Küsimus:
Minu kraanivesi on kemikaali (MCHM) lekke tõttu saastunud, mida ma veemuutuste jaoks kasutan?
Charlene
2014-01-15 02:56:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen Lääne-Virginia tsoonis "Ärge kasutage", nii et MCHM CHEMICAL Leak mõjutab mind ja pean magevee paagis osalise veevahetuse tegema. Mõned minu kalad on üle 16-aastased ja ma ei taha neid kaotada.

Kuna ma ei saa kraanikausist vett kasutada, kas oleks parem kasutada pudelites joogivett või destilleeritud vett? Kas peaksin lisaks ph ja temp korrigeerimisele tegema midagi muud, mis aitaks seda parandada?

Mis on neis veepühvlites, mida uudistes nägin? Kui see on kraanivesi kuskilt väljaspool saastetsooni, kas see poleks teie tavalisele kraaniveele lähemal kui miski muu? (Ja palju õnne selle segaduse ületamisel - loodan, et olete varsti normaalses olukorras.
See on hea mõte! Ma pean sellest aru saama. Mul on umbes 5 gallonit (toiduklassi) ämbrid, mis töötaksid palju paremini kui gallonkannud. Aitäh!
üks vastus:
Spidercat
2014-01-15 04:05:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et üks neist võiks teie jaoks kaladele kahjustamata töötada.

Võite kasutada pudelivett ja kohelda seda nagu kraanivett. Kuna see on põhimõtteliselt kõik. Ainus probleem, mida näeksin, on see, kui ettevõte paneb maitse parandamiseks sisse teatud mineraale. Nad võivad segada teie paagi keemiat, ehkki ilmselt mitte märgatavalt.

Teiselt poolt oleks destilleeritud vees hapnikusisaldus madal, mida saate enne pudeli kasutamist pudeli raputamiseks raputada. hapnik tagasi. Mõlemal juhul panin ma tõenäoliselt ikkagi natuke kraanivee konditsioneeri lihtsalt ohutuse tagamiseks. Võib-olla pool tavalisest annusest.

Püüaksin praegu tõsiste veemuutuste tegemisest kinni pidada. Teie kalu ei seata surmaga ohtu, kui teete nädalavahetusega veevahetuse. Selle nädala läbimiseks tehke umbes 5-10% -line veevahetus ja minge siis 10-20% -lisele veevahetusele mitu päeva pärast vee ohutuks tunnistamist.

Peale selle, ma ' Ma pole kindel, et saaksite nende heaks midagi muud teha, lihtsalt ärge jätke neid kemikaalide kätte.

Aitäh! Enne kraanivee kasutamist kalade jaoks kavatsen oodata vähemalt 2–4 nädalat. Lõpuks kuulutavad nad selle inimestele ohutuks, kuid ei testita kunagi akvaariume. Võiksin proovida leida mõne koha, mis seda nende jaoks (hinnaga) katsetaks. Peate lihtsalt leidma hea mainega koha, mis ei võta ainult tasu ja ütleb mulle, mida ma tahan kuulda. Keegi teab mõnda kohta? Aitäh veel kord!
Ma tean, et Petco proovib teie vett, kui võtate proovi. Eeldan, et Petsmart teeks sama. Probleem on selles, et ma pole kindel, kas mõni akvaariumi vee testikomplektidest on valmistatud lekkinud kemikaalide püüdmiseks. Ma arvan, et nad ütlevad, et nad ei pea seda inimestele ohutuks enne, kui kemikaal on ainult üks osa triljonist. Sel juhul peaks akvaariumide jaoks kasutamine olema ohutu.
Ajalehes öeldakse, et see on midagi, mida nimetatakse "4-metüültsükloheksaanmetanooliks" - kindlasti mitte nende API komplektides, mida minu kohalik Petco kasutab. Kuid kui leiate kahjustatud piirkonnast kalakaupluse, võiksite paluda neil, kui nad kraani usaldavad, uuesti oma veemuutusi tegema.
Mul on testikomplektid akvaariumi kasutamiseks. Ph, ammoniaak, nitritid, nitraadid jne. Eelistaksin leida kuskil koha, kus see on joogikindel. Mul pole aimugi, mis kõik vees olla võiks, kuid ei taha kaladega riskida ega silikoonpaagi tihenditesse sattuda. Võib-olla kusagil, kus kontrollitakse kaevu vee kvaliteeti. Ma lihtsalt ei usalda vee-ettevõtte ja kohalike ametnike öeldut, kui nad isegi ei aruta MCHM-i pikaajalist mõju inimestele ega selle kraami sattumist meie maasse ja põhjavette.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...