Küsimus:
Mida teha, et leevendada oma koerte hirmu valju müra ees?
MarkS
2013-10-09 03:40:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olenemata sellest, kas see on minu must labrador või minu vanemate ameerika eskimos, võivad äikese-, ilutulestiku- ja mõnikord juhuslikud valjud helid viia nad veidi paanikasse. Nad loksuvad pikka aega, hingeldavad, droolivad ja kraapivad põrandat. Need tunduvad lohutamatud ja inimlik kontakt ei näi aitavat neil lõõgastuda.

Mis on parim viis koertega ümber käimiseks, kui te ei suuda helisid kontrollida?

Kas on ravimeid, mida saan neile anda, kui tean, et äike läheneb?

Kas see aitab muusikat või muid helisid, mida ma saan edastada, et proovida varjata häirivaid helisid (kui välk takistab tagaaias asuvat puud, mis paneks isegi mind selle vaipa raputama ja kraapima) natuke. :-))?

Viis vastused:
#1
+13
Salketer
2013-10-09 19:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks asi, mida meeles pidada, on mitte proovida oma lemmiklooma lohutada.

Kui kindlustate oma lemmiklooma tema rahustamiseks õrna häälega, kinnitab see tema hirmu ! Te ütlete tegelikult oma koerale, et hirm on normaalne. Parim asi on normaalne käitumine, tema hirmu täielik ignoreerimine, temaga tavaline rääkimine, temaga mängimine nagu tavaliselt ja ärge lubage tal teha asju, mis teile tavaliselt ei meeldi diivanil istudes vms. Teie idee kasutada koera rahunemiseks muusikat on hea, kuid ärge kasutage seda heli varjamiseks.

Samuti peaksite talle rahunemiseks natuke abi andma ja saate, aga ära tee seda, sest ta kardab. Põhimõtteliselt häirige teda kõigepealt, nagu eespool öeldud, kui ta on tormi ära unustanud, võite ta oma korvi panna. Ta tunneb end seal tavapäraselt mugavalt ja lootusetult. Seejärel õpib ta ise minema, kui ta kardab, kuid see kõik peaks ka teda vähem närviliseks tegema.

Kutsika ignoreerimine võib olla raskem kui suur koer, kuid pidage siiski meeles, et lapse lohutamine kutsikal on ka suurem mõju.

#2
+10
Dennis Graves
2013-10-09 04:00:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on olnud suur õnne Thundersärkide kasutamisel oma lemmikloomade, nii kasside kui ka koerte, rahustamisel.

Kui see ei õnnestu, andke koerale turvaline koht, kuhu minna, nagu ka tema kast, võib see veidi leevendada. Kasti asetamine välisseintest kaugemale võib aidata ka mõningaid.

+1000 Thundersärgil. Nad kasutavad neid veiste ja ärevushäiretega inimeste rahustamiseks. See ravib mu närvilisel taksil kogu aeg värisemist. Jätaksin selle talle igaveseks, välja arvatud see, et pideva kasutamise korral muutub see aja jooksul ebaefektiivseks. Kasutage seda ainult siis, kui tal seda vaja on, mitte igavest karku.
@JoshDM Kuulsin ainult nende kasutamist lemmikloomade jaoks! Ei teadnud seda veiste ja inimeste kohta!
Usun, et kontseptsioon on tuletatud veiste rakendusest.
#3
+9
ThomasH
2013-10-11 02:14:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuigi nii sevargdcg kui ka Salketer annavad suurepäraseid nõuandeid selle kohta, kuidas koera ärevuse korral selle tekkimisel toime tulla, soovite pikaajaliselt töötada koera tundlikkuse vähendamise nimel. müra.

Internetist saate osta CD-sid, millel on ilutulestik ja muud helid, mis aitavad teie koertel tundetuks muuta, kuid tõenäoliselt leiate ka YouTube'ist palju vajalikke müra.

Idee on mängida lärmi sellisel helitugevusel, mis teie koerale sobib, ja premeerida teda siis iga kord, kui müra mängib ja tal ei ole hirmu ega stressi märke. Kui olete kindel, et teie koer tunneb müra teatud helitugevuses ja ei häiri seda üldse, suurendage helitugevust aeglaselt.

Olge aeglase liikumise ja helitugevuse suurendamata jätmise suhtes väga ettevaatlik. kiiresti, kui teie koer võib liiga valjusti taanduda, kui mängite seda liiga valjult ja see ehmatab.

Korrake seni, kuni teie koer on müra suhtes tundetuks muutunud ja hakkab isegi seda seostama head asjad juhtuvad (TM). Peate varuma üsna vähe aega, kuid see muudab teie ja teie koerte elu pikemas perspektiivis palju lihtsamaks.

#4
+1
Cedric H.
2014-05-12 18:17:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuna soovisite spetsiaalselt võimalikke ravimeid, on võimalikuks lahenduseks kasutada alprasolaami ehk aka. Xanax.

Selle kasutamiseks sellistel puhkudel nagu tormifoobiad on pühendatud terve lisa Karen Overalli raamatus "Koerte ja kasside kliinilise käitumismeditsiini juhend". / a>

>

Seda saab kasutada kolmel viisil: [...] ennetav koerte jaoks, kellel on teadaolevad sügava stressi tekitajad (nt tormid ) [...] ] olukorra- ja sekkumisravimid [...] tõeliselt paanikolüütilises kontekstis (nt torm hiilis teie peale ja teie koer on nüüd pallis keerdunud, urisev) . blockquote>

Anksiolüütilised ravimid on mõeldud kasutamiseks koos käitumuslike ravimeetoditega. Igal juhul pidage alati kõigepealt nõu oma loomaarstiga.

#5
  0
Vera
2018-05-13 21:35:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõik eelnevad annavad head nõu. Kuid kui ükski neist meetmetest ei toimi, ärge loobuge oma koera aitamisest. Minuga läbisin kõik need sammud ja miski polnud õnnestunud. Kui jõudsime ravisammuni, ei vähendanud Alprazolam ärevust, pannes ta motoorse koordinatsiooni kaotama nii, et ta võiks endale haiget teha. Just siis, kui proovisime Tranxene'i, see töötas. Lõpuks suutis ta tormist läbi istuda, ilma et ta oleks kohmetunud, ja sai siiski mängida, kuigi tema silmad tundusid olevat kindlasti mõju all. Vaadake seda: https://www.petcoach.co/article/clorazepate-dipotassium-tranxene/

kõige parem on sellest loomaarstiga rääkida ja mitte hakata ühtegi lemmiklooma ravima ilma loomaarstiga nõu pidamata.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...