Küsimus:
Kuidas ma saan takistada oma sisemist kassi teiste väliste kasside või loomade ärritamisest?
Ash
2013-10-09 03:47:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on praegu üks kass, kes on kogu aeg sees, kuid talle meeldib väga aknalaudades istuda.

kass rahulik või takistab muul viisil sellist ärritumist?
Seitse vastused:
#1
+17
Esa Paulasto
2013-12-15 18:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peate lisama suhteliselt kõrge ronimispuu (number üks vastus peaaegu kõigele, mis on seotud kassidega) või muu sarnase kõrgel asuva vaatepunkti akna lähedal ja kardinate sulgemise asemel laseksin vaatega väljastpoolt see puu. Kardinate sulgemine sunnib teie kassi minema aknalauale, kus ta on ootamatult möödujale liiga lähedal. Aknaklaas nende vahel pole vahet, nagu olete märganud.

Pakkuge kassile hea vaatega kõrgel asuvat vaateplatvormi, et valvata sissetungijat, samal ajal kui kass ise saab jää nähtamatuks (või vähemalt tunne end nähtamatuna). Kuidas see toimida võib, sõltub palju sellest, miks mis teie kassi tegelikult häirib. Tavaliselt on see mööduja vahetus läheduses, mis on üsna möödapääsmatu, kui kass istub aknalaual ja sissetungija liigub otse teie kassi nina alla. Salajane on elu!

Öö ja päeva vahel muutub valgustus. Päeva jooksul tuleb kõige eredam valgus väljastpoolt, mistõttu on väljastpoolt sissetungimine väga keeruline. Päeval aknast mööduv loom ei näe tegelikult sisse, nii et ta ei saa silmsidet luua oma kassiga. Teie kass on klaasipeegelduse tõttu nähtamatu. Öö muudab seda. Väljaspool olev loom näeb teie kassi aknalaual nii lähedal ja teeb silmaga kontakti.

Kui aknast paistab mõni väline valgusallikas, mis valgustab nii teie kassi kui ka välist olendit, siis alla rullitav kardin võib aidata, kui varjutate kassi vaateväljast. Niimoodi:

enter image description here

Update:
Sellest, mida olen seadest hiljem aru saanud, näib, et ülaltoodud pilt pole päris selline, nagu teie keldrikorter välja näeb. Kui sain õigesti aru, näeb maapinna suhe aknaga välja selline:

enter image description here

Kassi õnneks ei üritaks ma aknalauale pääsemist takistada, kuna kassidele tundub, et neile meeldib aknast istuda ja asju vaadata. Ma muudaks akna väljapoole ühesuunaliseks peegliks, mis lisab sisemusse mõningast tumedamat efekti. Ühesuunaliseks muutmine väljastpoolt võimaldab teil (ja teie kassil) välja näha, kuid väljastpoolt näib see olevat peegel. Ma ei tea, kuidas seda toodet inglise keeles nimetatakse, kuid see on õhuke fooliumitaoline kleepkile, mis laotatakse aknaklaasile. Ehkki pole mingit garantiid, et see töötab, kuid vähemalt hoiab see teie silma ja möödasõitva looma vahel silma puutumast , kuna usun, et see on probleemi oluline osa.

Täieliku peegliefekti saamiseks peab välistingimustes olema veidi valgust ja siseruumides suhteliselt pime.

Ühesuunalisi peegleid pole. Ainult pooleldi läbipaistvad peeglid ja valgusküllus ühelt poolt.
#2
+8
Amber
2013-10-29 20:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On tavaline, et kass ärritub, kui võõras olend möödub nende "murust" / tänavast / aknast.

Siin on probleem selles, et nad häirivad teid, kui see juhtub. See tähendab, et peate neile õpetama, et ärkamine ei aita neid. Kui nad teid üles äratavad, ärge andke neile midagi, sealhulgas tähelepanu. Proovige lihtsalt üle minna ja uuesti magama minna.

