Küsimus:
Miks mu kassile ei meeldi, kui teda hoitakse?
Maria Ines Parnisari
2014-02-07 10:28:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lapsendasime oma täiskasvanud kassi paarikuuseks. Ta pole kunagi varem märganud, et teda oleks halvasti koheldud enne meie omandisse kuulumist.

Probleem on selles, et alati, kui ma oma kassist kinni haaran ja teda rinnakorvi lähedal hoian, jääb ta mõnda aega paigale ( Maksimaalselt 10 sekundit) ja siis võitleb, et teda maha panna. Ma ei kogenud seda oma eelmise kassiga. Samuti on väga haruldane, kui ta istub mu süles või hüppab mulle voodisse. Tundub, et ta ei armasta eriti füüsilist kontakti.

Miks see nii võiks olla? Kas ma saan seda parandada?

Nagu te ütlesite, ei pruugi talle lihtsalt meeldida kontakt. Võib lihtsalt olla osa tema isiksusest.
see võib olla ka see, kuidas te teda hoiate, lapsena hoidmine on tema jaoks üsna ebamugav, kuna see paljastab tema kõhu, kui ta ei pruugi soovida
Mul on kasvatatud 6-aastane Tom, kes on sõbralik ja kaisukas ning boss, kuid soovib olla terve suve ja kogu talve sisse-välja ning armastab vett. 9-kuune labidas emane, kes ei taha, et teda muidu sõbralikult hoitaks, tahab väljas olla, kuigi jääb minu lähedale ja armastab olla harjatud ja tõeline vallatu. hoiab vana meest terve päeva õnnelikuna
Paljudele kassidele ei meeldi vaoshoitus. Ma soovitan kohe, kui kass näitab vähimatki märki võitlusest, vabastada ta. Ta võib kinnipidamise suhtes muutuda sallivamaks, kui ta teab, et teda tegelikult ei piirata, ja ta võib vabaks saada igal ajal. Tõenäoliselt on just selle kassi jaoks parem kassi lihtsalt paitada, kus ta on, mitte teda peale võtta.
Neli vastused:
Eric Galluzzo
2014-02-07 19:53:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See võib olla kassi isiksus; aga võite seda mõnevõrra muuta.

Võtsime oma kassi umbes kaheaastaselt. (Ta on nüüd umbes kolmeteistkümne.) Alguses oli ta väga osav ja veetis suurema osa päevast mööbli taga peidus. Võimalik, et tema eelmine omanik käitus temaga halvasti ja kindlasti traumeeris teda lärmakas, konkurentsivõimeline varjupaik. Siiani kõhkleb ta võõrastega suhtlemise osas üsna kõhklevalt; ja talle ei meeldi endiselt, kui teda peale võetakse. (Viimane on sellepärast, et me pole proovinud seda käitumist muuta ja tavaliselt toppime ta peale tulles ta oma kandurisse, et minna loomaarsti juurde või anda talle ravimeid!)

Siit, mida me tegime, et julgustada teda paitama.

  1. Alguses harjusime teda lihtsalt hellitama. Selleks hoidsime lihtsalt kätt tema näo külje lähedal, et ta saaks meie käsi nuusutada. Siis mõnikord, mõne sekundi pärast, hõõrus ta näopoolt õrnalt vastu meie kätt (viidates sellele, et teda on hea hellitada). Kui ta seda tegi, hellitasime teda paar korda, mis talle meeldis. Tänapäeval ei nõua ta, et me seda rituaali järgiksime; ta on piisavalt õnnelik, et saaksime teda igal ajal välja tuua ja paitada. Kui ta tahab, et me lõpetaksime (mis on haruldane), annab ta sellest meile teada.
  2. Samuti tasub ilmselt proovida välja mõelda, kuidas teie kassile meeldib hellitada (kuidas ta nägu / keha hõõrub) teie vastu, kui te teda hellitate). Selgub, et meie kassil on eriti hea meel, kui me ninasilda, lõua alla hõõrume ja otse kõrva taga kraapime. Talle ei meeldi, et tema kõhtu hõõrutakse, mis on levinud eriti täiskasvanud kassidel. Katsetage natuke ja vaadake, mis talle meeldib.
  3. Pärast seda, kui ta oli hellitustega harjunud, hoidsime käed temast paar jalga eemal ja julgustasime teda enda juurde tulema, öeldes oma nime ja patsutades põrandat. Ta arvas, et kui ta tahab, et teda paitaks, peab ta meie juurde tulema. Muidugi, kui ta tuleks kohale, premeeriksime teda käitumise tugevdamiseks alati mõne lemmiklooma ja julgustavate sõnadega.

