Küsimus:
Kas kassi hoidmine siseruumides on julm?
user8659
2017-04-05 01:04:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Meie kass on 3-aastane ja tema eelmistel omanikel oli ta kassipojast saati. Nad hakkasid teda 2-aastaselt õue tooma ja ta muutub toas hoides agressiivseks.

Kuidas tagada, et mu kass oleks siseruumides õnnelik? Kas tema agressiivsus suureneb, seda kauem ma teda hoian?

Ärge vandaliseerige oma postitusi! See on vastuolus saidi TOS-iga !!
Pärast postitamist kuuluvad küsimused kogukonnale. Pange tähele iga SE-lehe allservas olevat rida "Kasutaja kaastööd litsentseeritud .." Küsimuse täiustamiseks tehtavad muudatused on alati teretulnud, sisu hävitavad muudatused ei sõltu algsest autorist.
See aitab mul vaadata kasse nagu väikseid lapsi: seal on ohte, mida nad ei oska ette näha ega mõista, näiteks kiirust ületavad autod ja ohtlikud loomad. Nii et isegi kui teie väikelaps soovib minna suures linnas järelevalveta õue ja mängida tänaval, mõistetakse üldiselt, et see oleks halb mõte.
Kolm vastused:
user6796
2017-04-06 22:39:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kassi siseruumides hoidmine pole julm. See pikendab kassi eeldatavat eluiga.

Tal [õuekassil] on eeldatav eluiga oluliselt lühem. Õues lubatud kasside keskmine eluiga on 5 aastat! (Toakassid võivad elada 15–20 aastat) Selle põhjuseks on suurem vigastuste, surma, haiguste, kakluste jne oht.

Kassid on lemmikloomadena kasutusele võetud üle kogu maailma . Nad ei sobi alati röövloomade vastu võitlemiseks ja neil, nagu enamikul loomadel, on raskusi inimeluga liiklemisel, näiteks liikluses.

Paljudes kohtades nagu Austraalia hävitavad kassid looduslikku metsikut elu. Need on enamikus osariikide seadused, mis takistavad kassidel öösel õues imestada. Mõned inimesed vihastavad kasse nii palju, et nad üritavad neid aktiivselt kinni püüda ja tappa. Mul on seda juhtunud ka minu kassidega, kui ma maal elasin.

Peale õnnetuste tekitatud vigastuste on parasiitide probleeme vähem, nahavähki ei mõjuta elemendid ja minu kogemuse järgi kipuvad toakassid olema et saada rohkem leibkonna osaks.

Nagu mainitud, armastavad nad hüppamist ja peavad kraapima, nii et olge valmis mõne mööbli jaoks ohverdama, isegi kui pakute kraapimisposti.

Samuti võtab aega ja kannatlikkust, et treenida neid köögipinkidele mitte hüppama, ja see on miski, millest on raske neid täielikult lahti murda.

Kassi vaatenurgast on kõrgematele pindadele hüppamine loomulik. Meil on üks kass, kes hüppab alati iga meie toa kõrgeimasse punkti. Meil on korvid asjade hoidmiseks ja talle meeldib nendesse korvidesse hüpata. Või nagu mainitud, võite osta kohandatud kasside kodusid, kus on ahvenad ja vaip.

Meie puhul elame korteris ja neile pääseb õue meie rõdude kaudu. Eelistatav on, et nad näeksid väljaspoolt, ja nende jaoks on parem, kui nad pääsevad mingil viisil õue juurde, kuna neil on palju kogemusi. Kuid see pole nende heaolu seisukohast ülioluline.

Inimesed vaatavad kasse sageli iseseisvate olenditena, kuid nad pole seda. Nad sõltuvad täielikult nende omanikest, et neid hooldada ja kaitsta. Siseelu on parim elu, mis kassil olla saab. Kui nad on hästi toidetud, laske pesakonda regulaarselt vahetada ja neile pööratakse tähelepanu.

