Küsimus:
Kuidas ma saan kirbudest lahti ilma ohtlike kemikaalideta?
Beofett
2013-10-09 06:52:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu kassidel, koertel ja tuhkrutel on kõigil kirbud! Mis on parim viis neist lahti saada, ilma et minu lemmikloomad satuksid ohtlike kemikaalide kätte?

Kuna mul on erinevaid loomi, on minu jaoks oluline, et kui teie soovitusi ei tohiks kasutada ühel neile, mida te mulle ütlete, et saaksin vältida selliseid ohte nagu ristsaastumine.

Seotud küsimus [Kas nõudepesuseepi saab tõesti kasutada puukide ja kirpude tapmiseks?] (Http://biology.stackexchange.com/questions/17370/can-dish-soap-really-be-used-to-kill-ticks-and - kirbud)
Neli vastused:
#1
+6
iKlsR
2013-10-09 08:09:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leidsin hulkuva kutsika mõni kuu tagasi oma kodu väravast ja ta oli kaetud kirpude ja lõigetega. Ta näksis end pidevalt ja vappus ka valudest. Tema karusnahast võis näha kirbusid, need olid tohutult suured.

Kõigepealt sain väikese tühja aerosoolpudeli koos pihustusotsakuga ja ostsin väikese koti kirbupulbrit (üldine kraam, mida saate saada ükskõik millisesse poodi, ei midagi erilist) . Segasin selle leige sooja veega ja piserdasin teda sellega, kuni ta oli täielikult üle ujutatud. Umbes pool tundi hiljem magas ta sügavalt ja kui ärkasin, märkasin, et ta ei kriibinud nii palju ega näri nii palju oma pahkluud või tagumist otsa.

Järgmisel päeval sain kirbusešampooni ja seebitas ta üles, vältides silmi ja suud, ning hoidis teda umbes ühe minuti jooksul sooja veega vannis, enne kui loputasin ja kuivatasin teda rätikus.
Märkus: On oluline, et peseksite šampooni peaga, eriti silmade ja kõrvade ümbruses, kuna kirbud kipuvad veega kokku puutudes nendesse piirkondadesse migreeruma ja see võib ravitavale loomale väga valus olla.

Ma ei näinud teda pärast seda tavapärasest kriimustamas. Kuu aja jooksul oli tema karusnahk siledaks löödud ja tal oli jälle terve karv ka varem haavatud. Samuti kipun aeg-ajalt tolle tema kenneli ümber tolmama sama üldise kirbupulbriga ja veendun, et see on pühitud ja puhas.

Suure või kergema looma pesemine šampooniga või selle pihustamine ei pruugi olla nii lihtne ja ma pole seda kunagi ühegi teise lemmiklooma peal proovinud, kuid võin kahtlemata öelda, et see toimis. Samuti ei olnud ma teda kunagi enne ravi majja toonud, nii et selle kohta pole konkreetseid nõuandeid, välja arvatud teie maja tolmu nurkade ja tühimike desinfitseerimine, loomade sagedased alad ja võib-olla ka vaakum.

#2
+3
user6796
2013-10-09 12:32:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on keeruline probleem, millega enamik lemmikloomaomanikke silmitsi seisab. Ma pole suutnud kirbu täielikult välja juurida, ilma et oleks kasutatud mõnda keemilist kemikaali, kuid olen leidnud suurema osa ajast oma loomade jaoks palju looduslikke lahendusi.

Kirbude vastu võitlemiseks on ravida kogu lemmikloomade keskkonda ja kõiki kirbu kandvaid lemmikloomi. Ma teen seda igal aastal, kirbuhooaja alguses (soojenevad ilmad).

See protsess nõuab terve päeva head ilma ja seda saab teha nädalavahetusel, kuid soovitan seda teha samaaegselt, nii et et kirbud ei saaks varjatud auku oodata.

Lemmikloomade ravimine:

Iga lemmiklooma tuleb eraldi vannitada. Ma kasutan neid kemikaale ja mulle ei meeldi naha või toidu paiksed lisandid.

Olenevalt lemmiklooma naha tundlikkusest muudan seda režiimi.

Kasutades sooja vett ja Mulle meeldib väiksemate loomade pesupesemisvann, sest põhjalikuks loputamiseks on palju juurdepääsu värskele veele. Oluline on lemmiklooma põhjalikult niisutada, sest kirbud ronivad looma pähe, kui see on vees uppunud. Kui kirbud on ainsad probleemid, vannitan erinevaid lahendusi:

  • kui probleem on ka mustus:

eukalüpti villasegu (villaste pesemiseks) riided), mis tuleb põhjalikult maha loputada. Eukalüpt toimib loodusliku kirbude tõkestajana. Tundlikule nahale segu kaerast ja soojast veest või muudest vahenditest.

