Küsimus:
Kuidas vältida koera pidevat haukumist, kui mind pole kodus?
Ricardo Acras
2013-10-09 07:51:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu 11-aastane Bishon Frze haugub pidevalt, kui kedagi pole kodus. Isegi kui jääme eemale 4, 5 tunniks. Liiga haukumise pärast sai ta kord räigeks.

Mis võib selle põhjustada ja kuidas ma saan teda treenida, et ta seda enam ei teeks?

Kas ta haugub pidevalt mitte millegi peale või haugub müra, möödujate jne peale? See võib viidata erinevatele põhjustele, miks ta haukub, ja seega erinevad strateegiad selle lahendamiseks.
Kas see on midagi, mis hiljuti arenes, või on koer suurema osa oma elust niimoodi haukunud?
Kuus vastused:
#1
+18
Mistu4u
2013-10-09 09:38:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Te ei saa eeldada, et teie lemmikloom hoiab ema, kui te pole temaga koos.

Lahendused:

  1. Laske koeral keegi seltskonda anda . Kui kedagi pole kodus, võite kaaluda ta mõneks ajaks naabrite koju jätmist.

  2. Võite paluda kellelgi teda hoolitseda, kui kõik on teie kodust lahkunud.

  3. Võite talle midagi mängida. See pole igal juhul eriti tõhus. Kuid 50% juhtudest see toimiks. Kingi luust mänguasi või pall, mida närida. Minu enda koerale meeldib nendega mängida ja saime haukumisprobleemist lahti.

  4. Koertele ei meeldi lukk. Lihtsalt lasta tal olla võib toimida.

Lisades sellele, võite anda koerale ka hea, pika ja väsitava jalutuskäigu, lootes, et koer on liiga kitsas, et teha midagi muud kui magada, kui olete ära. Jalutuskäik aitab ka igavuse probleemides. Võite uurida ka käitumiskraesid; tsitronella kaelarihm tundub neist kõigist kõige inimlikum, kuid tegelikult tuleks seda pidada vaid viimase abinõuna.
#2
+14
John Cavan
2013-10-09 08:14:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et ta igatseb sind. Koerad on loomad ja olete osa tema karjast. Kui lahkute, on ta tegelikult oma pakist eraldatud ja see võib olla väga murettekitav. Üks võimalus pöördumiseks on lisada pakk, teine ​​koer, kuid kui te ei saa seda teha, võib teine ​​loom (üllatuslikult isegi kass) anda talle selle tunde, et ta pole piisavalt üksi, et ta peatuks. Ma ei usu, et ilma selle pakendi asendajata on teil tohutult õnne, et teda välja töötada.

#3
+9
rae1
2013-12-12 21:38:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sooviksin välja pakkuda veel ühe idee.

Olen kogenud sama probleemi ja märganud, et korralik treening, eriti tundide jooksul enne nende üksijäämist, võib aidata nende käitumist rahustada.

Paljudel juhtudel põhjustab ärevus neile suurt stressi, mis tähendab, et igasugune müra või liikumine põhjustab haukumist pikema aja jooksul nähtamatu ohu korral. Kuid kõige rohkem trenni teevad nad seda füüsiliselt ja vaimselt lõdvestunumad (aitab ka teiste koertega suhtlemine). Mida lõdvestunumad nad on, seda väiksem on tõenäosus, et neid häirib teie puudumine (eriti kui nad veetsid neist neljast tunnist magades!).

Varem olen naabrite poolt palju kaebusi lakkamatu haukumise pärast; ja nii hakkasin teda viima parkima või pikematele jalutuskäikudele / jooksudele juba varahommikul enne tööd. See on nii tema psühholoogilist seisundit parandanud (ta on vähem ärev, vähem ebakindel, rahulikum ja õnnelikum) kui ka naabrite kaebusi.

Pidage meeles ka, et teie äraolekul teeb koer endast parima, et teie / nende kodu. See on osa nende instinktist. Nende jaoks on see eesmärk, "töö", kui soovite; ja haukumine on üks tööriistu, mida nad töö tegemiseks kasutavad. Olge selle instinkti (kaelarihmade, gizmosega jms) mahasurumisel väga ettevaatlik, kuna see võib põhjustada koeral täiendavaid psühholoogilisi probleeme ja / või kasutuna tundmist.

