Küsimus:
Kuidas kaitsta kalatiiki talvel?
Baarn
2013-10-09 04:34:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meil ​​on tiik, milles on mitu kala (koi, tuur, kuldkala). Elame parasvöötmes, kus tiiki katab talvel mitu nädalat jääkiht.

Kuidas tagada, et kalad selle perioodi üle elaksid?

Kas ma pean ala jäävabana hoidma ja kui jah, siis kuidas peaksin seda tegema?

Kui suur on tiik? Minu moodi hoiavad suvilad oma dokkide ja paatide juurest jääd, kasutades "mullitajat", mis on põhimõtteliselt ventilaator, mis hoiab piirkonna vett liikumas nii, et see ei külmuks.
Mõni kuupmeetrit on see kuni 1,4 meetri sügavune tagaaia tiik, seega pole ohtu, et see täielikult külmub.
Teil võib olla kõik korras, kuid hapnikku on siiski vaja.
Neli vastused:
#1
+7
Spidercat
2014-03-19 20:25:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kalad peaksid kõik korras olema, kui tiik ei hakka kogu aeg külmuma. Ma ütleksin, et te ei taha, et tiik külmuks kauem kui päev või kaks, sest jää alla võib tekkida süsinikdioksiid ja uut hapnikku ei pääse sisse. Samuti, kuna ma olen ilus kindel, et tuur on talvel endiselt aktiivne, vajavad nad endiselt pidevat hapnikuvaru.

Koi (ja ma arvan, et ka kuldkala, aga ma pole neis kindel) läheb millesse nimetatakse "Torperiks", mis pole päris talveunerežiim, see on pigem nagu uimasus. Nad muutuvad loidaks ja istuvad tiigi kõige soojemas piirkonnas. Nende ainevahetus aeglustub selles seisundis olles, kuid nad vajavad siiski korralikku hapnikuvarustust.

On üsna oluline proovida neid sellisel ajal mitte häirida (see rõhutab neid) välja), et ma saaksin aru, miks inimesed ei taha talvel mürarikkaid pumpa oma tiikidesse panna. Kui teil on vaja jääd lõhkuda, prooviksin võimalikult väikese müra tekitamiseks valada jääle keeva veega või kasutada käsipuurit. Olen kuulnud mõnest inimesest, kes lisab tiigi külmumistemperatuuri langetamiseks soola, kuid ma ei soovita seda ise, sest see muudab vee kemikaale, samal ajal kui enamikul inimestel ei tööta pumbad ja see pole hea idee lasta vees saada palju külmem kui 32 kraadi Fahrenheiti (0 kraadi Celsiuse järgi).

Sõltuvalt sellest, kuidas te oma elektriarvest suhtute, võiksite ehk hakkama saada suure mahajätmisega akvaariumi kütteseade, et hoida osa tiigist piisavalt piisavalt soojas, et see ei külmuks.

#2
+1
Dalton
2016-04-01 01:45:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul pole kalatiiki ega ole seda kunagi olnud, kuid võin anda teile vastuse, mille olen saanud nii tiigiehitusnäituste vaatamisest kui ka artiklitest, kus inimestel on tiigid, kust kariloomad joovad.

Tiigihoone näitusel lasid nad vett imeda tiigi põhjast / kaugemast otsast üles, et minna filtrisse ja naasta ülevalt / vastasküljelt. See lõi "voolu", mis aitab prahi üles lüüa ja neid korralikult filtreerida. Kuid talvel ei tahtnud nad põhja puhkavaid kalu häirida, nii et nad liigutasid sissevoolu tagasivoolu kas ülemisse või ülemisse / samale küljele.

Idee karja tiik, mis võib teie jaoks töötada, on see, et inimene pani tiiki väikese veepumba. Filtri tagasitulek võib seda teha ka, kuid pump ajas vee otse üles. See ei olnud geiser, vaid murdis veepinna nii, et seal oli pidevalt liikuvat vett ja isegi siis, kui ülejäänud tiik tardus, oli pumba ümber üsna suur ala jäävaba. See hoiaks seda piisavalt avatud, et soodustada teie kalade hapnikuvahetust.

