Küsimus:
Kas ma saan oma küülikust palaviku (tulareemia) haigestuda?
tM --
2014-02-27 22:29:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui mu lemmik küülik elab sees, kas ma saan sellest küülikupalaviku saada? Ma arvaksin, et kui see kunagi õue ei lähe, pole selle nakatumiseks võimalust. Kui ma aga võtan jänese õue muru möllama või jooksen ringi, võib äkki seda kärbes vms hammustada? Kas riskitase on väga kõrge?

Kus sa asud? Kas teie piirkonnas on levinud küülikupalavik?
@JoshDM Asun Kagu-Kanadas ja asun sellel kaardil tulareemia levimusega piirkonnas (lk 6): http://www.cdc.gov/tularemia/resources/whotularemiamanual.pdf. Kuid ühtlane hall varjund ei ütle mulle palju ega seda, kui tugev levimus on.
üks vastus:
symbol
2014-02-28 03:09:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Te saate nakatada lemmiklooma küülikust tulareemia. Kuid see, kas teie küülik nakatub või mitte, sõltub suuresti sellest, kus te elate ja millega teie küülik kokku puutub. Tuleemia levivad tavaliselt putukate (nagu hirvlased) ja ämblikulaadsete (nagu puugid) või nakatunud loomadega kokkupuutel nahaga. (Kuigi vesi võib olla ka vektor.)

Kui olete eriti kõrge riskiga piirkonnas, võite saada vaktsiini kas teile või teie küülikule. Kui nakkus on kinnitust leidnud, on tulareemia raviks saadaval ka antibiootikume.

Kui teie piirkonnas on levinud tulareemia, proovige vältida putukate hammustamist ja hoidke puukidel silma peal. Kui kahtlustate, et teie lemmikloom võib olla nakatunud, viige ta esimesel võimalusel loomaarsti juurde ja mainige, et helistades kahtlustate tulareemiat. Vältige kokkupuudet nahaga ja kui peate neid käsitsema, kandke kindaid.

Siin ridade vahelt lugemine; eeldades, et inimene läheb õue rohkem kui küülik. Inimene haigestub tõenäoliselt vektor-putukast tulareemia kui küülik.
Kas saaksite laiendada, kui [kirbuhooldus] (http://pets.stackexchange.com/questions/925) on tõhus meede ja võimalike vaktsiinide osas?
@JamesJenkins [Tularemia vaktsiinid pole enam saadaval] (http://www.bt.cdc.gov/agent/tularemia/faq.asp) ja [kirbud pole vektorina loetletud.] (Http: //www.cdc. valitsus / tulareemia /)


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...