Küsimus:
Kuidas ma peaksin oma linnu tiibu kärpima?
user6796
2013-10-09 10:07:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meil ​​on lemmikloom cockatiel. Olen kuulnud, et pärast lõikamist võivad tagasi kasvada ainult teatud suled.

Milliseid sulgi on ohutu klammerdada, et lind ajutiselt lendu ei saaks?

Kaks vastused:
maple_shaft
2013-10-15 16:37:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine vastus on hea, kuid on mõned olulised asjad, mida tuleks märkida selle kohta, millal, kuidas ja miks peaksite tegema, kui otsustate oma lindude tiivad kinnitada.

Miks

lõikamine tiibu tehakse tavaliselt kas ettevaatusabinõuna, et vältida lindu siseruumides vigastamast, või võib seda teha katsena rahustada rasket või agressiivset lindu ja julgustada neid olema seltskondlikumad ja hõlpsamini käsitsetavad. Paljud lemmikloomad, eriti suuremad linnud, näiteks papagoid, saavutavad lennukiiruse ja ei pruugi piisavalt kiiresti eralduda ega hoogu muuta, et vältida seintesse või akendesse sattumist, mis võib põhjustada vigastusi.

Kuidas

Lennatud lindudel on kaks esmase ja teisejärgulist lennusulekomplekti. Sekundaarsuled aitavad manööverdamisel ja libisemisel ning toetavad ka lennu säilitamist. Esmased lennusuled on pikemad ja tiiva otsa poole. Need on linnu jaoks õhkutõusmiseks ja vertikaalse tõusu saavutamiseks üliolulised.

enter image description here

Lõikamisel kinnitage kindlasti ainult peamised suled ja ärge kunagi klammerduge neid alla poole algsest suurus. Kui see on korralikult tehtud, pole see linnule valus ja nad peaksid saama kukkumata siiski turvaliselt libiseda või alla lennata. Nad võivad endiselt lennata vertikaalselt, kuid see peaks olema nende jaoks väga kurnav, takistades liiga palju ohtlikke lennutegevusi siseruumides.

enter image description here Ülaltoodud on kana, kuid protsess on sama

See on linnule vähem stressi tekitav, kui seda teha kiiresti ja õrnalt. Kui te pole kindel, siis on kõige parem pöörduda veterinaararsti poole, et saada abi või juhiseid selle protseduuri läbiviimiseks oma kodus.

enter image description here

Olge ettevaatlik hoidke oma pead kindlalt kinni, neile see üldiselt ei meeldi ja saavad natuke näksida!

Kui

On ülioluline mitte linde tiibadesse suruda enne, kui hea aeg pärast nende lendamist. Lendamise õppimine on lindude arengu üks kõige olulisemaid osi ja liiga varajases eas tegemine võib linnule füüsiliselt ja psühholoogiliselt tõsiselt ja püsivalt areneda. Neil võib olla keharinnaline rinnalihaste areng, mis takistab täiskasvanuna õiget lendamist, ning muudel juhtudel võivad neil olla psühholoogilised ja enesekindlad probleemid või neil võib olla raskusi inimeste või muude lindudega sidumisel.

Lennulinnu ostmisel lemmikloom, veenduge, et kasvataja või lemmiklooma poe omanik võimaldaks linnul täielikult rohida ja tal oleks piisavalt aega lendamise valdamiseks, enne kui nad tiibu lõikavad. Paljud kasvatajad ja lemmikloomaärid tegelevad ainult rahaga, mitte loomade heaoluga.

Lõikamisel kontrollige ka tursunud või nakatunud veresulgi, kuna need võivad olla tavalisemad. Mõnikord võib kukkumine või õnnetus põhjustada lõigatud sulel verejooksu, siis ei pruugi see iseenesest peatuda, sellisel juhul on väga oluline otsida viivitamatult abi veterinaararstilt või kitkuda ise, kui teil on mugav teha see.

Muud olulised märkused

Ära lõigatud lemmikloomad ei hakka tavaliselt nii palju harjutama, kui nad tavaliselt looduses saaksid (kodustatud linnud nagu kanad). Liigse lihaskao vältimiseks on oluline, et nad saaksid täiendavalt vaimset stimuleerimist ja füüsilist treeningut.

Pidage meeles, et linnud müttavad perioodiliselt (sagedus sõltub liigist), nii et lennusulgede lõikamine pole püsiv muutus. Enne uuesti lõikamist laske uutel sulgedel täielikult sisse kasvada. Kui suled veel kasvavad, on neis aktiivsed veresooned. Nende vere sulgede kärpimine võib põhjustada linnul verekaotuse. Kui linnul juhtub verejooks läbi lõigatud veresulest ja te ei saa verejooksu peatada, aitab kahjustatud sulgi täielik kitkumine tal üldiselt peatuda. Kui teil pole seda mugav teha või te ei saa kohe veterinaararstiga nõu pidada! Veresulg on võimalik tuvastada, kui märkate tumedat või punast värvi osa naha alt ülespoole.

Kust sa need pildid said; võimalusel tuleks märkida allikas.
Baarn
2013-10-09 15:03:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vikipeedia artikkel tiibade lõikamise kohta on üsna ulatuslik. Seda ei tohi segi ajada kinnitusega - linnutiiva vuugi eemaldamine.

Advokaadid märgivad, et korralikult tehtud klamber trimmib ainult sulgi, mitte tiibu, ning on valutu ja ajutine, kestab ainult järgmise moltini. peaksite sulgema suled mõlemalt poolt võrdselt, et lind saaks kukkumisel tasakaalu hoida.

jah, mu poeg ostis hiljuti kokatieli ja kasvatajad keelasid linnu jäädavalt, kinnitades, mitte lõikades :( tõesti haige
@Skippy See vaene kokatiel ... Hoolimata armastusest oma lindude vastu, olen vastu, et neid müüakse lemmikloomadena ahnete ja omakasupüüdlike lemmikloomapoodide ja omanike tõttu.
@maple_shaft Nõustun, et mõne muu lemmiklooma puhul pole see sugugi nii halb, kuid kui hoiate lindu puuris, piirate tema primitiivset loomafunktsiooni, isegi kui puur on suur.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...