Küsimus:
Miks kassid lakuvad kilekotte ja kas selles on mingit kahju?
Monica Cellio
2013-10-09 03:17:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enamikule minu kassidest (nii varasematest kui praegustest) on meeldinud plastikust prügikotte ja toidukotte lakkuda. Eeldades, et nad ei rebita plastmassist tükke ja neelavad neid alla, vaid lihtsalt lakuvad, kas sellest on mingit kahju? Mida nad sellest saavad - kas see on lihtsalt tekstuuri värk või leechivad nad plastikust mõnda kemikaali või mis?

Internetis on levinud üksmeel selles, et see on seotud plastist pärit loomsete kõrvalsaadustega, aga kuidas teie kasside hambad on? Ma arvan, et mu kass teeb seda siis, kui hambad teda häirivad.
Teadaolevaid suuõõne probleeme pole (ja eelmised kassid tegid seda kogu elu).
Minu kass tegi seda kilekottide või pappkarpide siledate siltidega või raamatukaanedega. Kõik, millel on selline sujuv plastiline tunne. Ma arvan, et talle lihtsalt meeldis keele tekstuur.
Mul on 6 kassi ja ainult üks lakub kilekotte või leivapakke, nii et nüüd tuleb kõik eemaldada. Pole õige vastus, miks nad seda teevad
Ainult 1 minu kassist teeb seda. Ma ei arva, et see oleks plastist jääk rasva. Kas kilekotid sisaldavad tänapäeval tootmisprotsessis želatiini? Kui nad seda teevad, võib see olla osa vastusest. Samuti mõelge, kas see on käitumisküsimus, kuna kõik majapidamise kassid seda ei tee. Kõik kilekotid pange kappi ohutuse tagamiseks ja kulukate loomaarstide arvete vältimiseks. Kui kellelgi on vaja kilekotte istuda ümmarguste asjadega - kasutage suuri lukustus- ja lukukaste - hoiab teie kraami kiisude lakkumisest / näpistamisest ja (hoiab neid ohutult)
Kolm vastused:
#1
+27
JoshDM
2013-11-17 03:21:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miks kassid lakuvad kilekotte?

Laiaulatuslikud veebiuuringud näitavad, et kassi keele ligitõmbavatena näivad mitte ainult kilekotid, vaid ka fotod. Kottide lakkumise aktiivsus on kassidel erinev; mitte kõik kassid lakuvad kotte ja kõiki kotte ei lakuta. Kindlat vastust pole, kuid enamik teooriaid toetab @ JohnCavani vastust kottide loomset rasva sulatamist või lõhnade omandamist. Kahjuks on enamus leitud vastustest üksteisele viidates inertsed.

Siin on kulminatsioon minu avastatule, kusjuures igal põhjusel on loetletud näiliselt sõltumatud saidid, mis toetavad iga järeldust:

Valmistamine

Koti biolaguneva omaduse tõttu sulatati see millegagi, mis tekitas püsiva lõhna. See võib olla kõike muud kui sulatatud loomsed rasvad ("tall"), lanoliin, bensiini tooted, želatiin või maisitärklis. Fotode osas märgib Manhattan Cats, et želatiini kasutatakse ka fotoemulsiooniprotsessis, ühendades otseselt foto lakkumise koti lakkumisega.

Feline Express artikkel lagundab kassi puudutavaid kotimaterjale, märkides, et tootmisprotsess võib olla lihtsalt tekitanud lõhna, mida me ei suuda tuvastada, kuid kassid eelistavad seda. Kuigi Chroni ajaveeb pakub välja maisitärklist, lükkab Feline Express selle koostisosa kõrvale, kuna maisitärklise kotte toodeti väheste müüjate seas vaid lühikest aega. Feline Express jätab kõrvale tali- ja isegi kalasoomused, viidates tootjate hinnapakkumistele, milles öeldakse, et neid ei kasutata.

Toetavad saidid: Vetriscience, Chron Blogi, Feline Express, Amazon AskVille, Manhattan Cats, HDW

Omandatud lõhn

Sõltuvalt sellest, mida kott on puudutanud või hoidnud, võib eelnevast kokkupuutest tekkida püsivaid lõhnu, mida kass tuvastab ja proovib maitsta või on lihtsalt uudishimulik.

Toetavad saidid : Vetriscience, Chron Blogi

tekstuur

Plastiku jahedus või materjali tekstuur tunneb kasside keelt hästi ja võib isegi hästi maitseda.

Toetavad saidid: HDW, Manhattani kassid

Heli

Teie kassile meeldib kilekoti lakkumise heli. See võib simuleerida püütud looma müra. Mõni sait jätab selle ebatõenäoliseks, kuna kassidele ei meeldi müra.

