Küsimus:
Kas kassid on teadlikud, et liiliad on mürgised?
MrkiBožo
2018-08-01 02:07:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on mõned väljas olevad kassid, kellele meeldib vahel mööda tänavat vabalt ringi liikuda. Sain just teada, et liiliad on kassidele mürgised ja mul pole neid aias, kuid läheduses on üks daam, kes kasvatab oma aias päevaliiliad.

Nüüd ei saa ma paluda tal neid eemaldada (kuna ta seda ei tee, proovisin), nii et mõtlesin, kas on veel üks viis, kuidas takistada neil sinna minemast? Mul olid need kassid aastaid ja mul pole kunagi varem olnud liiliatega probleeme, nii et mõtlesin, kas kassid teavad võib-olla sisetunde järgi, et liiliad pole neile kasulikud?

üks vastus:
user8045
2018-08-01 11:59:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sellel veebisaidil on häid nõuandeid.

Kassidele, kellele on vaba juurdepääs välismaailmale, kipub nende meelt muud huvitama kui võõra taimestiku proovide võtmine. Kuid ka vabalt ringi liikuvad täiskasvanud kassid võivad kogemata neelata nõelu või seemneid, mis on karvkatte ajal takerdunud.

Nii et on ebatõenäoline, et see teie kassile probleeme tekitaks. Paljudel inimestel on vabalt rändavad kassid, paljudel kasvab liiliaid ja muid mürgiseid taimi ning paljud kassid ei kannata selle tagajärjel.

Siiski:

Vabalt rändavatel kassidel on juurdepääs paljudele aedadele, seega on võimatu vältida võimalikke kontakte potentsiaalselt kahjulike taimedega. Kuid võite oma aiast eemaldada kõige mürgisemad taimed ja märkida üles kõik naabrite aedades olevad potentsiaalselt ohtlikud taimed. Loetlege üld- ja ladinakeelsed nimed. See loetelu võib aidata teie loomaarsti, kui kahtlustatakse mürgistust.

Nii et võtke teadmiseks, mis on liilia variant, ja ebatõenäolisel juhul, kui teie kassil on haiguse tunnuseid, on õige teave loomaarstile üleandmiseks (muidugi ei pruugi kõik haigused olla liiliatega seotud ja võib olla ka teisi taimi, millest te ei tea).

Põhimõtteliselt ärge muretsege liiga palju.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...