Küsimus:
Kas kassid saavad toorest liha ohutult süüa?
Timtech
2013-10-09 03:06:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas minu kassi on toores liha toita ohutu või peaksime liha kõigepealt küpsetama? Või peaksime jääma ainult tehases toodetud kassitoidu juurde?

https://catinfo.org/making-cat-food/
Neli vastused:
#1
+35
John Cavan
2013-10-09 03:16:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saate toita kasse toorest liha, need on ju kohustuslikud kiskjad, kuid inimese töödeldud liha võib lihasse lisada muid baktereid ja saasteaineid, mida muidu ei pruugi olla. Kui soovite seda teha, millest ma aru saan, peaksite toorest liha hoolikalt oma dieeti lisama ja ainult usaldusväärsest allikast, näiteks kohalikust lihunikust, kes järgib häid tavasid (kui nad hoiavad koertele luud, on see ilmselt hea märk).

Seda tehes jälgige oma kassi hoolikalt ja kui midagi juhtub, mis teid muretseb, näiteks ebatavaline väljaheide, oksendamine jne, lõpetage kohe ja viige ta potentsiaalselt loomaarsti juurde. kontrollige.

Kõrvalepõikena võib öelda, et kassidele on tõesti häid toiduaineid, mille täidis pole nii palju (või vähe). Kulutage mõnda aega siltide lugemisele ja otsige tooteid, mis on kõik liha või väga-väga suure lihamahuga. Teie kassid hindavad seda. :)

Tahaksin lisada, et toorest liha dieet, mille te ise kassile loote, peab olema korralikult tasakaalus, see tähendab, et see peab sisaldama luid ja elundeid. Toorest praadist või kanatiibast kassile ei piisa.
Iga liha võib tõesti saastuda. Oletame, et kass tabab näiteks roti, kellel on nakkus. Toiduvalmistamise eeliseks on selle mittediskrimineerimine selle osas, mida see võib muuta inertseks, alates viirustest kuni mikrobiotiliste ja lõpetades makrobiotiliste saasteainetega (nt parasiidid või nende munad). See ei tööta siiski kõigil; vt http://pets.stackexchange.com/q/1417/1062.
#2
+10
Mr. Kennedy
2017-04-01 13:28:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas kassid saavad toorest liha ohutult süüa?

Ei Toores liha on kodustatud kasside jaoks kohutav idee.

Selleks on vaja ainult ühte serveerimist koos Salmonella või E-ga. coli teie kassi nakatamiseks. Pärast nakatumist või lihtsalt nakatamist ja haiguste kandmist võib teie kass nakatada ka teie perekonda (vt allpool lisateavet Salmonella & E. coli ja selle kohta, mida oma kass, kui ta on nakatunud).

Kas küpsetage liha, mida kassile pakute, või järgige kaubanduslikult saadaval olevat kassitoitu. Jah, kassid on " kohustuslikud kiskjad" (see tähendab, et nad vajavad või on "kohustatud" sööma ainult liha)

Kuigi nad võivad tarbida väikeseid taimi materjalist puudub neil füsioloogia, mis on vajalik taimse aine tõhusaks seedimiseks, ja tegelikult söövad mõned kiskjad imetajad taimestikku spetsiaalselt oksendajana. Näiteks kassid, sealhulgas kodukass, on kohustuslikud kiskjad, kes vajavad peamiselt loomaliha ja -elundite dieeti.

... aga kodustatud koduloomad erinevad kodustamata kaslastest. Teie kodukassil on loodusliku kassi toitumisvajadused ja kaalutlused väga erinevad.

Ka toores kala on halb mõte:

toores kalas sisalduv ensüüm hävitab tiamiini, mis on teie kassile hädavajalik B-vitamiin. Tiamiinipuudus võib põhjustada tõsiseid neuroloogilisi probleeme ning põhjustada krampe ja koomat.

