Küsimus:
Kas LED-valgustus on tervisliku soolveepaagi jaoks piisavalt hea?
jumpdart
2014-01-29 03:46:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen näinud häid ülevaateid akvaariumide LED-valgustite kohta, kusjuures inimesed mainisid, et nad kasutavad neid soolvee jaoks. Kas nad genereerivad piisavalt palju õiget elavat rokki ja mis seal ikka?

Eriti mõtlen sellele, kuidas "Wave-point Super Blue ja DaylightMicro Sun LED High Output Clamp Light" . Ma olen nii kaua kasutanud kallist / valju / kuuma akvaariumi valgustust, et mul on probleeme nende LED-valgustite usaldamisega.

Tankide eripära: (kuigi ma olin lihtsalt uudishimulik mere üldise LED-kontseptsiooni üle tankid)

Mul on 20-gallonine paak, kus on 2 klouni ja 6-liiniline wrasse, mis on päris palju ääreni täis elavat kivimit. Ei mingeid koralle, peale paari pisikese, kes mind ei huvita, ega mingeid tagurpidi.

Kolm vastused:
Jestep
2014-01-29 04:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, valgusdioodid võivad toetada õitsvaid riffe ja ainult kaladele mõeldud mereveepaake. Nii nagu traditsioonilise valgustuse puhul, on ka siin palju tegureid; sealhulgas LED-i tüüp ja kvaliteet, värvispekter, LED-läätsed, kogutoodang ja kariloomade erinõuded.

Kui otsite karide kvaliteetset valgustust, on see väljundi ja kulude ülemine ots. Teie loetletud seadmed ei ole enamiku rifivalgustuste jaoks piisavad, välja arvatud võimalikud väga väikesed pico-suurused paagid. FOWLR-valgustuse jaoks võivad need väga hästi sobida, sõltuvalt paagi suurusest.

Muuda. Nii et teie tankiandmete põhjal oleks see tõenäoliselt hea. Nad võivad toetada väga madalat nõudlikkust tekitavaid koralle, kuid kui teie plaan on peamiselt ainult paagi valgustamine kalade ja inverteritega, peaksid need korras olema.

FOWLR valgustus?
Ainult kala, Live Rockiga. Nii et mitte tank Coralside ja muu sellisega.
@AshleyNunn - väga tavaline akronüüm, mida kasutavad akvaariumi entusiastid. Neid on mitu.
@JoshDM Kuna ma pole kaladega eriti tuttav, ei teadnud ma seda, kuid on loogiline, et nad töötavad välja oma lühivormid asjade jaoks. Kuid kunagi pole valus selgitust küsida!
@AshleyNunn - ma ei tunne neid kõiki, kuid ma avastasin neist palju silte kirjutades. Kasutatud linde siin: http://pets.stackexchange.com/tags/reef-tank/info
Spidercat
2014-01-29 12:34:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sõltuvalt sellest, millist tüüpi paak teil on, olgu see siis ainult kari või kala, soovite teatud valgustemperatuuri. Tavaliselt vaatate ainult kalatanki jaoks valgustit umbes 5000–6500 kelvinini.

Kui teil on riffipaak, soovite, et see oleks kuni 10 000 kelvinit, kuid olge jälgige seda kindlasti, kuna te ei soovi koralle kahjustada. Liiga palju tapavad koralli loovad mikroorganismid ja nende surres märkate, et korall muutub valgeks. See juhtub siis, kui keegi räägib korallide pleegitamisest. Minu arvates on valgusajastid rifitankidele hädavajalikud. Isegi lihtsalt Walmartist saadav odav valikutaimer aitab teil hoida paagi tulede jaoks õiget ajakava.

Niipalju kui välja valitud valgus läheb, töötab see sõltuvalt teie mahuti suurusest. Vaadates tundub, et see on mõeldud 10 galloni akvaariumi jaoks (kui valgus ei ulatu paagi pikkusesse, pole see piisav). Nii et ainult kala jaoks mõeldud paagi puhul soovite, et see oleks seatud „ülisiniseks” või „6500K päevavalguseks”. Mõlemad 10 000 K seaded peaksid töötama väikese riffipaagi puhul.

Ääremärkusena ja võib-olla veelgi enam mageveepaakide puhul, kasutatakse seda tüüpi LED-tulesid tavaliselt avatud stiilis paakide jaoks (kus pole midagi mis katab akvaariumi ülaosa). Kuigi mulle meeldib avatud paakide välimus, nõuab see hoolikat planeerimist veendumaks, et teil pole midagi, mis teie paaki satub, ega ühtegi kala, mis välja hüppaks. Ma kipun oma paakide klaasist katetega minema, neil on mõned varjuküljed, näiteks on vaja aeg-ajalt vetikad neist puhastada, kuid ma eelistan neid kapoti kasutamisele.

aitäh avatud tankiteabe, selle lihtsalt klounide ja hullu eest. Pean wrasse kohta järele vaatama. Kavatsesin hankida ühe neist kokkuklapitavad klaasist kaaned. kas see filtreeriks liiga palju head kerget kraami välja? See on vaid 20 gal
kuivõrd hüppamine on see, mida ma mõtlen. Ma tean, et klounid ei hüppa, aga ma pole veendunud, et see klapp ei oleks. Ta on üsna pirtsakas
@jumpdart paneksin sellele kindlasti klaasist ülaosa. Wrasse hüppab üsna tõenäoliselt, aga ma nägin seda veel klounkaladest. (Kuigi see on ilmselt seetõttu, et mul on klounkaladega rohkem kogemusi, mitte sellepärast, et nad oleksid altimad hüppama.)
@jumpdart Valgus ei tohiks olla probleem läbi klaasi, eriti kuna te ei pea korallide pärast muretsema. Kui veendute, et valgus on suunatud otse klaasile, mitte nurga alla, väldiks see valguse klaasilt põrkumist.
user688
2014-02-01 06:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on elus kivim, korall, teod, krabi, meritäht, palju muid kalu ja selgrootuid ning led toimib hästi. See töötab ka jahedamalt.

Sama valgustuse saamiseks võib kuluda rohkem tulesid, kui saate tavapärasest valgustussüsteemist (olenevalt juhitud led-seadistuse tüübist) ja see võib minna väga kalliks , kuid see näeb hea välja.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...