Küsimus:
Kas on olemas tõhus lahendus lindude tavapärase kitkumise takistamiseks?
JohnFx
2013-10-09 04:30:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu lemmikloom (Aafrika hall Kongo) on aastaid kitkunud. Proovisime mõnda aega "häbikoonust", nagu meie loomaarst soovitas, et harjumusest loobuda, kuid ta läheb kohe uuesti lahti, kui see tuleb.

Tal on mänguasju, millega mängida. Käitumine algas kohe pärast seda, kui linnu kätte saime ja puhkusele läksime. Meie lemmikloomahoidja oli nii suure linnu pärast veidi närvis ega võtnud teda puurist välja ega suhelnud temaga kuigi palju, kui olime 2 nädalat ära. See võis alata igavusena, kuid kardan, et nüüd on see lihtsalt halb harjumus.

Kas lindude jaoks, kes riisuvad, on olemas tõhusaid abinõusid ja kas saaksite anda näpunäiteid nende tõhusaks kasutamiseks?

üks vastus:
#1
+8
user6796
2013-10-12 13:14:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teatate hooldaja muutustest, võisid tema närvilisus ja sellest tulenev tähelepanupuudus kõik selle ühendada. Tundub, et need linnud on inimeste emotsioonidele häälestatud ja on oluline nende suhtes rahulik olla, hoolimata sellisest käitumisest, kuna negatiivne reaktsioon enne lindu võib probleemi veelgi süvendada. Alati on mõistlik lasta oma lind kontrollida professionaalilt, välistada terviseprobleemid, mis võivad põhjustada käitumise muutusi.

Pärast terviseprobleemide väljajätmist saab teha mõned asjad, kõik nõuanded on seotud tervise, toitumise ja keskkonnaga:

Puur - kas nende puur on piisavalt suur? Kas see on puhas? Oma olemuselt hügieenilised loomad, määrdunud ja korrastamata puur kahjustab nii Grey vaimset kui ka füüsilist tervist.

Vannid / dušid - teie hall peaks saama regulaarselt vanni või dušši, et hoida neid puhtana ja tervena. Pange need ka niiske õhu kätte - pange nad duši all käies vannituppa auru nautima. Kellelegi ei meeldi olla sügelev ja räpane, kõige vähem Aafrika hall.

Lõhnaained - ruumivärskendajad, küünlad, parfüümid, juukselakid jms võivad ärritada Aafrika halli nahka

Andke oma Aafrika hallile enesekindlust - julgustage teda uudistama ja uudishimulikuks. Paljastage see muutmiseks - viige see maja erinevatesse ruumidesse, näidake talle erinevaid värve ja mänguasju, suhelge teiste inimestega; nii et see saab teada, et muutused on korras ja need asjad ei tohiks seda kartma panna. Õnnelik lind on tervislik lind (1)

Aafrika hallide sulgede kitkumine / sulgede korjamine african-grey-parrot.com (1)

Seda artiklit kinnitab ka järgmine artikkel ning lisatakse veel mõned näpunäited dieedi ja toitmise kohta. Vastupidiselt pealkirjale tunnistavad nad, et Aafrika hallpapagoid suudavad kitkuda, kuid ei meeldi, kui neid nimetatakse "kitkuteks".

Nad soovitavad kontrollida seemnete ja maapähklite allergiaid ja reaktsioone. Mõned seemned võivad sisaldada ka toksiine, olenevalt nende päritolust. Need asjad võivad viia sulgede kitkumiseni. Artiklis käsitletakse dieedi kohta üsna üksikasjalikult.

  • Pakkuge laia valikut pehmet toitu, mis koosneb linnulihaleivast, ubadest / teradest / pastast / köögiviljadest, idudest, värsketest puuviljad ja köögiviljad. Valige puuviljadest ja köögiviljadest, kus on palju A-vitamiini, nende immuunsüsteemi eelised. Kiskuv lind on tavaliselt stressis lind ja võib vajada immuunsüsteemi tugevdamist, mida pakuvad A-vitamiini kõrge sisaldus. (2)

AAFRIKA HALLIMÜÜTID Aafrika hallid on kitkujad, autor Bobbi Brinker (2)

Imeline ja põhjalik vastus! Ainus lisa, mis mul oleks, on see, et AG-d kipuvad stressi tekitama, kui neid piiratakse seal, kus nad ei saa olla seotud pere tegevustega. Mõnikord meeldib neile lihtsalt teiega toas istuda ja inimesi vaadata. See muudab nad ka seltskondlikumaks. Seltskondlik lind on üldiselt õnnelik lind.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...