Küsimus:
Mida ma saan teha, kui minu kutsikas on hüperaktiivne?
Nick
2013-10-09 10:58:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Umbes kuu aega tagasi sain 8-nädalase isase taksikoera ja esimestest päevadest peale tundus ta ülepingutatuna. Hüppamine, minu kassi taga ajamine, liigne lakkumine, kui keegi teda hellitab jne.

Eeldasin alguses, et see on tingitud sellest, et ta ei saa piisavalt liikumist. (Tal ei olnud kõiki laske, nii et ma ei saanud teda käia ja me elame korteris.) Kuu aega hiljem sai ta oma löögid ja viimase nädala jooksul olen ma kõndinud teda kaks korda päevas 30-60 minutit aeg ja tema käitumine pole muutunud.

Näiteks tulime eile õhtul üle 60-minutilise jalutuskäigu tagasi ja niipea, kui tagasi tulime, hakkas ta hullumeelsena ringi jooksma ja ühte oma mänguasja rebima.

"probleem" näib olevat inimeste ümber. Kui me oleme lähedal või meil on külalisi, läheb ta hulluks, hüpates kõigi peale. Ma arvan ausalt öeldes, et pole kunagi näinud teda oma voodis lamamas, kui teine ​​inimene toas on. Kui jätame ta üksi korteri mõnda teise ossa (tema ülepingutamise tõttu), on ta rahulik, ei tee häält ja ilmselt magab suurema osa ajast, mis minu arvates muudab olukorra ainult hullemaks, kuna arvan, et see koguneb veelgi energia.

Kas see on ülepõnevus? Kui jah, siis mida ma saan tema rahustamiseks teha?

Ma ütlen, vaatamata sellele, et minu hiljutine Q-i overtiring karu on, http://pets.stackexchange.com/questions/5488/how-do-i-know-how-much-exercise-my-puppy-needs-how-much- on liiga palju, et tunnine jalutuskäik ei ole meie koerale piisav. Ta vajab tund aega pargis koeri taga ajamas. Ta flopib vaheldumisi pikaks puhkamiseks, kuid läheb seejärel ringi jooksma. Kui jõuan rihmatunnini, magab ta terve päeva. Kui ta saab lihtsalt jalutuskäigu, isegi kena pika, kipub ta rohkemat tahtma.
Kolm vastused:
#1
+12
Salketer
2013-10-09 12:37:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei ole ekspert, lihtsalt juhtusin paar kuud tagasi sama asja elama.

Teie koeral peab olema koht enda jaoks, korv või midagi muud sarnast, kuhu saaksite saata tema. Seda ei tohiks kunagi kasutada karistusena, vaid tema jaoks "hängimise" kohana. Kui järjekord "mine korvi" on selgunud, on teil palju lihtsam aidata oma koeral rahuneda. Võimalik, et kaheksanädalaselt ei saanud ema kogu aeg õpetada teda rahulikuks naasma.

Kui teie koer tahab mängida, on see hea märk! Kuid veenduge, et olete kogu mänguaegade algataja. Kui ta tuleb teie juurde mänguasjaga või üritab lihtsalt teie tähelepanu äratada, ignoreerige teda või isegi "ei" võib olla korras, kui ta nõuab ja 5 minutit hiljem temaga mängima läheb. Nii olete teie see, kes kontrollib, ja õpetate oma koerale, et teie mängimine on mõttetu.

Samuti on normaalne, et teie koer magab, kui teid pole läheduses. Kuna enamik loomi, kui nende vajadused on täidetud ja ühtegi muud stimulanti pole läheduses, taastuvad või säästavad nad energiat, et valmis olla, kui midagi juhtub. Ärge unustage, et varem elasid vabas looduses koerad :)

Olen isiklikult avastanud, et mänguajal aju kasutama panemine oli hea viis panna teda õppima, tundma õppima ja teda väsitama. mõnevõrra kiiremini. Minu koer toidab nüüd tavaliselt plastist piimapudelit (see võib olla soodapudel, kuid ava võib olla natuke liiga väike), ta ei saa sellel hambaid üldse kasutada. Toidu saamiseks peab ta selle ninaga põrutama või käppadega kasutama. Samuti segasin meie mängude ajal istumise ja veel paar tellimust ning ta õppis palju kiiremini kui siis, kui proovisime maiustustega.

