Küsimus:
Kas ma peaksin muretsema, et mu kass teeb kärakat häält?
littlekellilee
2014-05-30 02:12:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on kuueaastane diabeetik Devon Rex kass.

Eile magas ta mu kõrval toolil. Järsku tõstis ta oma pead ja hakkas imelikku helisevat häält tegema, peaaegu nagu hüperventileeruks ülikiires tempos. Vahel sisaldas ta väikest müra, mis kõlas natuke nagu vutt. Ta tegi seda kolm korda järjest ja iga loits kestis umbes 15 sekundit. Tema silmad ei paanika märke ilmutanud ja ta tundus kogu asja vältel ja pärast seda rahulik, kuid see ajas mind tõeliselt õuduseks. Pärast jätkab ta munemist ja näib rahulikku, kuid lakub pidevalt oma huuli.

Ta on seda nüüd paar korda teinud, kuid see hirmutab meid. Ta on alati terve, välja arvatud diabeet, kui viime ta loomaarsti juurde. Tal pole kunagi ilmnenud allergia märke ja millal see juhtub, puudub muster.

Miks ta seda teeb? Mis see on? Kas ma peaksin muretsema?

See kõlab minu jaoks nagu astma - kas see kõlab nagu see video? https://www.youtube.com/watch?v=n7BjCUikm4I (kui on, siis kirjutan vastuse oma kassist, kellel oli astma)
Kas ainult siis, kui ta on une äärel? See võib olla [Cheyne-Stokes] (http://et.wikipedia.org/wiki/Cheyne%E2%80%93Stokes_respiration) hingamine.
Kas tal on diabeedi tagajärjel südamega seotud probleeme? Eeltoodu kõlab murettekitavalt, kuid tegelikult võib see lihtsalt viidata aluseks olevale seisundile. Vaadake, kas saate selle loomaarsti jaoks videot teha.
Täpselt nii see kõlab! Ma ei mõistnud, et kassid võivad astmat põdeda. Video oleks tore idee, aitäh! Minu teada pole ühtegi südameprobleemi ega ühtegi muud lahendust, mida olen märganud.
Kaks vastused:
Zaralynda
2014-05-30 07:11:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim viis astma diagnoosi saamiseks on võtta kassist video loomaarsti juurde. Vastasel juhul sõltute loomaarsti juures viibivast kassist astmahoogu ja see võib võtta mitu visiiti.

On oluline, et pöörduksite loomaarsti juurde diagnoosi ja ravi saamiseks. Cornelli ülikooli veterinaarmeditsiini kolledži väikeloomade meditsiini dotsendi Richard Goldsteini sõnul peaks

veterinaarnõustajat otsima võimalikult varases staadiumis. "Kui düspnoe [hingamisraskuste] esialgseid tunnuseid ignoreeritakse," osutab ta, "võib seisund kiiresti areneda raskemasse staadiumisse. Siis võib kass surra, kui kohe ei anta erakorralist abi. ”

Olen teadlik kahest raviliigist. Teie loomaarst võib vastavalt astma raskusele valida ühe või mõlemad. . Kerged juhtumid võivad iga rünnaku korral nõuda lihtsalt inhalaatori (koos bronhodilataatoriga) kasutamist. Raskematel juhtudel kasutatakse inhalaatori regulaarset kasutamist ja süstemaatilisi steroide (pillid).

Ravimite eesmärk on vähendada hingamisteede turset, et kass saaks kergemini hingata. Inhalaatoreid (kui see on talutav) eelistatakse tavaliselt tablette, kuna steroidid võivad kassidel pikaajalisel kasutamisel põhjustada mitmeid kõrvaltoimeid.

Inhalaatori manustamisel kassile antakse teile kambriga mask. Mask sobib üle kassi nina ja suu ning inhalaator istub kambri vastasotsas. Kambris on väike klapp, et saaksite öelda, et kass hingab, ja loendate hingetõmmete arvu, et teie kass oleks ravimist piisavalt hinganud (kas teie loomaarst või kambritootja annab teile juhised hingamiste arv).

On kahte peamist tüüpi maske, mida olen kassidega kasutanud: väike lastemask ja spetsiaalne veterinaarmask (Aerokat). Meie kassile sobis veterinaarmask palju paremini (nii et olime kindlad, et ta hingab ravimeid), kuid peate selle tellima internetist. Laste maskid / kambrid on retsepti alusel saadaval igas apteegis.

nii et me lihtsalt kükitasime seda talle. Kui teil on kass, kes ei salli vaoshoitust või segadust, siis peaksite võtma paar nädalat, et teda järk-järgult harjuda (rohke maiuse ja kiitusega).
Beo
2014-06-04 17:14:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See võib olla ka kass, kes köhib karvapalli üles, või kass, kes köhib lihtsalt tolmu või väiksema kiisu hingamisteede infektsiooni tõttu. Kasside köha on veider ja ei tundu inimeste köha ning inimestel on neid sageli raske tuvastada.

Kui see püsib ja te ei arva, et see on karvapall, võib teie kassil olla ülemiste hingamisteede infektsioon võite nad viia loomaarsti juurde.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...