Maks sobib väga väikestes kogustes, kuid on ka kohutav idee tavaline toiduallikas:

liiga palju maksa süües võib tekkida A-vitamiini toksilisus. See on tõsine seisund, mis võib mõjutada teie kassi luid. Sümptomiteks on deformeerunud luud, küünarnukkide ja selgroo luude kasv ning osteoporoos. A-vitamiini toksilisus võib põhjustada ka surma.

Vaadake sellel veebisaidil ülevaadet teemast " Teie kassile kahjulikud toidud" ja artiklit, mis hõlmab teemat " 10 müüdi kassipoegade toortoidu kohta".


kas peaksime jääma ainult tehases toodetud kassitoidu juurde?

Jah. Järgige kaubanduslikult saadaval olevat toitu, mille on heaks kiitnud AAFCO. Eelkõige uurige ja otsige toiduaineid, mis on läbinud nii AAFCO söötmiskatsed kui ka koostisetestid. Toitmiskatsed hõlmavad tegelikult valemi söötmist ja toitainete imendumise analüüsimist.

" Teie täiskasvanud kassi toitmine: mida peate teadma":

AAFCO kasutab täiskasvanud kassitoitude toiteväärtuse piisavuse hindamiseks kahte meetodit: koostise ja toitmise test.

Koostise meetod hõlmab koostisosade toitumisanalüüsi tegemist ja selle võrdlemist AAFCO toitaineprofiilidega kassi konkreetses eluetapis. "Seda dieeti ei pea enne müümist sööma ühelegi elusloomale," ütleb Larsen.

Söötmise testimeetod hindab elusloomade toitainete seeduvust ja imendumist. . "Eelistan tungivalt toite, mis on läbi viidud AAFCO söötmistestidega," ütleb Larsen.

Kuigi täiskasvanud kassitoit võib sisaldada laias valikus koostisosi, peaks Larseni sõnul keskenduma toitainetele.

Mindy Bough, CVT, Ameerika loomade vastu suunatud julmuse ennetamise seltsi (ASPCA) Kesk-Lääne büroo klienditeeninduse vanemdirektor, nõustub sellega. "Ühe või kahe koostisosa olemasolu võib muuta toidu tervislikuks, kuid tervisliku kassitoidu teeb valkude, rasvade, süsivesikute, vitamiinide ja mineraalide tasakaal," ütleb Bough.

Hindamisel toitainete protsentides, pidage meeles, et neid mõõdetakse kuivainepõhiselt. Sel põhjusel võib kuivas kassitoidus olla rohkem valku kui märjas toidus, kuid ainult seetõttu, et see sisaldab vähem vett.

Vaadake ka sellest artiklist lisateavet teie kassile sobiva toitumisalase toitumise ja levinud vigade kohta (nt pidage meeles, et kassil oleks alati vett saadaval!)


kas peaksime liha kõigepealt küpsetama?

Jah, kui kavatsete toita oma kassiliha, peaksite need kõigepealt küpsetama. Sõltumata sellest, mida te oma kassidele toidate, on kõige tähtsam see, et nad saaksid tasakaalustatud dieedi, mis on piisav nende elustiili (eriti nende treeningute hulga) ja tervisliku profiili jaoks (mida teie loomaarst saab diagnoosida) .

Väljaandest " Kui toortoit ei ole teie lemmiklooma jaoks õige toit":

tasakaalustamata kvaliteetse värske liha toortoitumine on minu professionaalse arvamuse kohaselt on suurem oht ​​teie koerale või kassile kui odav töödeldud lemmikloomatoit.

Kui soovite oma kassile toitu valmistada, soovitan teil tungivalt lugeda vähemalt Walthami taskuraamat juhend " Essential Nutrition for Cats and Dogs". Vajalikest vitamiinidest ja mineraalidest leiate põhjaliku ülevaate riikliku teadusnõukogu artiklist Koerte ja kasside toitainete nõuded. See on kallis raamat, kuid toitumisvajaduste kohta saate ülevaate, vaadates tabeleid, mis algavad AAFCO artikli 13. leheküljel " AAFCO koera- ja kassitoidu toitaineprofiilid".