Toetavad saidid: Vetriscience, Manhattan Cats, Chron Blog

Dieet / isud

Kilekottide lakkumine kompenseerib rahuldamata toitumishimu.

Toetavad saidid: Chroni ajaveeb

Vaimne tervis / Pica

Teie kassil võib olla kas pica, sund süüa asju, mis pole toit, või obsessiiv kompulsiivne häire. Mõlemad näivad ebatõenäolised, kuna lakkumistegevus on kasside seas ilmselt üsna tavaline. HDW soovitab, et kass sooritaks suukaudselt sunniviisilist tegevust imetamise kordamiseks.

Toetavad saidid: Vetriscience, HDW, Amazon AskVille

Kas sellel on mingit kahju?

Kõigi saitide kohta ei tohiks lubada kassil kilekoti lakkumist jätkata , kuna see võib ahvatleda neid närima ja neelama plasttükke, mis võivad sellest tegevusest tuleneda. Nende tükkide tarbimine võib põhjustada soole blokeerimist. Paljud viidatud saidid viitavad juhtumitele, kus kassidel tuli eemaldada kilekotid või leiti prügikastist väljaheidetena plasttükke. Lisaks ei pruugi te teada koti ajalugu; see oleks võinud ühendust võtta kassidele mürgise ainega.

Soovitan võimaluse korral mitte lubada kassil kilekotte lakkuda.

#2
+5
John Cavan
2013-10-09 03:23:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks teooria, mida olen kuulnud, on see, et kilekotid sisaldavad loomsete kõrvalsaaduste rasvajääke, mida kassid saavad maitsta / lõhna tunda, see tundub veidi kahtlane, ehkki mitte võimatu, arvestades, et kõik kotid pole valmistatud naftatoodetest . Teine teooria on see, et plast on omandanud lõhnu teistest ainetest ja kassid reageerivad sellele.

Mõlemal teoorial on mõtet; mõlemad meie kassid lakuvad kogu aeg kotte. Ühine seos, mida näen, on see, et plastik oli kokku puutunud toidupoe asjadega. See annab teisele teooriale natuke usaldusväärsust.

See on hea punkt varasema koti sisu kokkupuutel (näiteks toidukottide puhul). Minu oma teeb seda ka prügikottidega, mis on värskelt karbist väljas, nii et tundub, et ka midagi muud toimub.
@MonicaCellio - võimalik, et ka neile tundub prügilõhn natuke huvitav. Loomad ei reageeri lõhnadele samamoodi nagu inimesed minu kogemuse järgi.
@JohnCavan võiksite lisada lämbumisohu, see ei taga iseenesest vastust, kuid oleks hea mainida. Ka meie kass takerdus kilekotti ja ei saanud sellest välja, nii et vedas, et olime siin, kui see juhtus. See hakkas talle kaela keerama. Kasutage seda julgelt, kui soovite selle oma vastusele lisada .. Tundub iseenesest liiga väike vastus
#3
+4
Dan S
2014-04-11 04:20:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei nõustu kindlalt teooriaga, mille kohaselt kassid reageerivad loomsetele rasvadele plastidel. Minu isiklik teooria on see, et (kassid, kes seda teevad) eksitavad plasti rasvadega.

Kui vaataksite enamiku rasvade molekulaarset struktuuri, siis avastaksite, et suurem osa molekulist on ahelasüsivesinik. Sellised asjad nagu polüetüleen on samamoodi ja lühemad fragmendid (oligomeerid) võivad kasside lõhna / maitset tunda kui rasvu.

Minu probleem loomsete rasvade teoorias on mitu: 1) ma arvan, et enamik plastikuid on valmistatud ilma loomsete rasvadeta. Näiteks hallitusseente vabastavaid aineid nagu magneesiumstearaat (stearaadi osa võib olla loomse rasva päritolu või mitte) ei kasutata alati, biolagunevad plastid on suhteliselt väike osa valmistatud plastikust (ja tavaliselt kasutavad nad näiteks maisitärklist, mitte loomarasv)

2) Olen näinud, et kassid reageerivad hästi kulunud toodetele. Seega, isegi kui kasutataks magneesiumstearaati, peaksid selle jäägid olema pinnal ja need oleks ammu eemaldatud.

3) Tavaliselt näen kasse reageerivat plastile, mida keemiline andur võib kontseptuaalselt "valesti tõlgendada" ( maitsemeel, lõhnanärv) rasvana. Tundub, et nad reageerivad rohkem sellistele asjadele nagu polüetheüleen, polüpropüleen, millel on süsivesinikuahela otsad.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...