Küsimus:
Rihma koerale panemine
Doc
2014-05-06 00:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on oma koeraga veider probleem, mida mul pole kunagi olnud ühegi teise koeraga.

Kui on aeg oma koer jalutama viia, on ta üsna rahulik. Ta kõnnib minuga välisukse juurde (kus ma tema rihma hoian). Ma ütlen, et ta istuks, ja ta istub. Ma võtan rihma kätte, aga kui ma krae talle üle pea libistan, pöörab ta pea ära. Kui proovin tema pead taga ajada, tõuseb ta püsti ja taganeb. See muutub pettumuseks, kuna see viib mind sageli ütlema, et ta istuks, ja üritan seda ikka ja jälle selga panna. Kui kaelarihm on seljas, on ta kogu jalutuskäigu üle täiesti hea ja õnnelik. Kui me naaseme, kui ma lähen rihma maha võtma, läheb ta siiski erutuma ja proovib tagasi tõmmata, kui ma proovin krae maha libistada. See muudab protsessi keerukamaks, kuid pole kaugeltki nii suur probleem kui krae hankimise proovimine sisselülitamise ajal Kasutatav krae on Martingale krae, mis libiseb edasi (seda ei saa lahti keerata ega midagi muud).

Olen proovinud jalutusrihma silmusena üleval hoida ja teisel küljel maiust pakkuda ning kuigi see töötab, et saada pistma ta pea rihma kaudu üsna lihtsalt, kui ma ei paku maiuspala, mida ta vaatamata paljudele kordustele läbi teeb. Ma arvan, et küsimus on selles, et talle ei meeldi teie käed kaela lähedal, kuid ta on üsna rahul, kui lasete teil igal muul ajal teda kaelas paitada.

Kas kellelgi on soovitusi või nõuandeid selle kohta, kuidas saada kas tal oleks mugavam krae jalutama panna?

Neli vastused:
Cedric H.
2014-05-12 15:52:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eelkäimise rituaal

On juba hea, et lasete tal enne väljaminekut istuda. Istumine on deferential käitumine, mis aitab tal toimuva kohta teavet koguda. Lisaks aitab istumine koeral lõõgastuda.

Enne jalutama minekut ei taha te treenida „põnevil” või „kuulekus nagu” istumiseks (ma mõtlen, et eesmärk pole istuda "iseenesest nagu trikk". Sa tahad, et ta istuks ja vaataks sind ("hei, mis edasi?"), Jäädes samal ajal rahulikuks ja lõdvestunuks. See viimane osa takistab aju minemast "hullumeelsesse" režiimi (mitte eriti teaduslik ...), mis omakorda takistab tal mõtlemast ja seejärel õppimist (rakmete või krae paigaldamine, lõtv jalutusrihmaga kõndimine ...).

Tundub, et teil läheb seal üsna hästi, saate seda ka teistes olukordades (uksed, mille avate, mänguasja kätte võtmine jne) jõustada. Lõpuks ei pea te isegi teda istuma paluma, oodake lihtsalt, kuni ta seda teeb. Kui teete seda järjekindlalt, vähendate ka tema ärevust: ta teab, mis juhtub, ja kontrollib olukorda (oma vaatenurgast) ja saab aru, et mitte millegi tegemine pole hea.

Kaelarihma paigaldamine ja 'manipulatsioonid'

Seda tuleb treenida eraldi : ärge tehke seda, kui soovite jalutama minna. Tehke seda siis, kui olete rahulik ja lõdvestunud.

Eesmärk on treenida koera nii, et käed oleksid tema näo, kaela lähedal jne. See kehtib ka muude „manipulatsioonide“ puhul (võiksite harjutada käpad, saba, silmad, kõrvad jne). See võib olla väga kasulik, kui peate talle ravimeid andma.

Võtke mõni maius, helistage koerale, paluge tal istuda. Lähenege oma kätele tema näo järgi, öelge "hea poiss" ja andke talle maius. Edenemine väga aeglaselt . Eesmärk on tugevdada "head" käitumist (mitte liikumist), seega peate looma olukorra, kus see hea käitumine juhtub .

