Küsimus:
Kuidas saab Uus-Meremaa küüliku peatada maja väljaheidete jätmine?
jmort253
2013-10-09 08:36:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lemmiklooma küülik leiti hüljatuna ja kodustati vastumeelselt minu koju. Ta on terve, kastreerimata ja elab pesuruumis.

Aeg-ajalt lastakse ta teistesse ruumidesse välja, kuid jätab väljaheited. Kui mitte väljaheited, saaks ta maja ümber veidi vabamalt ringi liikuda, kuid praeguses seisus on see lihtsalt liiga suur segadus.

Oleme proovinud väljaheiteid üles korjata ja panna neid nii prügikastides kui ka toites ainult prügikastides või nende lähedal, kuid iga võimaluse, kui pesuruumist lahkudes saab, jätab ta rohkem väljaheiteid. Need asjad peaksid aitama ära hoida väljaheidete mujale jätmist.

Mida teha küüliku kastreerimise kõrval, et takistada küülikut väljaheidetest lahkumast?

Mida te pesakonna jaoks kasutate? Üldiselt kipuvad küülikud minema ühte kohta, kuid see peab olema koht, kuhu nad tahavad minna.
Küüliku kastreerimine ei aita väljaheidetest. See aitaks, kui teil oleks probleeme pihustamisega
Kaks vastused:
#1
+8
user35
2013-10-09 09:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küülikud on oma olemuselt üldiselt väga ettevaatlikud ja ehmatades võivad tahtmatult väljaheidete jälje jätta. Need on tavaliselt kuivad ja kergesti puhastatavad (ehkki arusaadavalt ebamugavad).

Võib juhtuda, et kuna need uued piirkonnad on "tundmatu territoorium", võib teie küülik selle avastamise ajal tõenäoliselt õudne olla. Kui võimalik, jälgige olukorda ja vaadake, kas see aja jooksul paraneb.

Teise võimalusena võib see olla oma territooriumi märkimise katse. Kuigi see on armas , kui nad objekte "lõugavad", on väljaheited vähem lõbusad. Kuid aja jooksul peaks see käitumine kaduma, kui antakse võimalus end piirkonnas kodus tunda.

Samuti proovige ja tutvustage oma küülikule aeglaselt alasid. Paigaldage väravad, et nad saaksid uurida ainult väiksemaid alasid ja taganeda lihtsalt ohutusse kohta

mida tähendavad "lõua" esemed?
@Skippy Olen lisanud lingi, kuid põhimõtteliselt on küülikutel lõua all lõhnanäärmed. Nad hõõruvad neid asjade vastu, et oma lõhna rakendada ja "omada". See on väga armas, mu jänes teeb seda kogu aeg, kui majja tuleb midagi uut. Inimeste kingad, nende kotid, ostud ...
#2
+6
James Jenkins
2013-10-09 19:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spay või kastreerimine on alati hea valik ja sellel võib olla märgistamiskäitumisele suur mõju.

Kastreerimine kõrvale; enne, kui tegelen väljaheidete lahkumisega, on jänku pärast muretsemine piirkondades, kus jänku pole tõestatud, elektrijuhtmed. Miski nende juures meelitab jäneseid ja neile meeldib neid näksida, nööridele ega jänkudele mitte hea. Nii et veenduge, et nöörid oleksid jänkule kättesaamatus kohas, kui neil on võimalus neile ligi pääseda.

Jänku väljaheited on katseid tähistav territoorium (nagu Lego stormtroopr (user35) osutab ja pakub palju suurepäraseid ideed +1) ja nagu kommentaaris märgitud, on lehel Mida on vaja küüliku murdmiseks? on mitu head lahendust. Igal juhul, kui jänku saab kunagi uut ruumi, oodake, et näete mõned väljaheited "oma uue ruumi" märkimiseks

Paar täiendavat soovitust probleemi piiramiseks.

  • Pange prügikast koos mõne jänku väljaheitega selles uues toas

  • Kui piirkondades, kus liiklus ei ole suur, on väljaheiteid, jätke neist paar. (Ainult päevaks, et ta ei tunneks vajadust territooriumi tagasi saada, peaks see mõne päeva pärast täielikult peatuma, kui neil on mugav)

  • Pange viskamine eemaldate uude ruumi prügikasti.

Muuda Jänku territooriumi märgistamise osas on mõni küsimus. Nõrutamine, pissimine ja kakamine on kõik tavalised jänkude märgistamise tunnused (vt allpool olevat viidet), kuigi minu kogemuse kohaselt loobub kodukeskkonnas muutunud jänku pissimisest. Eriti kui on loodud häid harjumusi, nagu on kirjeldatud selles vastuses.

Lood, mida küülikud räägivad: valesti mõistetud olendi loodus- ja kultuurilugu, autor Susan E. Davis, Margo DeMelloSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...