Küsimus:
Mis tasemel väljundlaser on kassile ohutu?
JohnB
2013-10-09 03:50:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on mõned lasernäpunäited: punane ja roheline. Roheline laserosuti on palju tugevam kui punane, seda tüüpi võib tunduda valgusvihuna, kui see on piisavalt tume (see on 5mW).

Millist laserväljundi taset on ohutu kasutada kass?

Inimese silmad (ma ei tea kasside kohta) on rohelise valguse suhtes tundlikumad kui punane, nii et roheline laser näib olevat heledam kui sama võimsusega punane.
Viis vastused:
#1
+25
Ash
2013-10-09 04:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See artikkel Princetoni ülikoolist käsitleb laserosutajate kasutamist ja inimeste mõju ning seal mainitakse, et üle 5 mW kõrgemate lasernäitajate kasutamine on ohtlik ja neid ei tohiks kasutada, nii et tundub, et roheline võib olla ohutu, kuigi nad soovitavad, et mida madalam on väljund, seda parem on, sest see on turvalisem.

Nagu iga laseri puhul, vältige selle suunamist kassi silmade või peegeldavate pindade suunas, mis võivad peegeldavad laserit oma silmadesse ja see võib tekitada probleeme, samamoodi nagu inimestel.

Peale selle, et lisaks väljundile on veel üks probleem, et kuna kassid ei suuda laserit "tappa", ei ole nad võimelised jahi "kõrgelt" alla tulema ja võivad selle energia ümber suunata negatiivsetel viisidel (liigne hoolitsus, agressiivsus jne), nii et soovitatakse, et annaksite laserpointeriga mängimise seansi lõpus kassile midagi "tapmiseks", näiteks täidisega mänguasja või midagi muud. sarnased.

Pange tähele, et mõnes kohas (näiteks NYC-s) püütakse just sellistes lasernäidikute müük keelata just viimases lõigus nimetatud põhjustel.
See viimane sõltub kassist, ma arvan. Neid, keda ma tean, ei häiri enam lasernäidiku jälitamine, nagu nad viga jälitades - ja tegelikult kutsuvad nad end ise üles lüües aja maha ja näitavad siis, kas / millal soovivad mängu jätkata. Mõnel "ametivõimul", kes tõesti peaks paremini teadma, on halb harjumus projitseerida ühe kassi veidrusi paljudele ja veelgi hullem harjumus projitseerida omaenda tundeid kassidele ... ja omistamata "nemad" pole just autoriteetne allikas; see kõlab nagu PETA või NY ASPCA, kes on kahjuks mõnikord sama halvad.
#2
+9
Dennis Graves
2013-10-09 03:56:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii madalale, kui mööda saad. Küsimus pole mitte niivõrd väljundis, kuivõrd laserkiire hoidmises kassi silmadest ja kahjustuste minimeerimisse juhul, kui lasete laseri kogemata kassi silmadesse.

Sama Põhjus, miks laseri säramine mööduva lennuki vastu on ebaseaduslik, võib piloodi pimestada.

... Mida?! Realistlikult, mis on selle juhtumise tõenäosus?
Kas sa tunned kasse? Kui see on võimalik, siis see juhtub.
#3
+7
John Cavan
2013-10-09 03:57:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutage punast. Kõik laserid võivad olla ohtlikud, kui need kassi või inimese silma satuvad, kuid punased laserid on tavaliselt palju vähem võimsad ja on kassidele siiski väga nähtavad. Ma olen sellel teemal natuke kiskunud, sest olen punaseid lasereid kassi mänguasjana kasutanud palju kordi, kuid see pole tõesti mõeldud kassi mänguasjaks ja tasub meeles pidada, et nende silmad on palju tundlikumad kui meil. Kui kasutate laserit, olge lihtsalt ettevaatlik.