Kasside mänguasju on palju ning kasside mängimiseks ja nende meelelahutuseks saate kasutada lihtsat nööri. Hiljuti on üks meie kassidest võtnud meie juuksepaelad ja mängib nendega. Ta sirutab need välja ja nad lendavad siis üle toa ning ta jälitab neid. Seda on üsna lõbus vaadata.

Mis puutub agressiivsusse, siis on kass siseruumides hoides vähem agressiivne, kuna tema territooriumil on vähem ohte tema territooriumile.

Mõned huvitavad allikad.

Teie kass - siseruumides või väljas - mobiilne SPCA

Agressioon kassidel - ASPCA

@lizryan Ma ei usu, et see muudaks teda õues käimise meeleheitlikumaks või agressiivsemaks. Minu arvates on see hea mõte. Kas ta on varem rihma otsas käinud? Võib-olla proovige teda kõigepealt seestpoolt.
"Kassi siseruumides hoidmine pole julm, see pikendab tegelikult kassi eluiga." Sa ei eksi kummaski, kuid su sõnastuses võrreldakse õunu ja apelsine. Julmus põhineb sellel, kuidas _kass_ tunneb end sees hoituna; Keskmine eluiga keskendub sellele, kuidas _kas tunned ennast oma kassi kohtlemises.
Mr. Kennedy
2017-04-05 03:50:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ei, see pole julm. Üleminekust võib aga abi olla, kui tuua tema jaoks välimus oma koju. Teie kassi agressiivsus peaks vaibuma, kui teete jõupingutusi, et teda uue kodu ja oludega kohendada. Tõenäoliselt on teie loomaarstil ka mõned soovitused.

Kas teil on mõni võimalus verandal sõeluda? Äkki ahven akna lähedal? Välismaailma nägemine võib olla talle kasulik või mitte, kuid ma kujutaksin ette, et see aitaks.

Mis kõige tähtsam, veeta iga päev oma kassiga kvaliteetaega. Mängi nendega ja proovige hoida seda regulaarselt. Hoidke erinevaid mänguasju, nii et iga päev oleks midagi uut! Vähemalt 15 minutit päevas, kuni te neid uue siseruumide eluviisiga kohendate. Võimalik, et kohanemisperioodiks on kaks korda päevas või pikemad intervallid. Lisaks mänguaegale saate ka kasse treenida - näiteks rihma otsas käima. Nii saate koos õue minna!

Ka kassipuu või mingi ahven on suurepärane idee, kui teil on ruumi. Teie toakass vajab oma territooriumil asuvat kohta (olgu see siis voodi all, diivani taga või mis iganes sobib, aga ahvenaga kassipuu töötab minu kogemuste järgi tõesti hästi.

Kasside kraapimispostid on ka hädavajalikud, et hoida teie kassi küüniseid mööbli hävitamises. (Pihustuspudel on suur hoiatav tegur, kui te neid teolt tabate).

Kaaluge kassirohu istutamist.

Võib-olla saate kombineerida teda "püsima jäämiseks" ja rihma otsas treenimiseks, nii et poldid pole probleemiks. Aasta väljas elamine võtab ohjeldamiseks aega. Tehke kõik, mis võimalik, et tuua õues tema jaoks.
kogu maja on kassi privaatruum. Meie, inimesed, on meie kasside ülemuste domeenis aktsepteeritud interlopersid :) Mis puutub postide kraapimisse, siis minu kass kriimustab peaaegu kõike, AGA tema kraapimisposti. Isegi kassilillega lõhnastamine ei meelitanud teda seda muutma (ja kriimustuspatjade asetamine pindadele, mida ta palju kriimustab, tähendab lihtsalt seda, et ta ignoreerib neid kohti ja kriimustusi mujal täielikult).
DDS
2017-11-08 20:54:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oleneb, et mõnel kassil pole probleeme või nad armastavad isegi sees püsida, teised jälestavad seda põgenemisest, kui keegi uksele läheneb.

Nagu inimesed, veedab keegi kogu oma elu kodus , teine ​​ei saa lihtsalt kauem sees olla kui uneaeg. See on isiksuse küsimus.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...