Küsimus:
Kuidas saab end eksinud kassi toiduärevuse vastu võidelda?
CJ Dennis
2014-12-05 10:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on kolm täiskasvanud kassi, kes kõik on hulkuvad. Esimesed kaks leidsin kassipojana, nii et nad käituvad nüüd nagu tavalised kodukassid. Kolmanda leidsin aasta hiljem täiskasvanuna. Olen integreerinud ta ülejäänud kahe inimesega ja pole peaaegu ühtegi isiksuse kokkupõrget, kindlasti mitte midagi, mis põhjustaks käitumisprobleeme.

Kuid kui ma ta leidsin, oli ta väga alatoidetud ja tal oli kaks oma kassipoega. Andsin kassipojad eemale, kuid hoidsin teda. Aja jooksul ta täitis, kuid muutus ülekaaluliseks. Jälgin nüüd hoolikalt tema toitu ja ta on oma suurusele vastav kaal. Probleem on selles, et oma tausta tõttu arvab ta, et toitu on alati vähe ja ta on alati näljane.

Ideaalis tahaksin, et saaksin kõiki kolme kassi korraga ühes toas toita, ilma et tema kaal suureneb. Kui ma seda teen, siis ta sööb nii palju kui võimalik ja takistab ülejäänud kahe söömist, kuni ta on valmis. Kaks ülejäänud söövad ühest kausist korraga. Kui söödan neid samal ajal eraldi kaussides, hundib ta oma toidu maha ja sööb siis teiste kasside toitu enne, kui nad on lõpetanud.

Mida teha, et vähendada tema toiduärevust, hoides samas kaalu kontrolli all?

See kaob lõpuks - endine hulkur, kelle me omaks võtsime, näitas sama probleemi ja sattus kõigesse, mis meenutas toitu. Pärast kuskil aasta kuni 18 kuud on ta jõudnud sinnamaani, et ta ei ürita midagi silmapiiril süüa ega ürita teisi kasse nende kausist eemal kiusata.
Kolm vastused:
Zaralynda
2015-05-13 06:04:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Söögiaegade / koguste kohandamine

Ta õpib järk-järgult, et talle antakse toitu siis, kui ta seda vajab. Saate aidata tal seda kiiremini õppida, veendudes, et söögid toimuvad korrapärase ajakava järgi (vajaduse korral saate kasutada ajastatud sööturit, mul on CatMate C50 korral hästi õnnestunud).

See võib aidata ka väikeste söögikordade tihedamat toitmist (jällegi aitab ajastatud söötja seda!). Nii ei muutu ta söögikordade vahel nii näljaseks, et lööb vanade näljahädade hulk vastu, kui tema hulkub.

Söömise aeglustamine

Minu kogemus mõistatussööturite (ja aeglaste söötmisnõude) osas, mida mainitakse teistes vastustes, sõltub kassi isikupära. Need on Romeole head, sest ta oli hulkuvana harjunud kõike söögi järele järele kaevama ja nuusutab maja vahel ikka "nurrudes" ringi (õpetab meid määrdunud nõusid koristama!). Teiselt poolt kasvas Juliet üles kasvandiku majas ja tal oli ka toiduärevus, kuid ta ei õppinud seda "küürutamise" harjumust kunagi. Ta õppis teiste kasside jälgimisel mõistatusallikast sööma, kuid see ei mõjuta üldse tema käitumist.

Harjutamine / mängimine

Teine võti oma kehakaalu juhtimisel on tagada, et ta saaks piisavalt liikuda. Toitu saate lisada tema treeningrežiimi, et see oleks tema jaoks huvitavam. Üks lihtne mäng on võtta väike peotäis kuiva tükikest ja visata need kogu toa jaoks kinni (ükshaaval). Toidu lisamine ja interaktiivne mäng kinnitavad, et olete toidu allikas.

Dan Herbert
2014-12-05 10:53:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas olete proovinud kasutada aeglase söötmise kaussi? See võib teda piisavalt aeglustada, et anda teistele kassidele aega toidu lõpetamiseks. Kui see aeglustab teda piisavalt, et tema lõpetamise ajaks pole teises kausis enam toitu, peaks see hakkama tsüklit katkestama, kui talle on antud piisavalt aega.

Teine asi, mida võiksite proovida, on feromoonravi. On üksikuid ettevõtteid ( Feliway ja Comfort Zone), kes teevad kassi näoferomoonidega spreisid ja difuusoreid, mis aitavad kassi rahulikumaks muuta ja vähendada soovimatu käitumise ohtu, näiteks sunnitud söömine.

See link ei tööta minu jaoks, kuid olen leidnud lingi teisele tootele nimega Tiger Diner. Tundub, et nad töötaksid ainult kuivtoiduga?
Proovige selle asemel linki: https://www.google.com/search?q=durapet+slow+feed+bowl&tbm=shop Paljud aeglase söötmise kausid on mõeldud kuivtoiduks, kuid on ka märgtoiduks. Minu lingis olevat saab kasutada kummagi jaoks.
Oldcat
2014-12-10 05:25:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine võimalus on hankida kassile maiuspall või maiuspala, näiteks SELE. Siis toidate teda õhtusöögi ajal natuke vähem ja ta saab toitu aeglaselt välja voolata, kui seda vaja on. Kuna ta peab selle kallal vaeva nägema, võib see isegi kaalutõusu leevendada, kuid peamine mõte on harjutada teda tundma, et ta saab alati "küttida" mõnda kibble'i, kui ta seda vajab.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...