Küsimus:
Pustulid hüljatud küüliku kõrvades ja silmades (välimus ja kadumine)
luw
2018-06-22 14:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here Ta ilmus hiljuti ühe poolmaapiirkonna võssa Hispaanias. Minu esimesest kohtumisest on möödas 15 päeva. Ta oli väga elav ega pääsenud inimeste eest. 10 päeva hiljem avastasin, et silmalaugudes ja kõrvades on pustuleid. Jänes tundus kannatavat. (Võib-olla on see tingitud ka soojast ilmast). Üritasin teda tabada, kuid see oli tõesti raske.

enter image description here 5 päeva hiljem puugivaba ... Pole kindel, kas keegi läks appi või on see lihtsalt loodus.

Kuna olukord püsib muutudes olen oma küsimust värskendanud ja siin see on: Arvestades, et kohalikud päästeorganisatsioonid pole päris reageerivad ja jänku tundub elusloodust nautivat, ei tea ma, kas peaksin tal lihtsalt silma peal hoidma või on veel midagi ennetav meetod. (nt võib-olla on mõni antiparasiidivastane / desinfitseeriv ravim, mida saab segada söödaga. Palun soovitusi. Mida ma praegu teen, on desinfitseerimispihusti käes ja jänku jälitamine ...)

Seotud [Kuidas eristada metsikut küülikut Euroopa edelaosas vabanenud koduküülikust?] (Https://pets.stackexchange.com/questions/20696/how-do-you-tell-a-wild-rabbit-from- a-release-domestic-rabbit-in-edela-eur)
Vaene väike jänku. Jumal tänatud, et hoolid. Kui jätkate selle toitmist, saab see tõenäoliselt teile lähemale ja suudetakse teda tabada.
Pärast mitut küülikutõugude otsimist arvan, et ta on tan küülik. https://et.wikipedia.org/wiki/Tan_rabbit
@luw andke meile teada, kuidas temaga edasi saate. Samuti saate meie vestlustuppa hüpata värskendustega https://chat.stackexchange.com/rooms/10964/the-litter-box
üks vastus:
James Jenkins
2018-06-22 15:11:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on koduküülik, kellegi lemmikloom, see on vabasse loodusesse lastud, et surra pika valusa surma. Isegi piirkondades, kus Euroopa küülik on kodumaine, on see kodune välimus, see on vabastatud lemmikloom.

Pustuleid on pildil selgelt näha, kuid üks kõrva peal võib olla puuk. Küülik vajab kiiret arstiabi, kui saaksite nad täna loomaarsti juurde viia, see oleks tore! Vaheldumisi pöörduge kohaliku loomade varjupaiga või küülikute päästmise poole.

Kõik loomade varjupaigad ei võta kodus küülikuid, kui teie seda ei tee või kui nad ei tule välja ja võtavad selle kätte. Lähima küülikute päästmiseks vaadake lehte https://rabbit.org/. Iga küülikute päästetööde nimekiri pole rabbit.org-is loetletud, kui lähim loetletud on teist kaugel sina.

Seotud postitused

Uuendused pärast OP-i redigeerimisi ja muid postitusi.

Jänkuga suhtlemise kirjelduse põhjal saate sellega piisavalt lähedale, et ravimit kõrvadele pihustada, kuid pole veel puudutamiseks valmis see veel. Skittish pet jänku püüdmiseks on abiks paar viidet.

Mida kauem ta vabana viibib, seda tõenäolisemalt ta sureb. Lahtine lemmikloomaküülik pole „tasuta”, see on „toit”. Erinevalt kassidest ei ole koduküülikutel metssigadest pikka aega üle elatud, nad kodustavad väga kiiresti. Kui see on tõepoolest vabastatud lemmikloom, siis mida varem saate selle kinni püüda, seda parem.

Küülikud on väga territoriaalsed. Tõenäoliselt jääb see samasse üldpiirkonda. Nad on aktiivsemad varahommikul ja hilisõhtul (Koit ja Hämarik). Fotode järgi oletan, et küülik on jalutusraja lähedal. Soovitan kasutada elusloomade lõksu, nagu allpool pildil, olete juba paar päeva maiuseid söötnud. Hakka maiuseid lõksu panema, samasse kohta. Neid püüniseid saab sageli laenata kohalikelt päästekeskustelt või osta suhteliselt odavalt. Parim on see, kui saate jänkust oodates lõksu piirkonnas viibida. Kui te seda hommikul ei taba, jätke maiused, võtke lõks ja tulge õhtul uuesti proovima.

Live animal trap

Olen Hispaanias, kuid tänu teie vihjele õnnestus mul leida kohalik küülikute kaitserühm. Kuna ta ei ilmu sageli, mõtlen tuua sinna porgandeid ja vett, et ta kõigepealt ilmuks. Peaks ka puuri saama.
@luw on hea meel kuulda, et töötate õnneliku lahenduse nimel. Lisan [veel ühe seotud lingi] (https://pets.stackexchange.com/questions/7252/one-of-my-three-pet-bunnies-jumped-out-of-the-hutch-and-we-cant- kinnipüüdmine) minu vastuse järgi peaks see andma teavet, mis aitab teil jänest kinni püüda.
@luw söödab porgandeid mõõdukalt, vt seotud [Kas porgandid on küülikute dieedi tervislik osa?] (Https://pets.stackexchange.com/a/1833/13)
Ma näen. Põhisööt on põõsas olev rohi, mida peaks olema palju. Ma toon ühe porgandi iga 2 päeva tagant. Puukide ja silmalaugude ümbruses olevate mädaste asjade osas võtsin ühendust veterinaararstide ja kohalike küülikute päästeorganisatsioonidega, kuid nad ei saanud mind püüdmisel aidata. Proovisin koos oma sõpradega, kuid edutult ... Kuid täna leidsin, et ta on puugivaba ja väga energiline. Kasutasin natuke desinfitseerimispihustit üle kõrvade, kuna puugihammustuse haavad olid endiselt nähtavad. Kõigepealt üritas ta põgeneda, kuid hiljem rahunes. Võib-olla on parem olla selline, elades poolmetsikus.
3 päeva tagasi jõudsin eksootiliste loomade kaitsega tegelevate inimesteni, kes on valmis aitama. Täna hommikul kulus meil rahumeelseks tabamiseks peaaegu üks tund. Jänku oli kõigepealt vihane, kuid rahunes peagi. Vahvad vabatahtlikud on jänku (alla 1-aastane tüdruk) loomaarsti juurde viinud. Puugid kasvasid talle tagasi ja tema "maamaja" ei ole Hispaania suvel jätkusuutlik, kuid ta on nüüd kõigist neist päästetud. Ma olen hämmastavalt laetud lisaks siin omandatud teadmistele ka kõikvõimalikule julgustusele. Aitäh, pets.se!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...