Küsimus:
Kui palju ruumi Neon Tetras vajab?
Ash
2014-06-14 07:51:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on viie galloniga paak, kus on küttekeha / mullitaja / filter / kerge, tavaliselt vikerkaare kruusaga põhjas. (Ma pole kindel, kui palju see oluline on, kuid arvan, et rohkem teavet on alati parem!)

Tahaksin sinna lisada mõned Neon tetrasid, sest minu arvates on need suurepärased. Kas ma saan seda teha või oleksid nad nii väikeses paagis ülimalt kurvad? Kui ma saan seda teha, kui palju ma saaksin sinna panna?

üks vastus:
Spidercat
2014-06-15 01:07:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ütleksin nii. Neoon-tetrad saavad olla täis kasvades umbes tolli pikkused (võib-olla kuni poolteist tolli). Koos oma kolleegide, kardinaalsete tetratega, on nad tõenäoliselt üks väiksemaid kalaliike, mida saate lemmikloomana saada.

Seni, kuni paak pole kummalise kujuga, kui see on pikk ja kõhn, mis piiraks ujumisruumi sees, ütleksin, et sinna mahuks 4-6 neooni. Ma ei hoia vähem kui kolme, sest nad on koolikalad ja see rõhutaks neid üksi või kahekesi olemise eest. Üle kuue on parem osta suurem paak, et säästa vaeva. vesi puhas.

Kui paagis on vähem kalu, saate väikeses paagis rohkem puhvertsooni, et hoida ära oht, et jäätmed põhjustavad ammoniaagi naastude tekkimist ja kalade tapmist. Negatiivne külg on see, et neoonid on koolikalad, nii et mida rohkem on neid, seda mugavam on neil vabas õhus ujuda.

Teisest küljest annab see, et paagis rohkem kalu annab rohkem vaadake ja pakub kaladele mugavust suurema grupi koosolekul, kuid teil on väiksem puhver, kui midagi veega muutub. Enamasti tähendab see, et peate olema puhtama vee hoidmisel ennetavam ja tegema sagedamini veemuutusi.

Mõned märkused:

  • eeldan, et neoonid on ainsad kalad paagis. Isegi ainult 3-4 neooni korral ei lisaks ma paaki ühtegi teist kala.

  • Veendun, et kaunistused ei võtaks palju ruumi. Pidage meeles, et enne aluspinna ja kaunistuste lisamist on see 5-gallonine paak, suure lossi või vulkaani lisamine tõrjub paagist vett välja.

Praegu on mul lihtsalt killustik ja mõned lamedad kivid ja kestad ning paar plasttaime. Kas seda on liiga palju?
@AshleyNunn Ei, see kõlab umbes õigesti.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...