Viited: enda isiklik kogemus, koer on nüüd 9 kuud vana, omab veel nii palju energiat aga ta teab (ja ka meid nüüd) seda kontrollida. Personaaltreenerist oli palju abi ka meile, enamiku sellest, mida ma ütlesin, on tema tehtud ettepanekud, mida me järgisime.

Edu, olgem kannatlikkust teiega

#2
+9
CodingIntrigue
2013-10-09 12:10:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui aus olla, kõlab see lihtsalt kutsika normaalse käitumisena. Neil on piiramatu energia, palju rohkem kui keegi teine ​​meist panustaksin. Meie collie-cross'il olid samad probleemid (mingil määral on see ikka nii, kui me laseme tal sellest lahti , 10 kuud).

Võite proovida palju asju , kuid kahjuks pole maagilist ühe peatuse rahustavat seadet:

  1. harjutage teda inimestega . Too sõbrad ringi, too ta kutsikatundidesse. Kui inimesed ja tähelepanu on see, mis teda erutab, võib suurem interaktsioon mõne aja pärast hüperaktiivsusest nõelata. See on aga aeglane protsess ja võtab aega.
  2. Proovige leida mänguasja, mis teda hõivab . Mul oli raske leida kutsikatele sobivaid mänguasju, mis mu koerale huvi pakkusid, kuid teil võib olla parem õnne.
  3. Tundub, et treenite teda kindlasti piisavalt. Kui proovite jalutuskäigult tagasi, pange ta oma korteri ossa. Las ta rahuneb. Siis kui ta on rahulik, tooge ta sisse ja ignoreerige teda. Vean kihla, et lõpuks jääb ta magama.

Kõige tähtsam on meeles pidada, et nii kaua, kuni te &iga suhtlete, harjutage teda, kuni ta lõpuks rahuneb, see võtab lihtsalt aega.

#3
+7
ThomasH
2013-10-11 02:46:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib-olla olete temaga mingil määral üle käinud. 60-minutilised jalutuskäigud kaheksanädalase kutsika puhul kõlavad kindlasti üle pea.

Üks märk, mida jälgida, peaks olema väsinud kutsikas, kes järsku mööda tuba ringi jookseb, nagu oleks mesilane nõelanud. See on kindel üleväsimuse näitaja. Samamoodi muutub väikelaps närviliseks, kui see on üleväsinud, kutsikas muudkui jookseb ringi.

Peate selle maha rahustama, kuni see saab võimaluse mõista, kui väsinud see on, kas saates selle oma kasti, nagu mainis Salketer (tehke seda siiski kindlasti rõõmsa häälega) või silitades seda pikkade, aeglaste hoogudega ning rääkides rahustava ja rahuliku häälega.

Hea viis õpetada koera mitte inimeste peale hüppama, on see panna ta teie ees istuma ja langetada aeglaselt maius oma otsaesiselt kutsikale. Kui see hüppab ülespoole, tõmmake käsi tagasi haardeulatusest välja ja märkige sõnaliselt tasu kaotamine ("ah-ah" või "ei" karmil häälel). Leidke oma koera lävi selle kohta, kui madalale võite minna enne, kui ta hüppab, ja kui jõuate selleni, et kutsikas ei hüppa, jõuate kohe kogu tee alla ja premeerige seda maiusega. Tehke seda paar korda, seejärel liigutage käsi enne autasustamist natuke madalamale. Tahate seada eesmärgiks, et kutsikas eksiks kord iga nelja või viie korra järel, kui ta edukalt istuma jääb. Nii saab teie kutsikas väga kiiresti teada, et kui ta hüppab üles, kaotab ta maiuspala, kuid kui ta istub paigal, saabub õnn.

Vau, ei teadnud üleväsimusest natuke. Aitäh. Praegu pole ta siiski 8-nädalane, 10 päeva häbelik ja 4-kuune.
@NickNikolaou Ah, ma tundsin sellest puudust. Varem kasvatasime kutsikaid ega teadnud ka üleväsimusest. Esimeste paari kutsikate jaoks, kui nad hakkasid maja ümber ringe jooksma, viisime nad veel ühele jalutuskäigule, sest arvasime, et neil pole piisavalt liikumist. Kuni kuuenda või seitsmenda kutsika saabumiseni küsisime lõpuks treenerilt. Ütlematagi selge, et nii meie kui ka kutsikate elu on nüüd palju rahulikum :)
@ThomasH Uudishimulik teada, kas http://pets.stackexchange.com/questions/5488/how-do-i-know-how-much-exercise-my-puppy-needs-how-much-is-too-much loeb järgmiselt: "üleväsinud" ka.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...