Küsimus:
Kuidas saan aidata oma bettat, kes lebab oma paagi põhjas?
jaci
2014-07-18 11:06:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu lapsed nägid teleris „Minu lõbusat kalatanki“.

My Fun Fish Tank

(Mitte minu, vaid näide sellest, kuidas paak välja näeb)

Sain selle neile ja pärast selle kokkupanemist läksin loomapoodi ja sain isase betta. Vahetan vett iga 2 päeva tagant destilleeritud veega ja toidame teda nagu paagiga kaasas olnud juhised, kuid ma olen mures, et kaladel pole piisavalt hapnikku, sest ta ei liigu eriti palju, ta püsib põhjas nagu oleks kivide alla kinni jäänud.

Miks mu betta nii käitub ja mida ma saan teha, et ta paremaks saaks?

Mis on paagi temperatuur?
Destilleeritud vees võib destilleerimisprotsessi tõttu olla vähem hapnikku - seepärast küsisin, kust te selle võtsite. Ja kalad aeglustuvad ka siis, kui neil on liiga külm. Siiami võitluskalad on troopilised kalad - sõltuvalt sellest, kui soe on teie tuba, võib vaja minna küttekeha. Kindlasti vajate paagi temperatuuri mõõtmiseks termomeetrit, kui teil seda pole.
@jaci Kui see oleks hapnik, sööks ta tõenäoliselt maapinda. Bettad on ebatavalised kalad selle poolest, et neil on nn labürindiorgan, mis võimaldab neil mõnevõrra õhku hingata.
Seitse vastused:
GrandmasterB
2014-10-14 10:28:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paar vaatamist on paagi suurus, temperatuur ja asukoht.

Kui see on tegelikult paagi suurus, on see liiga väike. Kuigi nad "puhkavad" palju, on bettad tegelikult üsna aktiivsed kalad. Vaadake neid millalgi suures istutatud paagis. Nad on väga uudishimulikud olendid ja neile meeldib uurida ja nokitseda midagi söömiseks ja / või taga ajamiseks. Sellises väikeses paagis on liikumine piiratud - eriti külgsuunas. Tal pole lihtsalt kohta, kuhu minna .

Samuti on külm betta vähem aktiivne. Kui vee temperatuur on alla 76-78-ish, aeglustuvad bettad ja muutuvad vähem aktiivseks. Nii et teil võib vaja minna kütteseadet. Kuid see kauss võib olla isegi kõige väiksema aerosoojendi jaoks liiga väike. Lemmikloomapoodides müüakse väikeseid termomeetreid, mida saab kausi küljele kinnitada, et saaksite seda jälgida.

Teine asi, mida tuleb arvestada, on igavus. Bettad on kalade standardite järgi üsna intelligentsed. Kui betta on kinni nurgast või mõnes muus toas, jääb tal igavaks. Neile meeldib stiimul. Viige nad kuhugi, kus on mingit tegevust. Nii liiguvad nende ümber mõned suured värvilaigud, et neid aeg-ajalt segada.

Samuti viimane number - ärge kasutage destilleeritud vett. See erineb veest, millega nad on harjunud. Võite kasutada pudelitesse sisse pandud allika vett (mitte puhastatud vett). Kuid olen näinud vähe erinevust selles, kuidas bettad reageerivad allikaveele ja tavalisele (deklooritud) kraaniveele. Kuid iga piirkond on erinev, nii et see sõltub tegelikult sellest, milline on teie kohalik vesi.

Minu isiklik soovitus õnnelikuks bettaks ... Ma ei hoia Bettat vähem kui 1 täis gallonis. Üldiselt suuremad, seda paremad, kuid mul on olnud selliseid, kellel on pärast kogu elu tassis elamist olnud probleeme suuremate paakidega kohanemisega. Ma hoian oma kaevandust 5 gal mahutis koos väikeste paagis olevate filtritega & kütteseadmetega, taimedega ja maja keskel, nii et nende jälgimiseks oleks alati palju liikumist. Osaline veevahetus igal nädalal (ma lihtsalt kühveldan vett välja ja asendan selle). Nad on väga aktiivsed kalad ... mõnikord natuke liiga aktiivsed (minu omad hüppavad vahel mööda kõndides mulle otsa, nii et ma ei täida kunagi vett tippu. Paljud betta on oma kausist välja hüpates oma otsa leidnud) .

See on hea vastus, kuid seda võiks parandada destilleeritud ja allikavee punktide võrdlus (t) e abil.
Seotud [Kas destilleeritud või allikavesi sobib paremini paakide jaoks?] (Http://pets.stackexchange.com/questions/6564)
Mitch
2014-10-14 18:04:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui te ei destilleeri oma destilleeritud vett uuesti, on teil väga ebastabiilne pH, mis võib ka olla teie põhjustatud probleemide põhjus. Destilleeritud vees pole pH puhverdamiseks vajalikke mineraale.

Kui palju vett vahetate? Peaksite regulaarselt osaliselt veevahetama, täielik veevahetus võib kaladele stressi tekitada. Mahuti suuruse tõttu soovitaksin teha regulaarselt ja suuri veevahetusi (kuid mitte täis), võib-olla 50% päevas.

