Küsimus:
Kuidas ma hoian kassi hammustamast?
Monica Cellio
2013-10-09 03:10:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lapsendasin varjupaigast täiskasvanud kassi. Animal Control oli kassi arestinud arestijalt (koos enam kui 20 inimesega) ja varasem haiguslugu puudub. Vanuse hinnangud jäävad vahemikku 3-6 aastat ja ta oli rühma üks vanemaid. Ta oli juba kastreeritud, kui varjupaik ta kätte sai. Asjaolude tõttu pole meil muud varjupaiga eelset ajalugu.

Kass saab hästi läbi majas elavate inimeste ja teiste kassidega, kuid mõnikord juhuslikult "näpistab" (nii inimesed kui ka teine ​​kass) , mõnikord mängu ajal, kuid mõnikord lihtsalt sinist pilti. Need nibud pole piisavalt kõvad, et jälgi jätta ega verd tõmmata, kuid siiski sooviksin seda takistada. Tema kallal siblides pole mingit vahet ja mul pole alati pritspudelit kätte anda. Aastaid tagasi oli mul selle probleemiga kassipoeg ja mul soovitati selle peatamiseks hoida suu kinni ja puhuda näkku; see töötas kassipojal, kuid ei olnud täiskasvanule kassile mingit mõju.

Milliseid tehnikaid on teised selle probleemi lahendamisel tõhusaks pidanud?

Ma pole täheldanud territoriaalset käitumist (pihustamine) või tõeline agressioon.

Kaks vastused:
#1
+22
Amy
2014-03-28 20:21:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uurisin seda mõnda aega tagasi kassipoegade adopteerimisel. Tundub, et kassi hammustamisega on palju muutujaid. Need on mõned taktikad, millega olen edukalt kokku puutunud (veidi erinevates olukordades):

kui kass hammustas mängu märgina (teie sõrmed, käsi jne on nagu mänguasi), siis on soovitatav kassi ignoreerida. Esiteks mängige kassiga (ärge kunagi laske oma kehal olla mänguasi. Võite mänguasja käes hoida, kuid ärge kunagi muutke oma kehaosa mänguasjaks. Kasutage mänguasja nööril, pikk mänguasi või visake mänguasi. Kui see on väike, siis tehke lihtsalt parim, mida saate. Ma ütlen seda lihtsalt kõigile, kes seda lugeda võivad.) Kui mänguseanss lõpeb loomulikult (kass väsib või tüdineb), paku talle maiust. See on kassidele loomulik nähtus - süüa pärast mängu / jahti. Kui kass ründab teie kätt / toitu / jne (küünised või hambad), tõmmake tagasi enda juurde ja proovige kohe rünnaku hetkel teha valju heli, nagu oleks haiget saanud (terav lühike kõrge helin või hiss). Ärge viivitage, loomadel on raskusi ühendada teie reaktsioon oma toiminguga, kui see pole kohene. (Kui unustate heli teha - ärge tehke seda hilja.) Lahkuge toast nii kiiresti kui võimalik. Võtke mänguasi kaasa. Proovige enda vahel uks sulgeda. Eirake kassi nii palju kui võimalik vähemalt 15 minutit, eelistatavalt kauem, näiteks 30 minutit. Kui te ei saa kassi eemal hoida, jätke lihtsalt ruumi, kus teie kass viibib, et anda märku, et te ei usalda temaga ühes toas viibimist. Proovige järgmisel päeval uuesti mängida. Kui kass ründab enne järgmist mänguaega uuesti, proovige reageerida nii, nagu tegite varem, nii palju kui võimalik teie ajakava piires.
Püüdsin suhelda pooleldi mahajäetud välikassist, kes elas mu üürileandja laudas. Tal oli kohutav hammustamise ja küünistamise harjumus. See tehnika (modifitseeritud tema aituala jaoks) toimis hämmastavalt hästi. (Muidugi tähendas ta lahkumine tõesti lahkumist vähemalt üheks päevaks. Mõnikord külastasin ainult 1 minut! Kuid vaid nädala pärast märkasin vahet. Ta lakkas hammustamast ja hakkas küüniseid tagasi tõmbama ning keskendus mänguasjadele ja kõndis kõrval mind rünnamise asemel.)