Kui nad on püsivad, kasutage oma tavapärast käitumist siis, kui nad on midagi valesti teinud (ma ei tea, mida teete, tavaliselt annan pehme nihutamise. esialgu minust eemal ja kui see ei aita, räägin ma temaga karmil toonil.)

Nad võivad siiski häirida, kuid õpivad sellega toime tulema.

Olen seda juba mitu nädalat proovinud ja see ei aita - saan ümber suunata / pihustada / karjuda / mida iganes, ja ta saab korraks alla, siis läheb tagasi.
#3
+3
azp74
2014-04-08 16:50:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võib-olla tasub proovida ühte kunstlikku feromoonipihustit. Austraalias on meil FeliWay nimega ja seda on kahe kassi neuroosi jaoks soovitanud kaks erinevat loomaarsti.

Põhimõtteliselt kas pihustate piirkonda feromooniga või on teil mõni asi, mille pistikupessa ühendate nagu õhuvärskendaja. Feromoon jahutab kassi välja. Me soovitasime seda soovitada neurootilisele kassile, kes oli liiga hoolitsetud, ja seda on soovitatud ka meie teisele kassile, kes on loomaarsti külastustel väga agressiivne. Minu vanemad soovitasid seda oma kassidele (vend & õde), kes omavahel läbi ei käinud.

Üks meie kassidest (agressiivne) teeb täpselt sama, mis teie - trampib ringi keset öine hädaldamine, sest ta on õues märganud sissetungijat. Teie kass arvab arvatavasti, et teeb teile suurt eelist, hoiatades teid peatsest ohust, nii et tema natuke jahutamine võib aidata tal torusid maha tõmmata.

Meie kass teeb seda ainult paar korda nädalas ja tbh, see ei häiri meid nii palju - kuid kui olete varem Feliwayd muuks kasutanud, aitab see kindlasti neid rahustada.

Õnn kaasa!

#4
+3
Beo
2014-04-09 20:34:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See juhtus minuga palju, kui toitsin palju väljas hulkuvaid ja metsikuid kasse. Mul olid tagumisel verandal prantsuse uksed ja mõned toakassid olid väga õnnetud, kui nad väljas kassid ukse lähedale tulid. Võtsin valge plakati ja lõikasin ettevaatlikult sektsioonid, et need sobiksid prantsuse ukse väikeste aknaavadega, ja kinnitasin need pressitud kleepuvate ruutudega. Katsin just alumise rea, mis oli kassi kõrgus. See lahendas minu jaoks väga vihaste karjuvate kasside probleemi.

Kui teie peamine probleemipiirkond on aknalauad, siis otsige võimalust kassi vaatevälja blokeerimiseks vähemalt 18-tollise alaosa all. . (Reguleerige kõrgust vastavalt vajadusele sise- ja väliskõrguse, kassi suuruse jne põhjal.) Lehtmetall, läbipaistmatu pleksiklaas või leksan võiksid olla mõned materjalid, mida tuleks kaaluda. Kui olete välimuse pärast mures, võite materjali panna kas seest või väljast, värvige see või pakkige materjal kangaga, mis teile meeldib. Keegi, kes on kaunistamisel osav, võib aidata.

Kui teil on aiaga piiratud aed, saate sissetungivate loomade peletamiseks peamiselt õuekoera. töötaks ka, kuid võib tekitada uue probleemide komplekti.

Aastate jooksul on olnud erinevaid tooteid, mis väidavad, et peletavad metsloomi. Võite uurida, mis praegu turul on. Mul pole kogemusi nendega küll.