Mis puutub kassi toortoidu söötmise ohtudesse ja olemuslikult ebaturvalisesse tava, siis on väga hea teada, millele peaksite tähelepanu pöörama, kui otsustate selleks harjumuse teha.

Kassid võivad saada salmonelloosi toores lihas sisalduvast Salmonella .

Lisaks gastroenteriidi ja septitseemia põhjustamisele kassidel on salmonelloos zoonootiline bakteriaalne haigus, see tähendab, et see võib levida inimestele.

Haiguse tõsidus määrab sageli kassidelt ilmnevad nähud ja sümptomid. Salmonelloosiga kassidel on tavaliselt järgmised sümptomid: palavik, šokk, letargia, kõhulahtisus, oksendamine, anoreksia, kaalulangus, dehüdratsioon, nahahaigus, väljaheites esinev lima, ebanormaalselt kiire pulss, lümfisõlmede turse, ebanormaalne tupest väljumine

Salmonelloosi kroonilistel vormidel võivad esineda mõned neist samadest sümptomitest; need on aga raskemad. Need hõlmavad sümptomeid:

Palavik, kaalulangus, verekaotus, mitte-sooleinfektsioonid, kõhulahtisus, mis tuleb ja läheb ilma loogilise seletuseta, mis võib kesta kuni kolm või neli nädalat või kauem

Haiguste tõrje keskusest:

Salmonella nakkus pole 15 aasta jooksul vähenenud

Salmonella nakkuse vähendamine on keeruline, sest

  • seda leidub paljudes erinevat tüüpi toitudes: lihas, munades, puuviljades, köögiviljades ja isegi töödeldud toitudes, näiteks nagu maapähklivõi.
  • Saastumist võib esineda kõikjal: põldudelt, kus kasvatatakse toitu, kuni köögis olevate lõikelaudadeni.
  • See, mida me sööme ja kuidas me sööme, on muutunud: keskkeskkonnast pärit toidud on laialt levinud, mis tähendab, et haigus võib kiiresti levida; sööme rohkem sööki väljaspool kodu; ja rohkem toiduaineid ja koostisosi tuleb kõikjalt maailmast.
  • Mõne poliitika ja protseduuri, mis võivad saastatuse vähendamisel midagi muuta, võtavad kasutusele aastaid.

enter image description here

* Neid saastunud koostisosi või üksikuid toite (mis kuuluvad ühte toidukategooriasse) seostati 1/3 osaga Salmonella puhangud.

† Muu hulgas: idud, lehtköögiviljad, juured, kala, terad-oad, koorikloomad, õli-suhkur ja piimatooted.


Ehkki seda nähakse tavaliselt ainult kassipoegadel, võivad kassid Colibacillosis saada ka Escherichia coli (üldtuntud kui E. coli ) toores lihas. Nagu Salmonella , E. coli on ka zoonootiline ja levib loomadelt inimestele.

Haiguste tõrje keskusest lehel E. coli :

Kuidas on E. coli O157: H7 levis? Haiguspuhangute põhjuseks on sageli bakterid, E. coli , selles. Bakterid võivad enne pakendamist kogemata jahvatatud veiselihaks seguneda. Alamküpsetatud liha söömine võib baktereid levitada, isegi kui liha näeb välja ja lõhnab normaalselt. E. coli võib elada ka lehmade udaras. See võib sattuda pastöriseerimata piima.