Kui ta on teie kätega mugav, võite hakata sama tegema ka kraega. Edenege aeglaselt: see võib tähendada kolme seanssi (üks seanss 5 minutit päevas?) Ilma kaelarihmata mõne koeraga või 10 seanssi teiste koertega. Edenemine pole tavaliselt lineaarne.

Esimesteks katsetusteks saate talle silmuse kaudu maiuspala anda. Kuid see pole altkäemaksu andmine mitte tasuv . Kõrvaldage maius kiiresti ja premeerige ainult pärast head käitumist.

Kui ta liigub liiga palju või üritab teie käsi sirutada: ärge öelge midagi, tõuske püsti, pöörake temast eemale ja / või liikuge teine ​​tuba. Oodake 15 sekundit ja alustage uuesti. Sellistes olukordades ei pea te palju rääkima: ärge "käsutage" midagi (peale esialgse istumise), ärge karjuge koera peale jne.

Kui ta edeneb võite ka tema kaela puudutada ka muudel asjaoludel, enne söötmist, enne paitamist jne. See aitab tal häirimist häirivat käitumist üldistada ja tõestada käitumist (reaktsiooni pole, kui käed tema näole lähenevad).

Kaelarihma paigaldamine jalutama minemiseks

See on viimane samm: koer on rahulik ja lõdvestunud (1. osa) ja tal on kaelarihma osas natuke koolitust olnud, ta on teie kätega mugav. tema näo lähedal (2. osa).

Ärge rääkige ja hingake rahulikult. Mõlemad teate, mida teha. Kui ta kaelarihma proovides närvi läheb, tõuse püsti, keera temast kõrvale ja oota 10 sekundit. Ta peaks uuesti ise maha istuma.

Järeldus

Pikk vastus, kuid see pole raketiteadus. Peamine mõte on tema pea lähedal manipuleerimine desensibiliseerimine ja / kasutades positiivset tugevdust . Tavaline viga on proovimine liiga kiiresti edasi liikuda. See probleem on mul praegu, kuna pean oma koerale silma salvi määrima.


Ma räägin "ütle hea poiss ja ravin", mida saab kohandada klikkerite koolitusele. (klõpsake ja ravige - vaadake seda videot klikkide ja rahulike markerite kohta) või mõnda muud positiivset tugevdustreeningu meetodit.

Aradhya Gupta
2016-03-15 15:54:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selleks, et koer saaks jalutusrihmal mugavalt jalutada, peate kõigepealt eelistama kerget lamedat kaelarihma ja kerget rihma.

  • Esimene samm on koerale kaelarihmaga tutvumine.
  • Kui kinnitate talle kaelarihma ainult siis, kui võtate koera õue, hakake temaga suheldes isegi kodus kinnituma.
  • Veenduge, et kaelarihm pannakse see lihtsalt lauldud, kuid mitte nii pingul, muidu on see teie pooki jaoks ebamugav ja ärritav; ta peaks selle unustama, kui saate tema tähelepanu ja suhtlete, et kaelarihma kandmisest meelt lahutada.
paparazzo
2016-03-16 03:12:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tule tagant. Koera istudes tulge kükitades tagantpoolt põlvedega mõlemale poole. Siduge käed koera rinnus oleva kaelarihmaga. Nüüd on teil koer kontrolli all. Ta ei saa minna edasi, tagasi ega küljelt küljele. Libistage krae üles ja üle tema pea.

Haras Brummi
2017-09-05 16:23:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu jaoks tundub, et koer on häbelik. Võimalik lahendus on samm-sammuline koolitus:

  1. Kas saate oma koera peast puudutada? Kas sa suudad tema silmi silitada? Kui ta püsti tõuseb ja taganeb, treenige seda. Ole temaga väga rahulik ja leebe ning treeni seda, kuni ta selle aktsepteerib. Ärge treenige liiga palju päevas. Katkestage oma treenimine, hellitades teda seal, kus talle väga meeldib. Kui see on korras, minge 2. sammu juurde.

  2. Proovige teda puudutada rihma otsas. Kui ta nõustub, on hea, kui ei, treenige seda nagu eespool.

  3. Treenige oma koera kaelarihmaga. Ole temaga väga kannatlik ja rahulik. Ärge treenige teda enne jalutuskäiku, vaid olukordades, kus teil on palju aega ja olete lõdvestunud.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...