Küsimus:
Miks armastavad kassid kartongil magada?
Luc M
2013-10-09 06:00:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iga minu omanduses olev kass on armastanud magada igas suuruses pappkastides. See võib olla tavaline karp, papp leht, vana küpsisekarp ... Miks nad seda teevad? Kas neile meeldib mõni lõhn? Kas papis on keemiatoodet, mis neid köidab?

Minu kassid teevad sama, kuid peaaegu igasuguste esemetega põrandal. Paberrätik, nõudepesurätik, ajakiri, paberitükk jne. Tahaksin teada saada, miks neid köidavad nii põranda keskel lebavad lamedad esemed, kui nõuda, et nad magaksid seal kuskil mujal. Võib-olla on see lihtsalt midagi, mis on seotud nende uudishimuliku ja uuriva olemusega?
Praegu on talv (ehkki täna pole seda tunnet), võib-olla on põrand külm?
Ma arvan, et papp on hea isolaator ja see tundub kohe soe. Mul on voodil lame tükk ainult minu kassi Fredi jaoks ja ta magab sellel palju. Selles rebib ta ka auke ....
Ei. Kassid armastavad lamamist igale tasasele pinnale; tekk, paberitükk, karp jne. Mul pole aimugi, miks. Ja ma ei osta sellepärast kasti selgituse turvalisust. Kassid leiavad turvalisust ka kõrgetest kohtadest ja see on nii suurte metsikute kui ka toakasside ühine omadus.
üks vastus:
#1
+14
iKlsR
2013-10-09 06:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on seotud turvalisusega. Karbil on 4 külge, nii et nad tunnevad end turvaliselt ja kaitstud, kuna need on suletud. See pakub neile ka üllatuse elementi ja kui midagi juhtub, saavad nad kergesti põgeneda / rünnata jne. (src)

  • Neile meeldib suletud ruumi turvalisus. Kast meenutab koobast ja võib teie kassi tunda turvaliselt, teades, et ta on kaitstud ja teoreetiliselt ei saa teda tagant rünnata.

  • Kastid on lõbusad! Paljud kassid tunduvad kastides ja nende ümbruses eriti mängulised. Kassid naudivad kastist sisse ja välja hüppamist, hüppamist, jälitamist ja kastide peal ronimist. Kassid on väikesed röövloomad ja kast on suurepärane koht, kust saab oma saagile põrutada, isegi kui saak on lihtsalt kassilille hiire mänguasi.

  • Kastid on hubased. Proovige oma kassi lemmikkarbi põhja panna pehme tekk. Küljed aitavad hoida kassi kehasoojust, muutes mugava pesa. (src)

See on mõistlik, kuid ei seleta kasside armastust lamedatel papilehtedel istumise üle (mida olen paljudel kassidel isiklikult täheldanud).
Ka neile ei meeldi plastkarbid, see on midagi pistmist asjaoluga, et selle papp.
Kas olete kunagi oma peopesa papile asetanud? Peaaegu kohe tundub soe. Plastik tundub külm. Vahtpolüstüreen tundub liiga soe, peaaegu kuum. Papp on võitja! ;)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...