+1 tegite oma vaate ja riskide tutvustamisel head tööd. Te ei maini vabas looduses püütud toortoitu, tundub, et kassi hoidmine siseruumides oleks kriitiline nende ohutuse tagamisel. Võib-olla lisage lõik eluslooduse söömise tõttu kassile tekkiva ohu kohta. Ma pole kindel, kas meil on selle kohta küsimusi. Lähimad, mida leian, on [Kuidas hoida oma kassi hiiri majja toomast?] (Http: // pets.stackexchange.com/questions/6515) & [Kas teil on kogemusi kasside elusate hiirte söötmisega?] (http://pets.stackexchange.com/questions/2032)
Uus seotud küsimus [Millised on ohud minu kassile metsloomade söömisest?] (Http://pets.stackexchange.com/questions/16750)
@JamesJenkins ei küsi "vabas looduses püütud toortoidu" kohta. Vaadake minu [vastust teie küsimusele] (http://pets.stackexchange.com/a/16753/9069) ja arvestage, et lemmikloomade kassid, kes söövad metsloomi, on seotud mitmete teguritega, sealhulgas haigustega, mida võib nakatada toortoit "allikas.
-1 Ma pole kindel, et pakute oma argumendile kvaliteetseid või isegi asjakohaseid viiteid. Näiteks [üks artikkel, mille linkite] (https://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2012/06/06/raw-food-diet-of-pets.aspx) on öeldud: "Ideaalne toit enamiku tervislike lemmikloomade jaoks on loomulikult kodus valmistatud tasakaalustatud liikidele sobiv toortoit või see on ostetud ühest mitmest väikesest ettevõttest, kes toodab koertele ja kassidele mõeldud inimtoiduks mõeldud kvaliteetset toortoitu. " Samuti öeldakse _, et lihtsalt lihaliha ei ole tasakaalustatud toitumine, kuid see pole sugugi argument tasakaalustatud toortoidu vastu.
@HighlyIrregular. Pange tähele, et ma ei tsiteerinud artikli seda osa ega tsiteeri sama argumenti. Võib-olla peaksite võtma ühendust dr Beckeriga ja andma talle sellest teada. Vastasel juhul on Walthami juhend standard.
-1 kassi saavad toortoitu süüa ... te ei tea, millest te räägite, tehke uuringuid, kasside / koerte toores söötmine on neile ilmselt parem kui miski muu, kui selle tasakaalustatud toortoitumine on
@Daniel muidugi saavad kassid _ toorest toitu süüa. Küsimus on selles, kas nad võivad _ohutult_ süüa toortoitu ja empiirilised uuringud kinnitavad, et vastus on ühemõtteliselt ** ei **.
@Mr. Kennedy jah, nad saavad tegelikult ... paljud saavad hakkama ja arenevad
#3
+1
Emma evans
2018-01-02 05:19:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, see on kohustusliku kiskja loomulik toitumine, kuid veenduge, et luud puuduksid, kuna need võivad põhjustada lööke ja sisemist verejooksu. Siiski tuleb seda täiendada, et tagada loomale vajalike toitainete olemasolu.

#4
  0
Skiittz
2019-08-05 20:38:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Kassid võivad süüa toorest liha ja mitte haigestuda" ei ole sama mis "kassid võivad süüa toorest liha ja ei saa kunagi sellest haiget".

Ka inimesed saab süüa toorest liha ja mitte haigestuda, kuid selleks on vaja ainult üks saastunud lihatükk - mida te ei saaks öelda enne, kui olete selle söönud - teie nädala rikkumiseks .

"Mu venna naise onu sõbra nõbu naise poeg andis kassile kunagi toores veiseliha ja ta oli lihtsalt korras!" ei ole mitte objektiivne tõendusmaterjal.

Toores liha dieet ohustab tervist, hoolimata inimesest või kassist. Kui soovite oma lemmikloomi haigestuda, küpsetage kõigepealt liha. Salmonella nakkused võivad muu hulgas olla surmavad.

Tere tulemast Pet Exchange Skiittzi lehele, kas teil on oma postituse toetamiseks allikaid? Muidu on see hea vastus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...