Minu suurim probleem on see, et aknad on seatud maapinnale otse, kuna see on kelder, nii et ma ei suuda tegelikult osa aknast katta, ma peaksin selle kõik katma ja see tähendab, et minnakse ilma Windowsita.
See muudab selle karmiks. Ainus viis, mida ma näen, on takistada teie kassi aknalauale hüppamist. Võite täita aknalauale väärtuslikke purunemiskindlaid esemeid, nii et kass arvab, et hüppamiseks pole ruumi (mõned kassid hüppavad niikuinii üles). Kasutasin seda nippi, et kasse riiulist eemal hoida.
Aknalaua tihendamiseks võite kasutada ka klaasi või pleksiklaasi, nii et neil pole kohta, kus istuda. Nii et aknal on kummalgi pool aknalauda. Minu kassid ei vihane tavaliselt, kui aknal pole midagi korras. Kas saate majast väljaspool akna ümber ehitada natuke aiaga piiratud ala? Raske gabariidiga traadiga, nagu näete puid ja aedu kaitsmas. Võib-olla istutada mõni lill või taim väljastpoolt, et kassi nägemist veelgi takistada?
#5
+1
Abdullah Shafique
2013-10-09 06:55:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Akendele võite alati sulgeda või kardinad lisada. Ma arvan, et põhjus, miks teie kass on nii ärritunud, on see, et tema territooriumil "rikub" teine ​​loom.

Mul on kardinad - ta kas käib neid ümber või tõmbab alla (see on siiski haruldane.) Unustasin seda mainida.
@AshleyNunn Kas ta müksab valjult, kui näeb teist kassi?
Ainult öösel - kui ta neid päeval näeb, on tal kõik korras.
#6
+1
Zaralynda
2014-04-08 01:45:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite proovida oma Windowsile privaatsusfilmi installimist. Brände on mitu, kuid minu kogemus on olnud Gila (mida leiate Home Depotist) kasutamisel.

Teie kass (ja teie) ei näe enam väljas, kuid siiski pääseb sisse mõni valgus (kui palju sõltub filmi valimisest). See ei pruugi töötada, sest teie kass võib endiselt kuulda teisi loomi väljaspool, kuid see ei ole teie eluruumi püsiv muutus (ta koorub kohe, kui te seda enam ei soovi).

Olen märganud, et kui ta neid kuuleb, kuid ei näe, ei lähe ta nii erutatuks, nii et see võib olla väärt võtet. Mulle meeldib mõte, et saaksin siiski ka aknast valgust saada.
#7
-2
Spidercat
2014-04-08 19:40:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu ebapraktiline lahendus on panna televiisor seina ja lasta sellel toimida aknana, kust kass välja näeb. Nii saate kontrollida, mida teie kass näeb, ja veenduda, et pole ühtegi looma, kes hakkaks "väljas" ilmuma. Siis saate päeva jooksul ka erinevaid videoid, näiteks akvaariumi videot või isegi veebikaamerat loomaaia väljapanekule.

Ma teen seda umbes nii:

1. samm: hankige lameekraaniga televiisor. Ma arvan, et umbes 32-tolline peaks olema hea suurus.

2. samm: lõigake seinast auk, kuhu televiisor kinnitada. Lõigake auk nii, et teler oleks külili.

3. samm: paigaldage teler seinaavasse ja suunake juhtmed pistikprogrammi ja arvutini.

4. samm: Pange televiisori ümber mõni varjatud ala, et varjata, et see on televiisor, et see näeks välja nagu aken.

5. samm: asetage ekraanile välitingimustes olev video ja liigutage kassi sellest välja nägema selle asemel aken. Videol pole ühtegi looma, see tähendab, et teie kass vaatab, et müra puudub.

Teine veidi vähem ebapraktiline lahendus on projektori seadistamine. Paigaldage võltsaken, mille sisekujundus on valge ekraaniga. Erinevus projektoriga seisneb selles, et see on üldiselt kallim ja võib-olla ei tundu piisavalt realistlik, et kass huvi üles näitaks.

See ei hoiaks kassi siiski akendest eemal. See tähendaks lihtsalt seda, et ta pääseb ikka veel akendele juurde, kui ma polnud läheduses, et teda mu kalli seina-teleri juurde suunata.
Peaksite tegeliku akna blokeerima, nii et võltsaken oleks juurdepääsetav. Aga jah, see pole kindlasti parim ega lihtsaim lahendus. Eriti kui elate korteris või ei meeldi sellist tüüpi projektide kallal nokitseda nagu mina. Sellepärast ütlesin, et see on ebapraktiline.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...