  • Kirbude segu:

pärast mis tahes eelsegu on põhjalikult loputatud. Ma kasutan järgmiste kombinatsioone, ma ei anna lõplikku kombinatsiooni, kuna see sõltub loomade nahast ja tundlikkusest. Nii et see on midagi, mis muutub natuke katse-eksituse meetodiks ja optimaalse segu leidmiseks iga üksik lemmikloom.

  - teepuuõli- eukalüptiõli- lavendliõli  

Ma hoian kõiki neid kolme õli pidevalt kodus, kuna need on väga kasulikud ja kõik toimivad kirbude, eriti teepuu hoiatusena.

Segu valmistamiseks õlidega lisaksin 8-liitrise ämbri kasutamisel veidi vähem kui pool korgitäit lavendlit, pool korgitäit eukalüpti ja ühe või kaks korgitäit teepuud.

Seejärel küllastan kogu lemmiklooma pesumasinaga, sealhulgas varvaste vahel, kubeme piirkonnas, silmade ja kõrvade ümbruses (olge ettevaatlik, et lahus silma ega kõrvu ei satuks. ja lasen sellel lemmikloomal kuivada. Ma ei luba nad lähevad mustuses veerema. Ma seon nad lühikeseks ajaks päikese kätte. Leian, et parem on mitte rätikukuivata.

Seda saab teha kogu kirbuhooaja vältel, sageli kord nädalas kuid ma soovitaksin nahaärrituse vältimiseks vähendada õlide sisaldust lahuses järgmistel sagedastel pesemistel.

Teepuud võib kirpude tapmiseks kasutada tugevamates segudes. Peate lihtsalt silma peal hoidma ja silma peal hoidma. teie lemmikloomade nahk. Kirbuprobleemidega lemmikloomadel võib kasutada tugevamat teepuu segu, 50:50 veega (mis on ka kallis). Ei ole soovitatav lasta lahusel püsida Lemmiklooma edasi-tagasi üle 20 minuti, kuid naha ärrituse vältimiseks selle loputamiseks.

Keskkonna kohtlemine:

Kahjuks ei ole ma keskkonna töötlemisel leidnud ühtegi keemiline lahus, kuid olen juba mõnda aastakümmet kasutanud sama režiimi.

Sisekeskkond:

Võtan sooja päeva, kui tean, et lemmikloomad suudavad pärast töötlemist jäetakse ohutult väljapoole, samal ajal kui seestpoolt töödeldakse.

Kui ilm soojeneb ja esimene kirp hüppab ja hammustab keskkonnast. Kõik vaibad ja voodipesu tuleb tolmuimejaga puhastada ja / või pesta. Mitte ainult lemmikloomade voodid ja voodipesu, vaid laste ja täiskasvanute voodite tekid ja voodid, salongid, kui lemmikloomad kuuluvad perekonda ja magavad nende asjade peal.

Lemmikloomad ja inimesed tuleb majast välja viia. ja ma kasutan kirbupomme. Kindlustan, et kasutan piisavalt palju kogu maja katmiseks ja asetan need strateegilistesse kohtadesse, nii et gaas leviks kõikidesse ruumidesse.

Teen seda kõigi sõidukite jaoks, millega lemmikloomad reisivad. Sõidukit tuleb pommitada, nii et saabaste ja salongi vahelised portaalid saaksid avaneda ja pomm saaks kogu sõidukit täis tõmmata. Pärast kirbupommi kasutamist vajab auto õhutamist pikemat aega ja vajab turvalist kohta, kus kõik uksed ja aknad võivad mõneks tunniks lahti jääda.

Väliskeskkond:

Kasutan kõva kemikaali kõigil maja ümbritsevatel betoon- ja sillutatud pindadel. Igasugust põhilist kirbude segu pindadele võib segada sooja veega vastavalt juhistele ja jätta kuivama.

Kui piirkonnas on kirbukatk, on kirbud rohus ja palju pole võimalik on tehtud selle vältimiseks, välja arvatud selleks, et proovida lemmikloomi siseruumides hoida ja lasta neil joosta rihmast väljas, kus pole kiusu, ilmastiku soojematel kuudel ja loodan, et järgmine hooaeg on parem.

Veapommid on ilmselt halvim lahendus keskkonna ravimisel, sest mürk täidab õhu ja asetub siis kõigele. Peate kõik vabas õhus olnud toidud minema viskama ja oma köögi ning selle sisu desinfitseerima.
Samuti tuleb arvestada, et pärast veapommi laskmist ei saa te olla ravitud alal üle 8 tunni.
#3
+3
CodeGnome
2014-10-09 05:37:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koertel ja kassidel on saadaval palju erinevaid kirpude haldamise võimalusi, kuid enamik tuhkrute kirbuhooldusi on märgistamata. Lisaks keskkonna tolmuimejale puhastamisele ja töötlemisele võite proovida järgmist.

Tõsised kirbuprobleemid nõuavad siiski rangemaid meetmeid. Kahjuks ei ole kaubanduslikud tooted nagu Frontline, Advantage, Comfortis ja NexGard praegu tuhkrute jaoks märgistatud. Mõned veebisaidid pooldavad Frontline'i või Advantage'i kasutamist kassi suurustes või väiksemates annustes, näiteks:

kuid enne ravimite kasutamist väljaspool retseptiravimit või sobivate annuste määramisel oleksite mõistlik oma veterinaararstiga nõu pidada.

