Küsimus:
Kuidas peaksin ülekuumenenud kassi värskendama või tema ülekuumenemist ära hoidma?
Timtech
2013-10-09 03:02:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mu kass näib õues päeva jooksul ülekuumenevat. Mida saaksin teha, et ta püsiks värske ja jahtuks?

Kas ta on toakass või õuekass?
Kas saaksite rääkida rohkem nende keskkonnast? Lisaks sise- / välistingimustele: maja? korter? ülemistel korrustel? Aga põrandatüüp (vaip? Plaat? Puit?)? Kas saate jätta aknad lahti, käitada fänne, kasutada vahelduvvoolu?
Tõesti, need on lihtsalt kassid. Nad on loomulikult kõrbeolendid ja eelistavad tegelikult kuuma ilma. Nagu öeldud, panin tavaliselt kassi veeanumasse veidi jääd.
Keskpäikese käes sulav kass ei ole realistlik stsenaarium; kassi otsivad peavarju. Palun rääkige meile rohkem, siseõues, mida olete proovinud?
Kaks vastused:
#1
+13
TildalWave
2013-10-09 04:04:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pole vaja oma kassi värskendada , ta on täiesti võimeline ööpäevas kuumal ajal kauem passiivseks jääma. Nad on geneetiliselt programmeeritud kiskjad, kes suudavad oma energiat säästa ja eraldatud kohti leida, varitsedes oma saaki varitsuses, kui tingimused on liiga kuumad ning nad võivad ennast kurnata ja liiga kiiresti üle kuumeneda.

Veenduge, et teie kass on varju, kuhu taanduda ja pääseda magevette. Koht, kus ta viibib, peaks olema hästi ventileeritav ja sinna tuleks värsket õhku, võimaluse korral võimaluse korral pääseda õue. Kassid taanduvad sageli päeva kõige kuumematel tundidel põõsastesse või kõrgetesse rohtu, kuid on ka täiesti normaalne, et ka nemad naudivad natuke päikest. Ärge muretsege selle pärast, et nende karusnahk läheb liiga kuumaks, see on hästi isoleeritud ja enamiku kassiliikide puhul võtab selle kuumuse levimine nende kehale väga kaua aega. Lühema karusnahaga kassiliikidel on see kuumustaluvuse künnis alati nii veidi madalam kui pikemate karvkattega.

Nad vahetavad soojust ka enamasti hingamise ja padjakeste kaudu, mitte karusnaha kaudu, ehk andes kassile ligipääs põrandaplaatide või muude jahedamate pindadega kaetud aladele ei oleks samuti halb mõte. Lühidalt, kuigi nii kaua kui teie kassil on kõik vajalikud asjad, näiteks juurdepääs värskele veele, varju ja hästi õhutatud aladele, teevad nad kogu värskendavat ka omaette piisavalt hästi ka kõige kuumemas kliima kõige kuumematel tundidel.

Ärge kasutage neile siiski mõnda veesprinklerit ega pihustuspudelit, et aidata neil jahtuda. Kassid ei meeldi sellele täielikult ja kui nad õpivad, mille eest põgeneda, saavad nad seda ja te saavutate sellega vaid vastupidi, stressides ja ülekuumenedes teie kassi veelgi.

#2
+12
iKlsR
2013-10-09 03:58:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma elan Kariibi mere piirkonnas, nii et siin on alati palju palav ja alati, kui mu kass muutub rahutuks (pidev sõtkumine, möllamine, küünistamine jne) . Annan talle jahedat kraanivett ja igal ajal, kui ventilaator on sisse lülitatud, meeldib talle istuda mu tooli seljatoel, ilmselt nautides tuult.

Tundub, et talle meeldivad ka külmad põrandaplaadid päeval (Ma näen teda vaibal harva) ja öösel panin tema korvi kõva padja ja hoian seda veidi avatud akna kõrval.

Nii et muud asjad, mida ma teen, on hoidke kardinaid suletuna, et otsene päike teda kätte ei saaks, kui ma pole kodus, kuid hoidke uksed ja aknad natuke lahti, et aeg-ajalt tuuleke läbi läheks, ja hoidke tema vett ka nurgas avatud anumas.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...