Küsimus:
Mu sõber on allergiline ainult mõne mu kassi suhtes; miks see nii on (ja kuidas ma leevendan tulevasi kasse)?
Monica Cellio
2013-10-09 03:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sõbral on allergiline reaktsioon mõne minu lühikarvalise kassi puudutamisel. (Tal pole mingeid probleeme lihtsalt ühes toas viibimisega; kassi paitamine või hoidmine paneb ta käima. Ta ei reageerinud ka ühele pikakarvalisele kassile, kes mul olnud on.) Ühel juhul reageeris ta üks pesakondade paarist, kuid mitte teine. Kõik kassid söövad sama toitu ja elavad samas sisekeskkonnas. Millised kasside omadused seda mõjutavad? Lühidalt, kui tooksin sõbra loomade varjupaika, kas ma saan midagi teha, et seda kassi uue kassi vastuvõtmisel minimeerida?

Kaks vastused:
#1
+21
Beofett
2013-10-09 07:23:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kummalisel kombel võib see olla nende karvkatte värv.

Uuring on näidanud, et tumedamat värvi kassid põhjustavad tõenäolisemalt allergilist reaktsiooni:

Ehkki põhjus on ebaselge, spekuleerivad New Yorgi Long Islandi kolledžihaigla teadlased, et tumedamad kassid võivad toota oma nahas ja süljes rohkem allergeeni nimega fel d 1 kui heledamaid kasse.

321 patsiendiga läbi viidud uuring näitas, et avaldatava aruande kohaselt kannatavad mõõdukaid või raskeid allergiasümptomeid tumedat värvi kasse omavad isikud kuni neli korda tõenäolisemalt kui heledate kassidega või kasside sõpradega sõpradel. ajakirjas Annals of Allergy, Asthma and Immunology.

Kuid jällegi, nagu teaduse puhul sageli, on teises uuringus väidetavalt leitud täpselt vastupidine tulemus. Kodumajapidamistubades on uuring nimega Fel d 1 tasemed ei ole seotud kassi värvi ega karvade pikkusega, kuid ma ei leia tegeliku uuringu üksikasju (võib-olla praeguse valitsuse sulgemise tõttu). Võimalik, et eelmine uuring võis olla lihtsalt liiga väike ja ebapiisavalt randomiseeritud, kuna kohordis oli ainult 321 patsienti.

Veel ühe teise uuringu kohaselt on ka võimalik, et isased kassid võivad toota rohkem fel d 1 kui emased kassid ja terved isased võivad toota rohkem kui kastreeritud isased.

Igal juhul näivad kõige tõenäolisemad süüdlased olevat fel d 1 tasemed. Kuna hormooni eritub süljes ja rasunäärmetes, toodetakse seda kõige rohkem hoolduse ajal.

Sõbra kokkupuute leevendamiseks võite proovida hoida teda eemal piirkondadest, kus kassid kõige tõenäolisemalt kannatavad. peigmees ise.

Ajal, mil meil polnud oma kasse, oli mu naise õel viis kassi. Iga kord, kui me nende juures käisime, tekkis mu naisel kerge allergiline reaktsioon. _ Kolm neist kassidest olid mustad ._ Nüüd elab meil viis kassi; neli neist on valge või helepruun ja üks hõbedane tabby. Allergilisi reaktsioone pole.
#2
+1
Emma evans
2018-01-02 05:16:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõned tõud on teadaolevalt „hüpoallergilised“ ja tekitavad vähem reaktsiooni põhjustavat ärritavat kõõma, võib-olla uurige oma tõugude kohta ja kontrollige

maby lisage link, et op saaks selle kohta lugeda, ja proovige vastusele lisateavet lisada.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...