Küsimus:
Kassid ja nöör: kas mänguasi muudab selle paremaks või halvemaks?
Monica Cellio
2013-10-09 07:57:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu praegused kassid on mõlemad lummatud kingapaeltest. (Mul pole seda probleemi kunagi varem olnud.) Kui jalanõud ei ole praegu kantud, siis kui ma ei hoia neid suletud ukse taga peidus, löövad kassid ümber paelad ja kingad. Kell 3 hommikul pole sellest kasu. Kantavate kingade puhul sukelduvad nad mõnikord paelte järele.

Mul on nöörist mänguasju, millega me regulaarselt mängime. Nüüd mõtlen, kas see on probleem: kas mu kassid saavad aru mänguasja ja kingade erinevusest? Kas peaksin mänguasja kasutust suurendama (et proovida suunata neid sellele, mida nad peaksid kasutama) või peaksin selle täielikult kasutama, lootes, et kassid unustavad nööri? steriliseeritud meessoost täiskasvanud; üks on kuskil 3–6 ja teine ​​kuskil 5–7 (kõik ligikaudsed).

Lavastatakse siia soovi korral .... Pean tunnistama, et ma pole kindel, et b / c me ei kanna palju pitsidega kingi, me mõlemad eelistame libisemiskingaid. O.o Meie majas on ilmne, et me ei kanna õues jalanõusid, nii et enamik külastajaid võtab ka kingad jalast (kuigi me seda ei küsi). Niisiis, ma pole üldse kindel, milline oleks nöörimänguasjade mõju kingapaeltele, aga eks ma näen, kas suudan välja tuua sarnase analoogia.
@Zaralynda, aitäh kommenteerimise eest! Teil on olnud piisavalt kasse, et arvasin, et teil võib tekkida probleem, kuid ma ei arvanud, et teil võib olla erinevaid jalatsivalikuid. :-)
Kas olete proovinud pitsidele panna midagi mittemürgist, kuid alatu maitsega (kassidele mõeldud)? Pean tunnistama, et mul pole siiski ideed, mida kasutada.
@ChristopherCreutzig, no, mis mulle kunagi pähe ei tulnud. Aitäh! Huvitav, mis on kibe õuna kassiekvivalent ...
Kaks vastused:
#1
+8
Zaralynda
2013-10-31 06:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Usun, et mänguasjade paelte ja kingapaelte vahel pole seost. Kaks meie kassi (Hunter ja Juliet) mängiksid pigem võlukeppide mänguasjadega kui mis tahes nöörid on kinnitatud (suled või mis iganes), kuid neil pole seda seost teiste sarnaste esemetega.

Teadsime esimest korda, et meil on probleem paeltega, kui proovisime teatud tüüpi mänguasju. On mõned mänguasjad, mis on mõeldud uksepea külge sidumiseks ja vasakule jätmiseks. Nöör (või elastne) aitab neid kasside jaoks meelelahutuseta ilma teie otsese osaluseta. Hunter ja Juliet istusid lihtsalt nööri närides, kuni see purunes, ja siis üritasid nad nööri süüa. Ometi jätame maja ümber suvalisi nööriesemeid ja nad ei aja nendega sassi (vaatasin täna õhtul elutoas ringi ja leidsin erinevate elektroonikaseadmete laadimiskaablid, konverentside / ürituste kaelapaelad, pehme mõõdulindi ja muud stringitaolised objektid). Meie kassid pole kunagi nende esemete ja nööri mänguasjade vahel ühendust loonud.

Üks asi, mida ma proovin teha, on pöörata tähelepanu nende kehakeelele ja kui nad saavad nii tähelepaneliku "lähen hüppan millegi kallale!" kui vaatate midagi, mis pole nende mänguasi, proovime nende tähelepanu mujale suunata, et nad ei teeks seost, et (näiteks) minu pidžaama nöör on mänguasi. Meetodid (ja edu) erinevad sõltuvalt igast kassist ja nende isiksusest. Näiteks arvab Hunter, et päike tõuseb ja loojub kõigele, mida mu abikaasa soovib, nii et kui ta ütleb jahimehele "ei", peatab Hunter kõik, mis see on (ja natuke nohiseb). Kendall on endiselt väga noor ja kassipoeg (minu standardite järgi on ta umbes 4-aastane), nii et üldiselt pean talle tähelepanu juhtimiseks andma midagi, mis ON tema mänguasi. Enamiku kasside puhul ei püüa me neid tavaliselt karistada, vaid proovime rohkem suunata ümbersuunamisele (anna mulle seda, siin on see hoopis).

Ma arvan, et olemasolevat veendumust, et kingapaelad on mänguasjad, saab ümber õpetada. Kui me esimest korda Julia saime, armastas ta ka elektrikaableid närida. Läksime läbi, eemaldasime kõik kaablid, mida me ei saanud kontrollida (või katsime need kaitsmetega) ja katkestasime ühenduse järk-järgult. Pärast umbes aasta pikkust sellele tähelepanelikku tähelepanu pööramist oli ta ilmselt harjumusest väljas, sest nüüd jätame kaablid ja muud asjad kogu aeg kahjustamata.

Enamikku käitumisprobleeme saab vähendada andes neile rohkem mängu, nii et kui neil on piisavalt mänguaega, otsivad nad muul ajal vähem võimalusi jahipidamiseks. Üks asi, mida ma olen näinud inimesi, on majakoristuses (või mis iganes) liikudes panna võluvits mänguasja sisse, mis võib vähendada teie ajakulusid ja võib keskenduda tähelepanu mänguasjale, mitte teie kingapaeladele, kuid see võib lihtsalt treenida neid jalgade alla, kui olete hõivatud. Ma pole seda kunagi regulaarselt teinud (mõned korrad, kui ma mängin ja pean minema pliidil midagi segama või pesu vahetama, olen seda teinud, kuid mitte tavalise asjana).

viimane soovitus on mul see, et kui nad mängivad teie magamistoas teie kingadega, kui te proovite magada, treenige ennast jalatseid ära panema. Ingverile meeldib lakkuda plastikut (kotid, teip, igasugused asjad), nii et peame magamistoas ringi vaatama asju, mida ta võib keset ööd lakkuda. See on tüütu, kuid ta ei ärata meid kohisevate plastiliste helidega.

#2
+4
John Cavan
2013-10-09 08:09:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie kassid on ikka kassipojale lähemal kui tõelisele täiskasvanule ning nad tahavad jahti pidada ja harjutamiseks põrutada. Nöörid muudavad selle hõlpsaks ja hõlpsasti haaratavaks, ilmselt aitasid seda demonstreerida lõuad, märklauad ja mänguasjad. Veelgi hullem on jahi- ja hüppamistegevuse jaoks see, et liikuvad paelad on veelgi rohkem väljakutseid kassidele, kes otsivad lõbu ja tava. Niisiis, minu kogemus kassidega viitab sellele, et olete nüüd selle idee koos nendega loonud ja see on harjumus, mida on raske murda, kuid tõenäoliselt kasvavad nad sellest lõpuks välja, kui nad tunnevad rohkem huvi keegi teine, kes neid jahib. sina. : D

See kõlab usutavalt. BTW, nad olid eelnevalt kohanenud keeltega; Lapsendasin nad täiskasvanuks. :-)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...