Küsimus:
Kuidas peatada oma koera aia kaudu inimeste peale haukumine?
ElefantPhace
2013-10-09 03:13:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuidas on parim viis takistada mu aiaga piiratud koeral tänaval mööduvate inimeste haukumist?

Kas siin on võimalus teda rihma panna?
Aia sees olles pole eriti mõtet
Kolm vastused:
#1
+20
ThomasH
2013-10-09 05:16:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on väga keeruline probleem selle lihtsa asjaolu tõttu, et teie koer saab preemiat iga kord, kui ta mööduja järele haugub. Koera peas on see kõik väga lihtne.

Inimene läheneb, koer haugub, inimene lahkub.

Jah, haukumise võim!

The power of barking

Sõltuvalt teie aia suurusest, kui ükski TildalWave'i soovitusest pole valikuvõimalus, peate võib-olla oma koera ajutiselt majas hoidma, kui te pole kodus ja toas see ei võimalda tal akna kaudu möödujate peale haukuda.

Pikaajaline lähenemisviis on kasutada desensibiliseerimist ja vastukonditsioneerimist, see tähendab, et teie koer aeglaselt harjuks võõrastele, kes tulevad aia lähedale ja hakkavad võõraid inimesi seostama head asjad juhtuvad (TM).

Peate värbama võõraid (oma koera juurde) ja paluma neil läheneda tarale nii kaugele, et teie koer oleks rahul. Premeeri oma koera selle eest, et ta võõrast märkas, kuid ei haukunud. Liigutage koer ja / või võõras aeglaselt üksteisele lähemale ja tasuge head käitumist. Püüdke oma koera võimalikult edukaks sättida. Mida harvemini teie koera lävi valesti läheb, seda kiiremini ta õpib.

Samuti on võõrale inimesele väga oluline mitte kolida, kui teie koer haukuma hakkab, kuna see ainult tugevdab soovimatut käitumist. Paluge inimesel lihtsalt paigal püsida ja viia teie koer aiast kaugemale. Eelkõige kasutage palju kannatlikkust, kuna see võib võtta aega.

Teie desensibiliseerimise meetod kõlab kõige paremini. Ta on peaaegu 5-aastane ja kolisime just uude majja. Tal on alati olnud piirdeaed, kuid mitte kunagi, mis istuks vastu tänavat. Kõigepealt proovin seda meetodit
#2
+10
TildalWave
2013-10-09 04:30:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koerad on territoriaalsed ja kaitsevad oma piirkonda alati, kui mõni looduslik või kunstlik piir eraldab nende territooriumi mitte nende territooriumist . Enamik neist pole sel hetkel liiga agressiivsed ja kui avaksite aiauksed, jälgiksite tõenäoliselt oma koera haukumist, kui möödasõitja aia kõrval kõnnib, ja peatute varsti pärast seda, kui nad avatud uksest mööduvad. Teie puhul ei pruugi see olla võimalik, kuid olete ilmselt varem täheldanud seda käitumist teiste aedade taga olevate koertega.

Kirjeldan seda teie ootuste mõnevõrra vähendamiseks, sest te ei pea tõenäoliselt seisma teie koer haugub möödujate ees, kui nad lähenevad mingile barjäärile, mida nad õppisid kaitsma ja mis on omistatud oma territooriumiks . Kui ma ütlen õppida , oleks suur osa sellisest käitumisest eeltingimusel ja oleneks suuresti koeraliigist, ja kui ma ütlen nende territoorium , siis mõned koeraliigid, kes on leebemad võõrad, kes lähenevad, võivad selle kõige juures lubatumad olla.

Nii et üks viis selle vältimiseks oleks teie koera kaugendamine aiast, võib-olla ehitades selleks kenneli, kuid koera jaoks piisavalt kaugel. tunda end mugavalt koos mööduvate võõraste inimestega (see sõltuks igast koerast tõesti, isegi nende nokitsemise järjekorrast, kui teil on rohkem kui üks), kuid ma soovitaksin oma koera või muu taolise aheldamata jätta, et see ei tekitaks talle täiendavaid ebamugavusi. Koer teeb võõrastele haukudes tõesti lihtsalt oma tööd. Ja võõrad tähendavad siin kõiki möödujaid, keda koer nende lähenemisel veel edukalt ei tuvastanud. Erinevatel koeratõugudel on erinevad nägemis-, lõhna- ja kuulmisvõimed, nii et ka see erineb.

