendada. Mais oli valikuliselt leib alles hiljuti inimtoiduks ja pole sugugi nii suur toiduallikas, kuna see on täis suhkruid ega ole eriti toitaineterikas.

700 000 aasta vanuse liigi toitumise omavoliline muutmine kaasneb teatud terviserisk. Paljud Ameerika kassid ja koerad kannatavad rasvumise all.

Näeme inimestel sarnast probleemi, kus meie ajaloolist dieeti on mugavuse või kultuuriliselt õpitud maitse-eelistuse tõttu muudetud, mis põhjustab rasvumist, ateroskleroosihaigust, diabeeti, seedetrakti vähki jne.

Kvaliteetsed koeratoidud, mis on valmistatud peamiselt lihast, on head alternatiivid. Parem võtke siiski ühendust oma veterinaararstiga ja tehke kodus valmistatud koeratoit koos nõuetekohase toitainete tasakaalu ja soovitatavate vitamiinidega. Selles pole kõiki lemmikloomatoidu poest ostetud säilitusaineid, värvaineid ja täiteaineid ning liha on kvaliteetsem. Teie loomaarst ei ütle teile, et lisage hunnik maisi, kuigi koerad vajavad mõnda teravilja / köögivilja, et simuleerida seda, mida nad varem söövad loomad leidsid). Varjukülg on see, et see võib olla kallis ja aeganõudev, nii et see pole paljude jaoks atraktiivne valik. Isiklikult kasutan kvaliteetset poest ostetud toitu.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...