Küsimus:
Kas täiskasvanud metsikut kassi saab sotsialiseerida / kodustada?
Beofett
2013-10-09 06:25:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mu ema tegeles oma vanas majas aktiivselt spaa ja vabastamisega (metsikute kasside püüdmine, nende steriliseerimine või kastreerimine ning seejärel tagasi naabruskondadesse, kus nad elasid). Tema lahkumise ajaks oli naabruskonnas alles vaid üks metsik kass.

Ta otsustas tuua kassi uude majja.

Nüüd on sellest möödunud mitu aastat ja kass on endiselt täiesti metsik.

See elab (möbleeritud) keldris ja peidab end eraldatud piirkonnas alati, kui inimesi läheduses on. Varem tuli ta välja ja mängis (peamiselt laserosuti abil, sest see võimaldas tal vältida inimestele liiga lähedale sattumist), kuid ei lasknud end kunagi hellitada, puudutada ega lasknud kellelgi isegi käeulatuses olla.

Mu ema sai kahjuks hiljuti koera. Väike, väga aktiivne kutsikas. Pärast koera saamist on metsik kass veidi taandunud ja ei tule enam üldse välja, kui inimesed on seal.

Neil on veel üks kass, kes on väga sõbralik ja on koeraga hästi kohanenud. (noh, suhteliselt hästi, kui arvestada, kui hüper koer on ...). Need kaks kassi saavad omavahel hästi läbi.

Kas on mingeid nõuandeid, mida saaksin emale anda, et metsik kass harjuks inimeste juuresolekul harjuma või oleks isegi piisavalt mugav, et nad saaksid teda paitada?

Kaks vastused:
#1
+14
John Cavan
2013-10-09 06:36:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metsikuid kasse võib kodustada, kuid see sõltub mõnevõrra sellest, miks nad üldse metsikud on. Looduses sündinud kass jääb tõenäoliselt enamasti selliseks, isegi kui tal on mugav teiste kasside või ühe inimesega. Kass, kes on metsik, kuna ta "visati välja" või hüljati, on inimesele sobivam ja selle saab seetõttu inimestega uuesti lohutada. Minu pulmad on seda edukalt teinud umbes pool tosina päästmisega ja meie praegused kassid on ühest neist õnnestumistest järglased, see nõuab lihtsalt palju kannatlikkust ja valmisolekut selle nimel paigal istuda. Tegin sarnast asja pärsia jaoks, keda kuritarvitati tõsiselt ja kes kartis surmavalt mehi. Lõpuks oli ta suurim kassi imemine, kellega kohtusite.

Teie ema kassi osas ei pruugi see kunagi kunagi täielikult saa inimestega mugavaks ja ka kõiki kasse ei taheta hellitada. Kutsikas kujutab endast ka rutiinseid häireid ja mõned kassid vihkavad seda, nii et see võib olla tegelik reaktsioon, mitte konkreetselt kutsikas. Pidage meeles, et pähklik koer väärika kassi "ruumis" võib igatahes olla piisav solvumine. : D

Vabandust, aga olen kohanud PALJU metsikuid kasse, kes kodustati hilisemas eas. See sõltub sellest, kui lähedal inimese kohalolekule nad üles kasvasid, nende isiklikust temperamendist ja teie kannatlikkusest. Minu kass on tegelikult üks neist.
@surfmadpig - ma pole kindel, mida te vaidlete, minu esimene lõik ütleb seda kõike.
#2
+4
Beo
2014-06-07 00:26:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas on mingeid nõuandeid, mida saaksin oma emale anda, et metsik kass harjuks inimeste juuresolekul harjuma või oleks isegi piisavalt mugav, et nad saaksid teda hellitada?

Sööda kassi lähedal, kus sa tavaliselt oled. Alustuseks asetage toit piisavalt kaugele, kus kass teie ümber veel sööb. Seda on kõige lihtsam teha siis, kui teil on mõni tegevus, kus soovite endiselt toolil lebotada, lugeda või telerit vaadata.

Liigutage toitu mitme nädala jooksul aeglaselt endale aina lähemale, kuni see otse su jalge ees. Ärge tehke äkilisi liikumisi ega valju häält. Kui kass kassile ei meeldi, peate selle välja lülitama.

Pärast seda, kui nad söövad mugavalt teie jalgade juures ja usaldavad teid piisavalt, et süüa ennast eemal, võite proovida neid puudutada, kuid pidage meeles, et katsumine neid puudutada on ohtlik. Metsikut kassi puudutades on kõige parem eeldada, et ta ründab sind tigedalt. Kandke sobivaid kaitsevahendeid. Kandsin silmakaitset ja paksu jäiga nahast keevitaja kinnast, mis tuli küünarnukini. Tõesti on teil vigastuste oht, kui te ei kanna midagi sellist, nagu Kevlarist koosnenud täispika kaitsekattega pommikomplekt. Puudutage neid söömise ajal ühe sõrmega seljal väga kergelt. Lõpuks proovige aja jooksul neid rohkem puudutada.

Minu vanemad tegid seda tagumisel siseõuel koos mõne metsiku kassiga, kellel ei olnud inimestega kontakti. Lõpuks söövad kassid meie jalge ees ja te võite neid korraks puudutada, ilma et nad end välja ehmataksid. Nii kaugele kui me eksperimendi tegime, nii et ma ei tea, kui palju muud on võimalik.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...