Tänapäeval vastab ta oma nimele; ta hüppab voodile ja uriseb, kui näeb, et oleme kohal; ja ta tuleb üle ja hüppab mulle sülle (ja nurrub), kui näeb mind istumas. Oleme teda isegi koolitanud maiustama, "püsti tõusma" ja mu jalga käppama, et mind teda hellitada jne. Ta ei teinud seda, kui ta esimest korda adopteerisime - ja ta oli sel ajal täiskasvanu. punkt. Nii et ärge heitke oma arvamust: see võib olla pikk ja aeglane protsess, kuid vähemalt meie kogemuste põhjal on see võimalik ja lõppkokkuvõttes üsna rahuldust pakkuv!

Monica Cellio
2014-02-07 10:56:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõnele kassile ei meeldi, kui teda hoitakse. See ei pruugi tähendada mineviku traumat; see on lihtsalt isiksus.

Kuid märkan, et sa ütlesid, et sa "haarad" temast kinni. Kui teete tegelikult äkilist liikumist ja eriti kui võtate ta põrandalt üles ja hoiate teda seistes rinnal, siis pole liiga üllatav, et ta on ärevuses - ta on nüüd, ilma ühegi teota tema oma, mitu jalga õhus, ainult et teie haare teda kaitseks. Kui soovite, et teda oleks mugav käes hoida, proovige temaga istuda , et tal oleks lihtsam väljapääs (lihtsam alla hüpata).

Mul oli osav emane kass ( lapsendatud täiskasvanuna, taust pole teada), keda ei olnud kunagi mugav hoida ega istunud mulle süles. Kuid aja jooksul suutsin teda meelitada, et ta hüppaks minu kõrvale diivanile või toolile ja lepiks hellitusega. Niikaua kui ta kontrollis (teda ei hoitud), tundus ta sellega korras olevat, kuid niipea, kui teda hoiti, näis tema "lennu" instinkt pihta hakanud. pole täiesti minu idee - põgene! ")

Teine etapp, mida talutakse, on see, et te ei käi kunagi kassiga kinni hoides. See tähendab, et te võtate nad üles, seisate ja hoiate kinni, siis lasete nad seal maha ja annate tasu. Kuna kassi ei kanta ega liiguta, võib see hirmu murda.
ywm
2014-02-07 16:41:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas hoiate oma kassi õigesti?

Selle asemel, et hoida teda seljas nagu last, nagu teeksite last. Proovige seda hoida nii, et see lebaks mööda kätt. Üks käsi, mis toetab selle tagumisi jalgu.

Vaadake ka seda linki siin Yahoo Answers

Tsiteerin siin asjakohast natuke

Mõnikord kannan neid selles, mida mu naine kutsub "jalgpallihoidjaks", üks käsi kogu kassi all, kes toetab teda, samal ajal kui ta toetub mu kõhule / rinnale - jällegi selles "jalgpallihoius" seisab kass tegelikult peal mu käe tasane osa.

cat momma
2015-02-24 20:08:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu kõik muu kassidega seonduv, peate minema järk-järgult ja nende tingimustel. Võite aimata, millal neil pärast nende peale võtmist hakkab ebamugav. Sel hetkel pane nad õrnalt maha ja räägi nendega meeldiva kena häälega. Kui nad teavad, et kassid võivad lahkuda, kui nad tahavad, keskenduvad nad suurema tõenäosusega kinnipidamise headele külgedele - näevad rohkem ülevalt, on soe ja lähedane ning hellitavad jne. Minu häbelik (varem metsik) kass on lastes mul teda kauem ja kauem hoida, kui ta kasvab, et ta mind usaldaks ja armastaks rohkem kui põgenemistee. Samuti satub ta nüüd mulle sülle, kui olen toolil, ja heidab voodis pikali olles mõnikord minu peale pikali.

Nagu meie, on nad kõik erinevad. Ole kannatlik ja sind premeeritakse.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...