Ma ei ava kunagi ** ust, kui tulen koju tagasi, enne kui ukse teisel poolel on täiesti vaikus. Meie kaks koera teavad, et see olen mina, ja nad tahavad mind väga tervitada, kuid tavaliselt ei tee nad häält ja ma ei pea ootama. Kui nad olid väiksemad, pidin mõnikord seisma õues, käsi uksel, mitu aastat enne, kui nende müra vaibus. See meetod ei ole OP puhul tõenäoliselt võimalik, see koer ei peatu, nii et ma ei postita seda vastusena.
#4
+8
Vixen Populi
2013-10-09 10:42:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ta on ilmselt üksik. Lisaks soovib ta territooriumi kaitsta - ja kuna ülejäänud pakk on eemal, peab ta seda ka ise tegema.

Lisaks @ Mistu4u suurepärastele ettepanekutele võiksite teha ka enda salvestise hääl ja laske sellel mängida, kui olete ära. 4 või 5 tundi võib olla natuke pikk, kuid lühema aja jooksul võib see töötada. (Eelistan siiski proovida @ Mistu4u soovitusi).

Kui koera ei saa naabrite juurde tuua, saavad nad siiski aidata - kui koer kuuleb neid ja nad kuulevad koera, saavad nad temaga lohutamiseks rääkida.

#5
+5
Ankit Sharma
2013-10-09 13:07:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siinsed inimesed on väga hästi vastanud, kuid kui miski ei aita, võib haukumisega kaelarihmad aidata viimase võimalusena. Ma tean, et see on teie lemmiklooma suhtes vähe ebaviisakas, kuid lemmikloomale firma andmine ei aita alati ja mõnikord võib hoone / naabri piiramine sundida teid seda oma lemmikuga tegema. Ka mu õde Labrador haugub pidevalt üksi olles isegi oma teise koera prantsuse mastifi juuresolekul. Me ei kasutanud kaelarihmasid, kuid turul on kaelarihmasid, mis ei tekita elektrilööki, vaid vibreerivad vaid haukumisel, mis on vähem tõhusad kui elektrilised kaelarihmad, kuid see ei kahjusta lemmiklooma.

Sellist sekkumist tuleks kasutada ainult absoluutse viimase abinõuna ja kui haukumise peatamise tagajärjed on tõsised (kurguvigastused või üürileandja viskab teid välja). Elektrilised haukuvad kaelarihmad annavad teie koerale valutava elektrilöögi iga kord, kui see haugub ning isegi heli- ja ultrahelipõhised võivad koera jaoks väga murettekitavad olla.
@ThomasH on kahte tüüpi kaelarihmasid, millest üks kasutab elektrilööki, kuid on ka teist tüüpi krae, mis ainult vibreerivad. Vaadake uut muudatust.
#6
+3
Macpeters
2019-08-12 23:26:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on palju kaebusi koera haukumise kohta ja olen selle kontrolli all hoidnud, nii et leitud nõuanded võivad teile ka sobida. Kui teie koer haugub eraldusärevuse tõttu, võite proovida järgmist.

  1. Võtke see jalutama vahetult enne lahkumist. Midagi ülipõnevat, lihtsalt juhuslik jalutuskäik "uitama ja nuuskima".
  2. Pange oma koer väiksemasse ruumi. Minu jaoks panin oma kaussi veega magamistuppa. See on mugav ja kaugemal lärmakast koridorist. Sellel on 2 eelist - tema haugatused on teistele vähem tüütud ja ka nende müra summutatakse ning see ei tekita tõenäoliselt soovi haukuda. See peaks olema prognoositav, vaikne ja turvaline ruum.
  3. Hüvasti jätke minimaalseks - piisab lihtsalt juhuslikust peast. Selle põhjuseks on see, et pikaajaline hüvastijätt võib teie koera muretseda, et te ei tule koju tagasi, kuid külmavärin "näeme" jätab mulje, et see on normaalne asi ja pole midagi muretseda. / li>

Ostsin ka odava Wyze kaamera ja seadsin helisignaali - see aitab mul teada saada, kas mu taktika töötab. Kulus umbes nädal, enne kui mu koer sisse elas ja nüüd, kui ma telefonist sisse login, magab ta enamasti. Usun, et saate rääkida kaamera kaudu, kuid ma ei soovitaks seda teha, kui te pole ülaltoodut korralikult proovinud, sest see võib pigem muretseda kui aidata.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...