Küsimus:
Milline on isase koera kastreerimise optimaalne vanus?
user6796
2013-10-09 10:00:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tundub, et isase koera seksist eemaldamine aitab vältida soovimatut käitumist, mis võib ilmneda kogu isase koeraga; näiteks agressioon, rändlemine, jala kukutamine urineerimiseks.

Kas see on tõsi?

Kui jah, siis milline on optimaalne vanus isase koera seksist eemaldamiseks, et vältida selline käitumine?

Soovitatav vanus on 6 kuud vana või mis tahes ajal pärast koerte munandite laskumist. Üldiselt muudab kastreerimine või steriliseerimine koerte põnevust, kuid kõik õpitud harjumused võivad küll, kuid ei jää alati nende juurde. Kui soovite tõesti, et teie isane koer oleks rahulikum, mitte kõikjal pisike ja ei jälitaks emaseid, siis 6 ~ 8 kuud.
Viis vastused:
#1
+19
ThomasH
2013-10-09 16:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Isaste koerte jaoks pole see ilmselt oluline. Mõni käitumine reageerib kastreerimisele, teine ​​mitte, olenemata koera vanusest:

Kastreerimine muutis kõige tõhusamalt uriini vastumeelset valmistamist, kinnitamist ja rändlemist. Erinevat tüüpi agressiivse käitumise korral, sealhulgas agressioon inimeste pereliikmete suhtes, võib kastreerimine mõnel koeral agressiivsust vähendada, kuid vähem kui kolmandikul võib eeldada märkimisväärset paranemist. Koera vanusel või probleemse käitumise kestusel pole väärtust ennustada, kas kastreerimisel on kasulik mõju. (Neilson et al., 1997)

Emaste koerte puhul näib siiski, et nende varajane sülitamine on seotud kuseteede infektsioonide suurenenud riskiga:

Kuna varajane gonadektoomia näib isaskoertele pakkuvat rohkem kasu kui ohtu, saavad loomade varjupaigad ohutult gonadektomiseerida isaseid koeri juba noorena ja veterinaararstid peaksid kaaluma rutiinse gonadektoomia soovitamist kliendi omanduses olevatele isastele koertele enne tavapärast vanust 6–8 kuud. Emaste koerte puhul viitab suurenenud kusepidamatus siiski sellele, et gonadektoomia edasilükkamine vähemalt kolme kuu vanuseni võib olla kasulik. (Hispaania jt, 2004)

Viited

See on koera pikaajalise tervise jaoks kindlasti oluline. On põhjusi, miks võiksite seda teha varem või hiljem, kuid neil mõlemal on potentsiaalsed negatiivsed ja positiivsed tagajärjed.
#2
+11
Beth Whitezel
2014-02-27 12:37:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tulemuslike koerte puhul tahaksime oodata keskmiselt 18 kuud. Asi on oodata, kuni need tõesti kasvavad. Hormoonide eemaldamine enne seda võib põhjustada luude ja lihaste kasvu teistmoodi kui muidu. Varakult kinnitatud koerad on tavaliselt pikemad ja vähem täidetud kui nad muidu oleksid olnud. Kuid kui tegemist on mittetöötava lemmikloomaga koeraga, pole erinevus tõenäoliselt liiga oluline. Ja meeste puhul peate soovimatut käitumist kaaluma oma võimalusi. Kui näete agressiooni, obsessiivset märgistamist või ekslemist ja te ei tunne, et suudaksite neist käitumistest koolitusega üle saada, võiksite oma koera fikseerida varem kui 18 kuu märk. Samuti, kui teil on nii fikseerimata isane kui ka emane ja te ei kavatse paljuneda, siis tehke endale kasuks ja parandage vähemalt üks neist ... emaste hooajal võib olla uskumatult raske neid piisavalt lahus hoida juhuslik aretus.

