Küsimus:
Kuidas tagada tuhkru pikaealisus?
Timtech
2013-10-09 03:03:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mind huvitab tuhkrute eluiga. Olen kuulnud, et Marshalli taludest aretatud tuhkrud ei ela nii kaua kui teised tuhkrud. Kas see on tõene väide ja kui jah, siis kuidas saaksin vältida seal aretatud tuhkrute ostmist / tuvastamist?

Kui keegi arvab, et see küsimus võib olla arvamuspõhine, mõistke, et viide Marshall Farmsile on tingitud nende positsioon Ameerika Ühendriikide suurima tuhkrukasvatajana ( Wikipedia).

Neli vastused:
#1
+12
JoshDM
2013-10-10 19:03:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastavalt "Kas Marshall Farmi tuhkrud on geneetiliselt vähem soodsad" (Kõik tuhkrute kohta), saate Marshall Farms (MF) tuhkru tuvastada, jälgides kahte kõrva tätoveeritud väikest sinist täppi. Artikkel ei ole geneetilise küsimuse osas veenev (arvestades Marshalli talude võimalikku sigimist ja seda, kas talu teeb tegelikult midagi murega seotud) ning seondub dieedi ja hoolduse põhifaktoritega, mis on pikaealisuse peamised.

Mitmed külastajate artiklile lisatud kommentaarid on MF-tuhkru pikaealisuse suhtes negatiivsed. Kommenteerija "spunky" esitab järgmise teabe, mida ma ei saa faktide kontrollimiseks kontrollida:

"... Marshalli talude põhikliendid ei ole loomaomanikud, vaid on teadusrajatised. Seetõttu ei ole pikaealisus üks neist omadustest, mille jaoks nad paljunevad. Nad isegi ei tea, kui kaua nende loomad elavad, sest nad kas annetatakse uuringuteks või eutaneeritakse, kui nad on paljunemiseks liiga vanad [... ] geneetika pole nende jaoks esmatähtis. "

Pange tähele, et kui kõiki MF-tuhkruid ei kastreerita / steriliseerita enne loomaomanikele jagamist, on potentsiaal MF-tuhkrute privaatseks sigimiseks võib olemas olla. Kuna neid toodetakse väljaspool MF-i, oleks saadud pesakonna liikmetel sama geneetiline suundumus, kuid mitte identifitseeriv tätoveering. See ei pruugi tõsi olla MF-tuhkrute ja MF-i mittetuhkrute paaristamise tulemusel.

Teine tegur Marshalli tuhkrute tervises on see, et Marshall mängib / neutraliseerib tuhkruid liiga vara. Nad on juba varem selle praktika tõttu tule alla sattunud, sest see on seotud (kuigi pole tõestatud) tuhkrute neerupealiste haigusega. Selle kohta saate lähemalt lugeda sellelt lingilt: http://www.drsfostersmith.com/pic/article.cfm?aid=1983See tähendab, et Marshalli tuhkrud vajavad endiselt armastust!
#2
+10
Sulthan
2013-12-24 03:31:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma elan Euroopas riigis, kuhu enamik tuhkruid imporditi umbes 15 aastat tagasi ja enamik praegusest populatsioonist pärineb vaid vähestest loomadest. Ma tean juhtumitest, kus tuhkrul oli sama isane kui isa, vanaisa ja vanavanavanaisa.

Aastate jooksul üritasid paljud inimesed olukorda lahendada, importides loomi teistest riikidest, kuid sealt on endiselt palju loomi, kes surevad erinevate terviseprobleemide tõttu noorena (2–6-aastased).

Tuhkrute pikaealisust mõjutab kõige rohkem geneetiline eelsoodumus. Jah, hooldus ja toitumine mõjutavad pikaealisust, kuid aretamine mõjutab seda (lühendab) palju rohkem.

Tuhkru pikaealisuse tagamiseks peaksite kõigepealt kontrollima tema esivanemaid. Kui terved nad on? Kas neil on probleeme neerudega? Kas olete kindel, et vanemad või vanavanemad ei olnud omavahel seotud?

Kui müüja ei saa teile esivanematest rääkida (või neid teile näidata ja lasta neil pai teha), siis ärge isegi kaaluge lapse ostmist tuhkur seal.

Pange tähele ka seda, et tuhkru tegelaskuju võib tema elu esimese 3 kuu jooksul palju mõjutada, see on aeg, mil väike tuhkur on veel kasvataja juures. Tuhkru saamine suurest farmist tähendab enamasti tuhkru hankimist, kes pole üldse lemmikloom olnud ja see on metsloom.

Soovitaksin mitte osta tuhkrut kasvatajalt, kellel on aastas üle 3 pesakonna. Ta lihtsalt ei suuda igale tuhkrule piisavalt tähelepanu pöörata ja loodusliku tuhkru oht on liiga suur. Ärge ostke kelleltki, kellel on tegelikult tuhkrute aretus.

Nii et vastus küsimusele kuidas saan ostmist vältida ... on lihtsalt Investeerige aeg tundma oma tuhkrute kasvataja ja vanemate kohta .

#3
+1
user12017
2018-04-25 01:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meie tuhkur oli Marshalli tuhkur, mis osteti kohalikust lemmikloomakauplusest Springville'is New Yorgis 2012. aastal. Ta sündis oktoobris 2011 ja suri juulis 2014. Tal oli kaugelearenenud insuliinoom ja neerupealiste haigused ning ta tuli valusa karjumise tõttu maha panna. "krambid. Meid laastas tema varajane surm ja avastasime, et see oli tema kasvataja poolt tavaline. Ta pidi siniseid täppe tätoveerima ja ma kinnitasin tema paberimajandusega, et ta on Marshalli tuhkur. Loomaarst üritas teda mugavalt ravida, kuid ta jäi väga kiiresti haigeks.

#4
  0
Denise Towle
2019-11-16 00:32:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin 2 marssalidelt, kaasas väike sünnitunnistus. (Kohalik lemmikloomapood) Veendusin, et neil oleks 24 tundi ööpäevas värsket toitu ja vett, 2 tundi päevas mänguaega, kena suur puur, puhas puur. Mu isane elas kuni 8 aastat, mu naine on endiselt elus, nüüd on ta 8 aastat.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...