Küsimus:
Kas on kassitõuge, kes on sotsiaalsemad kui teised?
user56834
2018-04-11 17:42:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kohanud mõnda kassi, kes on väga sotsiaalne:

  • nad vaatavad sind nähes silma ja on silmanähtavalt entusiastlikud ning mjäuavad.

  • nad tekitavad teile peakujusid.

  • kui nad sind väljaspool näevad, jooksevad nad entusiastlikult teie poole ja on teie ettevõttega selgelt rahul.

Siis on kasse, kes on mõnevõrra a-sotsiaalsed. Ma ei mõtle seda, et nad oleksid agressiivsed või õelad, vaid seda, et nad on inimühiskonna suhtes ükskõiksemad ja tahavad sagedamini üksi olla.

Kas on olemas konkreetseid kassitõuge, kes on ja nähtavalt sotsiaalsem kui teised?

Kaks vastused:
M.Mat
2018-04-12 03:31:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Loodus või Nurture on endiselt viljakas pinnas filosoofiliseks ja teaduslikuks uurimiseks. Iga temperamentide küsimus, mille iga isiksuse paradigma pakub, on alati olnud bugaboo.

Ma olen oma isiklikele kogemustele ja tähelepanekutele tuginedes seda meelt, et loomulikult on mõlemad areenid kõigi olendite „olemuses“.

Interneti-uuringud teiste professionaalsete ja anekdootlike tähelepanekutega võivad anda algelisi vastuseid teatud tõugude seltskondlikkuse kohta. Lõppkokkuvõttes sõltub see sellest, kuidas kassipoegi kasvatatakse ja kui interaktiivsed me inimesed oleme nende olendite sotsialiseerimisel.

Mul on kaaslasi juba mitu aastakümmet. Päästavad, orvud, hulkuvad alates kahepäevastest kuni vanad kassid, kes on adopteeritud elu lõpupoole. Kõigis minu paljudes kassidega seotud suhetes on üks kassi tüüp "kõige seltsivam:" Isane oranž tabby.

Minu päästis 12-nädalaselt mu hingesugulase, kaaslase. Veetsime koos 20,3 aastat. Tema möödumine 12 aastat tagasi jääb minuga. Mõtlen ausalt selle kassi peale igapäevaselt.

Orange Tabbies on soe, tähelepanelik, sõltumatu, seikluslik empaatia, mis justkui lihtsalt toob planeedile valgust.

Külastage oma kohalikku varjupaika ja leidke oma oranžimees.

Flummox - don't be evil SE
2018-04-16 13:52:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah ja ei.

Kõik kassid, kes on tunnustatud tõugu, on teiste seas valitud seltskondlikkuse järgi. Tuntud ka kui nad saavad oma inimestega hästi või väga hästi läbi. Teistel kassidel (hulkuvatel) on juhuslikum valik. Kui kass on metsik, on see valik sageli see, kui hästi ta suudab jahti pidada või koristada.

Kuid suur asi on see, kui hästi kass teid tunneb! Mu kassid on minuga väga sõbralikud. Kuid mitte nii võõrastega.

* Kasside sotsiaalne käitumine on seotud pikema kassipoegade käitumisega. Tuntud ka kui: nad hoiavad kassipoegade omadusi kaua, nii et nad teevad paremaid lemmikloomi.

Kuidas saada sotsiaalset kassi

1) Lihtne: leidke keegi, kes kasvatab kassipoegi hästi, võib olla kasvataja, võib olla päästekeskus. Minge siis mängige nende rõõmupakkidega. Üks paistab teie jaoks silma. Või veel parem - keegi valib su just ülemteenri järgi. (Sotsiaalne pooldaja: mitte libisev, mänguline, uudishimulik ja agressiivne.

2) Raskem: minge kohalikku päästetööle ja leidke kass, kes tundub teile kõige rohkem meeldivat.

Kaaslase leidmiseks soovitan soojalt varjupaika või päästeorganisatsiooni. Kuna igal aastal surmatakse sõna otseses mõttes miljardeid kaasloomi, on elu päästmine kangelastegu. On ka tõupõhiseid päästmisi.
@M.Mat Olen lisanud ka kasvatajad, mitte igas riigis pole päästesüsteemi.
Ma pole kunagi näinud ega kuulnud riigist, kus pole hädas olevate loomade mõningast "päästmist". Sellised jõupingutused ei pruugi olla institutsioonilised ega organisatsioonilised, kuid loomasõpru ja kaitsjaid on kõikjal. Näiteks sõjas laastatud Süürias on väike rühm, kes päästab hulkuvaid ja hüljatud lemmikloomi pommide toimumise ajal. Kasvatajad ei tohiks minu arvates olla üks võimalus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...