#4
+5
thatguywiththelaser
2015-12-16 04:05:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Värvil pole midagi pistmist intensiivsusega. Ükski värv pole oma olemuselt "ohutum". Kuid roheline värv on inimsilmale paremini nähtav - nii et 150mw punane laser näib tuhmim kui 150mw roheline laser. See ei tähenda, et see oleks nõrgem ega turvalisem, sellel on täpselt sama põlemispotentsiaal.

Pange tähele, et enamikul ringi hõljuvatest laseritest on kvaliteedikontroll mõnevõrra puudulik ja sageli PALJU tugevam kui reklaamitud. Kuigi on tõsi, et 5mw laser oleks looma ümber tavaliselt üsna ohutu, olen mõõtnud <5mw tähisega lasereid tublisti üle 20mw. See pole vähimalgi määral ohutu.

Minu soovitus, kui soovite oma loomaga laserit kasutada, oleks otsida <1mw (II klass) punane (650nm). See on siseruumides kasutamiseks enam kui piisavalt hele, see on spektril, mida loomad hõlpsasti näevad, ja isegi halba tootmist arvestades peaks see olema piisavalt madala võimsusega, et te ei peaks muretsema.

#5
+3
Zaralynda
2014-09-06 01:23:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enamik lasernäitajaid on USA-s kas II või IIIa klassi laserid. Paljudes maailma paikades on kodused lasernäidikud piiratud II klassi laseritega, mis on turvalisemad.

Vastavalt Wikipedia artiklile laseriohutusest,

II klass: inimsilma pilgutusrefleks (vastumeelsusreaktsioon) hoiab ära silmakahjustused, välja arvatud juhul, kui inimene teadlikult pikaks ajaks kiirt vahtib. Väljundvõimsus võib olla kuni 1 mW.

IIIa klass: Selle klassi laserid on enamasti ohtlikud koos optiliste instrumentidega, mis muudavad valgusvihu läbimõõtu või võimsustihedust, ehkki ilma optiliste lisaseadmete lisaseadmeteta otsene kontakt üle kahe minuti silma võib võrkkesta tõsiselt kahjustada. Väljundvõimsus ei ületa 5 mW. Kiire võimsustihedus ei tohi ületada 2,5 mW / cm2, kui seadet ei ole märgistatud hoiatava sildiga "ettevaatlikult", vastasel juhul on vajalik "ohu" hoiatussilt.

Nende määratluste põhjal näevad, et lasermänguasjad võivad olla kahjulikud, kui kass vaatab kiirt pikka aega. Lasermänguasjadega mängimine hõlmab tavaliselt palju liikumist, nii et tõenäosus, et teie kass vaatab üle kahe minuti valgusvihku, on väike (märkaksite ja liigutaksite kiiret). Kui ma aga varem kassidega lasermänguasjadega mängisin, oli üks kass piisavalt tark, et lõpetas punkti jälitamise ja vahtis lihtsalt minu kätt. Ma ei tea, kuidas ta reageeriks, kui kiir suunataks otse tema poole (kui ma võib-olla ei pööranud tähelepanu või vaatasin teist kassi).

Internetis on juhiseid selliste esemete valmistamiseks nagu CD mängijatest tugevamateks lasernäidikuteks, kui saate osta. Kuna need laserid on tundmatu võimsusega, ei soovitaks ma neid mängimiseks kasutada. Kasutage ainult müügil olevaid lasernäppe, et olla kindel, et need pole liiga ohtlikud.

Ma isiklikult ei kasuta lasermänguasju, sest usun, et struktureeritud mänguaeg on minu ja minu kasside vaheline sidemekogemus. Samuti usun, et mäng peaks olema struktureeritud söögiaegade ümber, et jõuda kasside loomulikult sattumise jaht-söö-peigmees-unetsüklini. Kuigi juhuslikud jahtid võivad ebaõnnestuda, ei tohiks ma usun, et kassi ei tohiks pidevalt pettuda jahiseansid, mis ei paku kassile kunagi "tapmise" rahuldust.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...