Teise võimalusena, kui vähegi võimalik, liigutage oma piirdeaed tänavale kergelt väljaulatuvaks, vähemalt natuke rohkem kui teie naabril, nii et koer näeb sissetulevaid möödasõitjaid, nuusutab ja kuuleb neid, enne kui nad peaaegu teie aia vastu põrutavad ja üllatavad oma koera, muutes selle veelgi hoogsamaks. Või isegi vastupidi, süvendage oma tara sissepoole, nii et aia taga oleva raja ja aia enda vahel oleks piisavalt ruumi. Igatahes on mitmeid viise, kuidas takistada haukumise sagedust läbi aia, kui teate, kust selline käitumine pärineb.

Jälgige oma koera, laske tal murul vabalt liikuda ja võtke vaimne märkus selle kohta, millal koer ei tunne möödujate poolt ohtu ja millal ta seda teeb. Seejärel rakendage neid õpitud reegleid kõigele, mis hoiaks teie koera tara kaudu haukumast. Mõni tõug on närvilisem , samas kui mõnel neist reeglitest on selle probleemi rakendamiseks ja leevendamiseks lihtsam. Terjerid on eriti territoriaalsed (mitte sellest, kust see nimi pärineb), ka karjased, aga tavaliselt siis, kui kaitstaval alal on midagi muud kui nad ise kaitsta ja mõned hagijad või sarnased ei pruugi isegi tähelepanu pöörata möödujaile. Pöidla üldreeglina on suuremad koeratõud pigem enesekindlad ja aeglasemad, vähem reageerivad võõrastele. Kui nad ei tunne, et nad tõesti peavad seda tegema. Niisiis, õppige oma koera viise ja te töötate selle kallal koos, mõelge välja. ;)

Tänan, et pean seda kõike meeles, kui proovime seda käitumist parandada. Ta ei tee seda tegelikult territoriaalsuse huvides, on pigem tähelepanu jaoks
@ElefantPhace - territoriaalne _on_ tähelepanust. Koer valvab teie_piirkonda ja veendub, et _teate_, et keegi võõras läheneb. Koer soovib võõra tähelepanu juhtida. Teeksite head, kui oleksite koos koeraga, kuid mitte liiga aia lähedal ja _pöörates võõra poole. See on signaal, mille annate oma koerale; ignoreeri võõrast. Kui lähete aia juurde ja räägite võõra inimesega, tähendab see koerale, et tal läks hästi ja haukub järgmine kord uuesti.
#3
  0
Erica Kortje
2016-05-07 05:22:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hankige vana 12 oz sooda, mis võib selle loputada, asetage purgi sisse umbes 10 senti ja kleepige see suust kinni. Leian, et kõige paremini töötab elektrilint või hõbedane kleeplint. Nüüd, kui olete selle lõpetanud, on kõige olulisemad järgmised sammud. Järgmine kord, kui olete oma koeraga väljas ja inimene läheneb teie aiale, olenemata sellest, kas ta on ise või jalutab oma koera ja teie koer hakkab haukuma, võtate soodakannu ja viskate selle õrnalt oma koera üldise suuna suunas. ÄRGE visake seda oma koerale!

Selle eesmärk ei ole teie koerale haiget teha, vaid hoopis koera ehmatada. See on selleks, et nad saaksid nende "halvast" käitumisest välja tõmmata ja suunata neid keskenduma muule kui möödujale. Mõnes mõttes on see nagu nende aju lähtestamine. Müra, mida kannab sentidega, on vali, pannes nende aju unustama, mida nad parasjagu teevad. Kui teie koer lõpetab inimese haukumise, on see siis, kui soovite tema hea käitumise eest positiivset kiitust ja maiuspala anda. Aja jooksul seostab teie koer oma (meie meelest negatiivse käitumise) haukumist tugeva heliga, mis talle ei meeldi, ja lõpuks lakkab haukumine.

Ärge unustage lihtsalt visata, EI viska purki koera suunas, EI koera poole. See tehnika on töötanud iga koera puhul, mis mul kunagi on olnud, ja ka minu sõprade koertel. Ja uskuge või mitte ... ükski neist ei karda soodapurke! Edu ja loodan, et see aitab teid ja teie koera haukumise probleemidega.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...