Küsimus:
Kas linnusilma tšilli tappis mu tiigikalad?
Rod Maniego
2015-12-18 11:23:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on väike aiatiik (1x1m ja jala sügav), mida ümbritsevad punaseid / oranže lilli / vilju kandvad taimed. Kui tšillitaim sai küpseks, kukkusid tšillipiprad lihtsalt tiiki, kus nad hakkasid mädanema.

Tiigis on 3 tüüpi veetaimi, mis annavad hapnikku. Siin sajab alati vihma, nii et pole vaja otsest värske vee allikat. Mul on juba kaks aastat seal olnud guppisid, mõõga- ja mollisid. On ka soovimatuid teod ja konni. Surnud kalu pole olnud enne, kui tšillipipar tiigis mädanema hakkas. Kas tšilli tappis mu tiigikalad?

Kolm vastused:
Cassandra
2019-04-15 11:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei ole ekspert, kuid minu vanavanemad armastavad oma kalu ja nad vajavad kaladel alati rändlemiseks puhast vett, ehk peaksite tšillid välja filtreerima, et nad neid ei tarbiks, kontrollige ka kõiki aspekte, mitte ainult ühte. (Andke andeks, kui see teave on puudulik või vale, ma lihtsalt annan teile oma aspekti)

blacksmith37
2019-04-16 00:31:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vee liikumine on vee hapnikuga varustamiseks palju tõhusam kui taimed. Teie elusad kandjad asustavad väikese tiigi vähem kui aastaajaga üle. Vee liikumisega saab üle orgaanilise lagunemise negatiivsest mõjust.

Puhastasin just oma väikese tiigi, mille pindala on 10 'x 5' ja 3 'sügav (pinnal 3 x 1,5 m ja 91 cm sügavusel) oli sellel mõne aasta pärast peaaegu jalg (30 cm) oksi, lehti, männikäbisid, oksi. jne. Kalad olid selles segaduses (umbes 100 hiigelsuurt daniat ja 2 suurt koi) veeliikumise tõttu korras.

Nii et minu arvates sai teie kalade hapnik otsa taimse materjali ülerahvastatuse ja lagunemise tõttu. Vaja on õhupumpa / ja / või filtripumpa.

Escoce
2015-12-18 22:16:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noh, kõik kolm sellist tüüpi kalad on riimveekalad, mis tähendab, et nad taluvad ja eelistavad isegi kuni kõva soolast vett. Kui tiigis mädaneb orgaaniline materjal, võib see tõenäoliselt alandada pH-d alla selle, mida need kalad suudavad toime tulla.

Alati on soovitatav hoida detriiti kogunemast tiikidesse, eriti väikestesse, nagu teie, sest mädanemine võib tarbida ka palju hapnikku.

Nii et teil on kaks võimalust, miks teie kalad võivad surra.

Veel üks asi. Kus sa oled? Kui olete praegu suveperioodil, vähendab lisatud soojus ka hapniku hulka, mida vesi suudab lahuses hoida. Külm vesi mahutab rohkem hapnikku kui soe vesi ja suvine aeg on kaladele alati ohtlik aeg, sest lisatud soojus mitte ainult ei rõhuta mõnda kala, vaid muudab ka neile vähem hapnikku kättesaadavaks.

Need kalad on mageveekalad. Ükski neist ei vaja riimvett.
Vähemalt saavad guppid ja mollid riimvees hästi hakkama. Kuid ma pole kindel, et soola / pH / kõvadust on siin õigesti kirjeldatud. See tähendab, et lagunemine võib nii väikese tiigi kiiresti eutrofeeruda ja kalad tappa. Ka need on väga ägedad paprikad. Mul on lihtne uskuda, et kapsaitsiin hävitas limaskestad ja lõpukuded.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...