Küsimus:
Kuidas õpetada koera kakama kindlas aiaosas?
Jeromy Anglim
2013-10-09 06:00:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on kutsikas, kes poeb aias õues. Poosimispaigas pole ta siiski valiv ja aed on suhteliselt suur. See muudab iganädalase koristamise natuke koristajajahiks ja ühte või kahte on lihtne vahele jätta, mis muudab aias jalutamise veidi vähem meeldivaks. Meil oleks lihtsam, kui ta läheks aia piiratumas piirkonnas tualetti.

Milline on hea strateegia koera koolitamiseks teatud aiaosas?

Kaks vastused:
#1
+17
psubsee2003
2013-10-09 06:19:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lõppkokkuvõttes on võtmeteks positiivne kiitus, tasustamine ja kordamine.

Kui võtate ta pärast sööki välja, suunake oma koera just sellesse piirkonda, kus soovite, et ta end kergendaks. Peate tema juurde jääma ja proovima julgustada teda selles piirkonnas püsima, kuni ta läheb. Kui ta seda teeb, paku talle positiivset kiitust ja premeeri teda (toidupreemiad toimivad ilmselt kõige paremini). Ja korrake edasi, kuni ta idee üles võtab.

Kuid nagu ka korterikoera paberkoolituse või tavalise maja lõhkumise puhul, juhtub ka õnnetusi. On oluline, et te ei karistaks teda selle eest, et ta läheb sinna, kuhu te ei soovi, eriti treeningu alguses. See ajab teda ainult segadusse ja seostab karistuse tõenäoliselt vannitoas käimisega, mis muudab asja oluliselt keerulisemaks.

#2
+11
Mistu4u
2013-10-09 09:29:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pärast sööki viin koera kindlasse kohta, kuskile oma maja põllu lähedale. Ma ütlen talle emakeeles, et ta kakaks. Nagu te kõik teate, järgivad lemmikloomad refleksitoiminguid, pärast millalgi harjutamist saab ta aru, mida te tahate, et ta teeks. Kuid mõnikord jälgin ka seda, et te valite talle sobiva koha, valib ta ise selle, mis on teie jaoks tõenäoline. Esimesel päeval, kui ta kakleb kuskil, mis teie arvates on okei, viige ta ka 2. päeval sellesse kohta ja öelge talle poo ning proovige teda mitte kuskil mujal lasta. Kui ta poos, siis 99% on kindel, et märgib selle koha ja alates 3. päevast viib ta sind ise sinna. Kiida ja hinda ka oma koera, kui ta pooseb. Andke talle hüvesid, nii saaks ta teist paremini aru. Õnne :-)See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...