Kobediatomiidiga on [mõned terviseprobleemid] (http://pets.stackexchange.com/questions/3199/what-are-the-pet-health-concerns-with-using-diatomaceous-earth-as-an-insecticide). maa (mainin seda lihtsalt täielikkuse pärast).
@Zaralynda Häiriva tolmu sissehingamisel on kindlasti riske, kuid DE on laialdaselt aktsepteeritud alternatiivina keemilisele töötlemisele. [Amorphouse DE] jaoks on olemas OSHA juhend (https://www.osha.gov/dts/chemicalsampling/data/CH_266690.html). Pange tähele, et kõik ravimeetodid hõlmavad riski ja tõhususe kompromisse ning ka sisenemisviisid on olulised (nt ärge * jooge * nõudepesuseepi, isegi kui see võib kunagi kirbusid tappa). Hõbedast kuuli pole. YMMV.
#4
  0
Swansong
2014-10-04 02:40:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Koidu nõude seep

Kasutage mitte-sinist koidikut.

Ma kasutan koertele ja kassidele regulaarselt koidikut, kuid ma ei kasutanud seda kunagi tuhkrute jaoks, nii et pidin tegema uurimistööd ja on leidnud, et seda kasutatakse ka tuhkrute jaoks. See näib olevat ohutu paljudele loomadele, arvestades, et seda kasutati õlireostuse ajal loomade puhastamiseks.

Silmaümbruse pesemisel olge siiski väga ettevaatlik. Silma sattumisel loputage jaheda veega ja kuivatage rätikuga.

Kuna sellele viidatakse kui "kodusele ravile", pean võib-olla veidi selgitama, miks see töötab. Siin on link hoolduskodule, nii et minu arvates on see üsna usaldusväärne. Edasi öeldakse järgmiselt: "Kirbudel on see võime vee all ellu jääda. Mulle on öeldud, et nad eraldavad oma keha ümber rasvase tõkke, moodustades mulli, et kaitsta neid vee eest ja see hoiab hapnikku. Lahustades rasvamulli, laske kirbul vett saada ja nad upuvad ... Neil on tõesti eksoskelett, mis võimaldab neil kaitset, kuid seebid lahustavad selle ja siis ei saa nad enam hingata. " hiljem selgitavad nad, kuidas seepi õigesti ja tõhusalt kasutada.

Nagu ma ütlesin, kasutan seda isiklikult mõlema kassi koeraga, kuigi mitte kunagi tuhkrutega, kuid see peaks siiski toimima, kui järgite õigeid samme. Olen kuulnud, et liiga sageli kasutamisel võib see koertel eeterlikud õlid nahalt koorida. Kui lahjendate seda nii, nagu artikkel ütleb, ja kasutage mõõdukalt, ei teki teil seda probleemi, kuid kui leiate, et see on probleem, võite selle kuivamiseks vältida ka õli (olen kuulnud, et oliiviõli töötab ).

Siin on sammud koerte ja kasside pesemiseks sellega

[Seep ei tapa kirbu] (http://biology.stackexchange.com/questions/17370/can-dish-soap-really-be-used-to-kill-ticks-and- kirbud)
Seep ise kirbu ei tapa, kuid kirbu tapab koidiku sees olev formaldehüüd. Koidul on nii väike kogus, et see on loomadele täiesti ohutu, kuigi see on kirbudele surmav. Nagu ma nägin vastusest, mida vaatasite, oli mõte, et koit uputab kirbud. Võin teile kinnitada, et just formaldehüüd tapab nad ja mõnel juhul meelitab neid, põhjustades nende surma.
Kas saate kinnitada usaldusväärsete viidetega?
Tundub, et olen kergelt eksitanud. Näib, et formaldehüüd tapab baktereid ja seeni ning kuigi mõned saidid väidavad, et see hävitab kirbud, ei viidanud nad õigesti ühtegi viidet, nii et ma eeldan, et selles osas eksin. Kuid öeldud, et koidik tapab kirbud, kuid teistmoodi. Redigeerin vastust koos linkide ja selle parema selgitusega.
Teie viide uppuvatele kirbudele on järgmises lauses "Kirbud on ka väga pehme kehaehitusega", mis pole tõsi. ["Kirbukeha on kõva ... Kõva keha on võimeline vastu pidama suurele survele,"] (https://et.wikipedia.org/wiki/Flea#Morphology_and_behavior)
Kirbude eksoskelett on raske, ma pole kindel, miks viide ise ütles, et see on pehme. Ma pole kindel, kas seep on kõva eksoskeleti lahustamiseks piisavalt tugev või mitte. Kuid eksoskelett ei kata kirbu pead, seega on võimalik, et see lahustab või katab pea ja tapab selle.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...