#3
+1
trond hansen
2018-05-28 12:38:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on vana küsimus, kuid inimesed peavad mõistma, kuidas seda õigesti tehakse.

Peate oma tiigis hoidma avatud jäävaba ala, kuid see ei pea olema suur. Üks võimalus selleks on kasutada akvaariumikütteseadet ja vahtpolüstüroolist lehte, lihtsalt teete vahtpolüstüroolile väikese augu ja panete kerise siia. (Märkus: vahtpolüstürool peab kütteseadme oma tiigi pinnal hõljuma).

Kui soovite pumpa ja filtrit talvel töös hoida, peate pumba eemaldama kõige sügavamast tiigi osa. Selle eesmärk on hoida vett tiigi põhjas häireteta - teisisõnu, selleks, et teie kalad ei peaks talvel pidevalt ujuma ja energiat kasutama, kuna nad ei söö seda aastaajal.

Teatud teavet talvitavate tiigikalade kohta leiate sellest artiklist (allikas: plantsgalore.com).

Enne talve algust peate oma tiigi puhastama ja filtreerima . Selle eesmärk on eemaldada taimestik ja jäätmed oma tiigist, sest kui jäätmed lagunevad, tekivad need mürgised gaasid.

Teie kalade ellujäämiseks peab vee temperatuur olema üle 2 ° C, kuid see on nii tavaliselt pole probleem, kui tiik on sügavam kui 1-2 meetrit. Kuid kui elate piirkonnas, kus on väga külm, peab tiik olema sügavam.

Ja viimasena on hapnikusisaldus külmas vees kõrgem kui vees, mille temperatuur on 20 ° C. , nii et talvel on ainus mure CO 2 vabaneda (seetõttu peate oma tiigis hoidma jäävaba ala). Kaladele on ohtlik CO 2 kontsentratsioon ja kui CO 2 kontsentratsioon on madal, vajavad kalad vähem hapnikku. Kui CO Kasuliku artikli vees lahustunud hapniku tähtsuse kohta leiate siit (allikas: fondriest.com).

#4
-2
user22837
2016-03-29 12:57:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Õhuringlus:

see on kriitiline. Õhk ja hapnik tuleks tiiki talveperioodil lisada põhiliselt põhjusel, et kalad veel hingavad ja kulutavad ligipääsetavat varu. Lisaks võtab vee liikumine tahkestumiseks rohkem aega kui gaseerimata vesi.

Deicers:

Deicereid nimetatakse regulaarselt tiigi soojendajateks ja see on valetõlgendus. Need ei ole mõeldud kogu tiigi soojendamiseks, vaid pigem selleks, et hoida jäälõhk piisavalt avatud süsinikmonooksiidi väljapääsemiseks ja värske õhu juurdepääsuks.

Lõhnavad soolad:

Praegu peame tegelema lõhnavate soolade probleemiga juhul, kui peame talviseid kalu ületama. Ligikaudu 80% tiigi lõhnavatest sooladest pärineb kaladest. Valdav osa sellest lõpuste mahust ja ülejäänu nende jäätmetest. Leelist tarnitakse lisaks mädanenud looduslikest ainetest, surnud asjadest ... lehtedest, taimedest, putukatest, surnud kaladest jne.

  • Murdke jääd alati.

  • Säilitage kalu pärast veetemperatuuri püsimist alla 50 kraadi.

  • Jätke tiigipumbad ja filtrid töötama, kui neid on karkass tahkestub ja vesi kaob.

  • Lisage värsket vett ilma deklorinaatorita.

  • Soola jää tiigil, eeldades, et see veeldub.

  • Andke prügile võimalus talvel jääl areneda.

  • Andke kellelegi võimalus tiigil uisutada või hokit mängida.

Kas saate laiendada nelja viimast kuuli? Ma ei saa aru sõnumist, mida te nendega kavatsete teha.
Vabandust, aga kogu vastus on piiripealne sidus. Kalad ei tooda süsinikmonooksiidi (CO), hingamine tekitab süsinikdioksiidi (CO2). Deicers on hea mõte ja võib sõltuvalt suurusest hoida tiiki täielikult jäätumast. Vastasel juhul vajab kõik, alates soolade lõhnast, olulist selgitamist.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...