Kui see on suur tõug või puusaliigese düsplaasiale kalduv tõug, ootaksin vähemalt 18-kuulist märki, isegi kui koer ei tegeleks spordiga. Olen treeninud ja võistlen koeraspordis kümme aastat ja arvan, et see on tegelikult üsna hämmastav, et just koera väljanägemise järgi võite sageli arvata, kas need olid varakult fikseeritud, kuid see on tegelike andmete jaoks vaid tähelepanek. ..

See on hea paber, mis sisaldab mitmeid tehtud uuringuid, mis leidsid koertel varakult fikseeritud CCL-i rebenemise, puusa düsplaasia ja põlvekedra luksuse suurenenud juhtumeid. Need vigastused näivad olevat korrelatsioonis sääreluu, raadiuse ja küünarluu pikema leiuga, mis on tõenäoliselt põhjustatud kasvuplaatide hilinenud sulgemisest. Hormoonide puudumine aeglustab sulgemist ja võimaldab luudel kasvada kauem kui muidu. Selle tulemuseks on koerad, mis on pikemad ja kellel pole nii sügavaid rinnaõõnesid kui muidu.

Tundub, et luud võivad olla vähem tihedad kui muidu, kuid ma ei ole veel leidnud selle toetamiseks teaduslikku uuringut.

Ma arvan, et see on tõesti julgustav, et me oleme nüüd alternatiivide nägemine täispaagile või kastreerimisele, mis hoiavad osa või kõiki hormoone ilma juhusliku paljunemise ohuta. Mõned alternatiivid on munasarjade või emaka säästvad kastrid ja poiste jaoks on nüüd toode nimega Zeuterin. Kui need kinni jäävad, on võimalik, et näeme nende vigastuste määra märkimisväärselt vähenevat.

Kaalun oma koera kastreerimist, kuid tahtsin kõigepealt teie vastuse juurde tagasi tulla. Ma arvasin, et soovitate oodata, kuni ta on vähemalt 2. Ta on nüüd 21 m / o.
Ma ei muretseks selle pärast üldse, kui nad on üle 18 kuu. Kui see pole hiiglaslik tõug, siis ootaksin kauem, eeldades, et käitumisega seotud probleeme pole.
#3
+4
CodingIntrigue
2013-10-09 11:58:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See võib põhjustada käitumisharjumusi, kuid meie Collie-cross'i puhul pole see tema käitumist natuke muutnud (peale selle, et ta jalga ei kukuta).

Ma arvan, et optimaalne vanus sõltub tõesti igast üksikjuhtumist.

Igal juhul on isase koera vabastamiseks minimaalne vanus 8 nädalat. Enamik loomaarste soovitab oodata vähemalt 6 kuud.

#4
+4
Salketer
2013-10-09 12:48:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole kindel optimaalses vanuses ... Kuid ma tean, et isegi 8-aastaselt võivad koerad võivad näidata käitumise muutust.

Lihtsalt lisamiseks teie mõtted, minu oma on 9 kuud vana, operatsioonist on möödas 1 kuu ja ta muutis kõigeks, mida inimesed meid ootama viivad.

Ta domineeris väga ja kui me keelduksime temast millestki, siis ta laseks me teame (peamiselt kutsusime seda juhtuma, kuna me ei osanud koera eest hoolitseda). Nüüd kaitseb ta veel maja, kuid on meiega väga leebe.

Mõni ütleb, et mida noorem, seda parem ja see on kõige parem 5–6 kuud, kuid me tahtsime oodata, kuni ta „mehe üles tõstab“ natuke enne ... Ei tea, kas see midagi muutis.

Teine küsimus, mida endalt küsida, kas see on töökoer? Ma kahtlen, kas sooviksite näiteks valvurist loobuda

#5
+4
Nick
2013-10-09 13:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sellele saab Cesar Millani veebisaidil vastuse loomaarst.

Lühidalt öeldes on mõned uuringud näidanud seost enne 14-kuust koera kastreerimise ja vähi vahel. / liigeseprobleemid ja muud uuringud näitavad varase kastreerimise eeliseid.

Muuda: siin on veel mõned artiklid samal veebisaidil pihustamise ja kastreerimise kohta.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...