Paak on liiga väike, betta peaks tõesti olema 20L või suuremas paagis.

Võite proovida oma veeparameetreid, testikomplekte saab kätte enamikust lemmikloomapoodidest.

user2713
2014-07-25 20:09:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui ütlete, et puhastate vett iga kahe päeva tagant, kas mõtlete, et valate vett sisse nii, et määrdunud vesi läheks tassi? Või vahetate kalade paaki, andes uut vett?

Ma arvan, et te vahetate tema vett liiga tihti. Lisaks kasutate destilleeritud vett. Pidage meeles, et kalad pärinevad tavaliselt määrdunud veest. Muidugi tahate, et see oleks puhas, kuid destilleeritud vee kasutamisega lähete üle tema jaoks sobiva, tahtmatult haigestudes. Kas andsite talle ostes aega, kui ta ostsite, veega kohanemiseks? Kas paak ja tarvikud puhastati enne paaki kukkumist sooja veega, ilma seebita?

Ma tõesti ei hooli kalapaagist, kuna tal pole hapnikku, välja arvatud juhul, kui valate vett sisse. Neil on seal väikesed väikesed starter-akvaariumid, mis on väikesed ja sobivad bettade jaoks üks nendest. Neil on kaasas ka filter ja plastikust ehitud puu.

Meil ​​oli üle kahe aasta kaks betti, mis polnud kunagi haiged, nad kolisid meiega Californiast Kansasesse. Bettad on karmid.

Üks asi, mis neile meeldis, nagu meil on, oli peegel nende tanki juures või mõni muu betta, mida vaadata. Nad süttivad üksteist vaadates või peeglisse. See annab neile midagi, mis neile meeldib. Nii et ka teie võiks olla depressioonis.

Lihtsalt märkus peeglil. Peeglid on head seni, kuni umbes tunni pärast need ära võtad. Leegitamine on agressiooni märk, see on see, et nad üritavad teist bettat oma territooriumilt välja peletada. Nii et kui see betta kaob, võib see olla enesekindluse suurendaja, kuid kui see kunagi ei kao, siis võite näha, et teie betta hakkab alistuma, kuna ta ei suuda oma territooriumi kaitsta.
Kaunistustest pole juttu, nii et kui neid pole, olen nõus, et tühja paagi olemasolu korral võib seda väga hästi rõhutada. Ja peegel võib olla hea viis teda igavuse eest hoida - kui see pole pidevalt temaga kaasas.
ATG
2015-04-28 12:07:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teie betta lebab paagi põhjas, kas tema uimed on kinnitatud? See viitab mõnele haigusele.

Paak on liiga väike. Kalade kitsas ruumis hoidmine pole õige. Väikeses mahutis on vähem parameetreid veeparameetrite muutmiseks. Bettad on troopilised, seega on vajalik troopiline temperatuurivahemik.

Pidage meeles ka, et veealused veevarud ei tohiks olla nii sagedased. Kalad nagu betta, mis tavaliselt arenevad koorimata ja riisipõldudel, on harjunud kastma suurema üldise karedusega, st. Selle saavutamiseks ei tohi kasutada destilleeritud vett või lahustada vaid üks riisiterasuurune kivisoolakristall klaasi kloorivabas vees ja lisada see seejärel paagiveele.

Kasutage mõnda substraat, näiteks mõned väikesed kivikesed või kivimid, et anda kasulikele bakteritele võimalus teie paak koloniseerida.

Ärge unustage ka seda, et ärge kunagi vett täielikult vahetage. Tehke alati PWC või osaline veevahetus kuni 20%.

Elizabeth
2016-04-13 06:04:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ta võiks lihtsalt tahta pikali heita. Neile meeldib puhata. Hankige talle betta voodi. Minu omad armastavad neid. Panete selle veepinna lähedale, et nad saaksid vee all pikali heita. Mul on üks leht.

Christi Flores
2019-01-22 06:23:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tal võis olla põie ujumise haigus. Kui lähedalt vaadata, võib tal olla kõht punnis. See on tavaline, kui ostsite lemmiklooma poest. Tassid, kuhu nad tulevad, ei ole kuumutatud ja neil pole ruumi treenimiseks. Kui nad on liiga külmad ja neil pole ruumi liikumiseks, jäävad nad puhkama. See põhjustab nende rohkem söömist, kui nad ära põlevad. Võite proovida teda kolm päeva mitte toita ja seejärel veerand keedetud külmutatud hernest. Samuti saate osta seitsme dollarise veesoojendi. Kui tal on soe, liigub ta suurema tõenäosusega ringi.

Tere tulemast Pets SE lehele. :) Kust sa kuulsid külmutatud herneste kalade söötmisest? Arvasin, et tohib ainult poest saadud helbekraami toita. (mitte et ma oleks kalahuviline)
Christopher
2018-10-15 02:53:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutage allikavett selles, milles betta elab oma loomulikus elupaigas, kui kasutate muud liiki vett, mis teie kalad võivad surra. kui teete, võite selle raviks kasutada palsamit

palun värskendage oma vastust ja rääkige rohkem vee kvaliteedist ja bettade vajadustest.
_'If you use another kind of water your fish could die'_ - This isn't true. Can you update your answer to explain what you mean?


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...