NPR-i loomaarst arutas, et näksimine (õrn hammustamine) on loomulik kassilt kassile suhtlemine, millest te ei pruugi kunagi vabaneda. tugev> Näiteks hellitamise ajal, kui kass tahab tähelepanu ja äkitselt näpistab. Kassile ei tee see sulle tegelikult haiget. Kuid paljud loomaarstid osutavad, et võite mõnikord neid nippe ennustada. Kass võib enne seda saba sikutada või kõrvu või pead pöörata (viitab pahameelele). Nad häirivad teie silitamist, see on liiga palju või pole enam õiges kohas. Meie jaoks näib hammustus üle jõu käivat, kuid kassile oli see õrn korrektsioon. "Ma vannun, et mu kass naudib seda, kuid siis ta hammustab." Seejärel pidage meeles, et midagi on võimalik nii hästi kui ka halvasti tunda, tiksumine on inimeste jaoks tavaline näide. Loomaarstid osutavad ka sellele, et kass võib ette näha "halba paitamist" ja hammustamist, kui inimene kõnnib ainult läheduses, et teda eelnevalt hoiatada.
Kaks mu kassi kipuvad hammustama, kui nad on nii hellitamas, et ajavad meeletuks. Nad nurruvad hullumeelsena ja hakkavad ümber veerema ja edasi-tagasi tatsama. Mida hullemaks nad lähevad, seda tõenäolisemalt nad äkki näksivad. Kui te minema jalutate, järgnevad nad teile ja hõõruvad teid, "paludes" veel hellitada. Parim, mida oleme suutnud teha, on lõpetada nende paitamine, kuid jääda nende juurde, kui nad hakkavad hulluma (enne kui nad hammustavad). Minimeerime paitamist, kuni nad tagasi rahunevad.

See on teie jaoks ilmselt liiga hilja (ma pole veel lugenud selle kohta, et see töötab täiskasvanute kassidega), kuid teine ​​taktika on tagada, et kass kasvab koos teiste kassidega. On näidatud, et kassipojad, kes kasvavad koos õdede-vendadega, kipuvad küüniseid sisse pistma ja kergelt hammustama. Seda seetõttu, et nad õpivad üksteise kogemuse kaudu, et küünised ja hammustamine teevad haiget. Põhimõtteliselt õpivad nad seda vaigistama, et saaksid lõbu pärast jätkata töötamist. Kass kasvab üles, kui vaikimisi mängitakse isegi küünisteta, isegi mänguasjadega.

Ma ei puutu neid üldse, vaid puhun nende õhku veidi õhku. See töötab üllatavalt hästi. Midagi muud ja nad lihtsalt tulid tagasi, aga üks pahv või kaks ja kõndisid lõplikult minema. Nii et ma arvan, et see võis mõjuv mõte heidutusena olla karistusena kindel. Võib-olla on kassipojad parandamisele vastuvõtlikumad kui täiskasvanud.
"tõmba tagasi enda juurde ja proovige teha valju heli, nagu oleks haiget saanud (terav lühike kõrge helin või kahin)" Minu kogemus on võtmetähtsusega oma valu häälestamine nagu kass. Ma lihtsalt ütlen "oowwwwwwww" natuke nagu kass nutab. Ma kasutan tavalist kõnet. See on nii koomiline; nad lakkavad hammustamast ja vaatavad mind, et veenduda, et mul on kõik korras, ja seejärel lähenevad nad leebemale lähenemisele.
#2
+14
Dennis Graves
2013-10-09 03:31:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kassid kipuvad sind kiindumuse märgiks näksima. Niikaua kui nad ei ole kinni ja proovivad verd / nahatükke tõmmata, pole see ohtlik. Kui olete pühendunud käitumise peatamisele, leidsin, et pihustuspudel töötab, kuid kuna see ei pruugi alati käepärast olla, võib käitumist vähendada ka kassi võimaluste näksimine.

Võite ka leida, et teile hammustusi andev kass on kassi tähelepanu hüüdmine ja kui te kassiga regulaarselt mängite ja sellele tähelepanu pöörate, võivad hammustused kõik koos peatuda.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...