Küsimus:
Mida on vaja küüliku murdmiseks?
James Jenkins
2013-10-09 02:44:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kuulnud, et küülikud on head lemmikloomad. Kui raske on majapidamise küülikud?

Neli vastused:
user35
2013-10-09 03:48:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küülikud on väga puhtad ja neid on lihtne prügikasti kasutamiseks treenida. Looduses veedavad küülikud palju aega kodudes ja karjades, seega hoiab oma elamispinna puhtana õppimine kasutama nurka, mitte kus iganes nad viibivad. See tähendab, et teie kui küülikuomaniku töö on palju lihtsam, kuna evolutsioon on teinud suurema osa raskest tööst. Enamik ...

Oma "koha" leidmine

Kui oma kodus küülikut koolitate, piirake teda väikesele majaosale, eelistatavam on see, mida on lihtne puhastada, näiteks mitteimava põrandakattega ala, nagu plaadid või linoleum - nagu kõigi loomade puhul, teevad küülikud alguses vigu. Selles piiratud piirkonnas, nurkades, soovite ajalehe kohal mängida mitu väikest prügikandikut, et lekkeid tabada. Nagu võimalik, asetage lõhna tugevdamiseks plaatidele midagi, mis on määrdunud, kuid olge siiski ettevaatlik, millist puitu kasutate, miks arutatakse allpool prügi osas.

Aja jooksul märkab, et teie jänku eelistab ühte kohta teisele. Kui nad seda eelistust alustavad, eemaldage aeglaselt teised salved ükshaaval. Kui neil on õnnetusi teistes kohtades, tagastage kandikud ja alustage uuesti. Kuid suure tõenäosusega võtab teie jänku ette, mis juhtub.

Kui neil on valitud koht, võite saada suurema (piklikuma) salve ja lõpuks jäljendavad nad prügikasti, mitte ei piirkond. See võimaldab teil viia pesakonna salve mugavamasse kohta või kui peate oma jänku kellelegi teisele jätma, võib pesakonna salv segaduse vähendamiseks kaasa minna.

Õige pesakonna valimine

Küülikud ei ole kassid ja mõned kassidele mõeldud pesakonnad ei sobi küülikutele. Eelkõige tuleb vältida okaspuidu pesakondi, näiteks männi- või seedripõhiseid pesakondi! . Turvalisemate valikute hulka kuuluvad paber või lehtpuu. Võtke aega, et leida oma küülikule õige kogus pesakonda, kuna neil kõigil on erinevad eelistused.

Segadusega tegelemine

Number üks: lahtine pesakond

Küülikutel on suuremad ja tugevamad jalad kui kassil ning tugevam tung kaevama. See tähendab, et pesakond, eriti kasutatud pesakond, võib lennata. Parim asi segaduse minimeerimiseks on hankida suurem ja sügavam prügikast. Küülikud üritavad end kergendades sageli nurka asetada, nii et ava asetamine valitud kastinurgast eemale aitab lekkimist vähendada. Alloleval pildil on ideaalne küüliku pesakond:

Rabbit litter tray

Ärge sulgege prügikasti erinevalt loodusest, teie jänkude pesakond on mitte poorset muldkesta taimedega, mis entusiastlikult absorbeerivad lämmastikku. See on poorideta salv, mida tuleb sageli tühjendada ja kui see jäetakse suletuks, laseb lämmastik koguneda. Jänesepiss võib tunda lõhna , nii et vastus on sagedamini koristamine või imavam pesakond. Trya sulgemine sulgeb lihtsalt lõhna ja teie küülikute nina on palju tundlikum kui teie oma. Kui lõhna tekib liiga palju, siis nad lihtsalt ei lähe sinna ja valivad teise koha, kuhu minna - meeldib teie voodi .

Number kaks: "õnnelikud rajad"

Küülikud kannatavad aeg-ajalt elevusest põhjustatud fekaalipidamatuse all või on need tuntud kui "õnnelikud rajad". Olles põnevil, võib teie jänku positiivsete kogemuste ajal, nagu te tulete koju, toitmise ajal, uute külastajate ajal, või negatiivsete kogemuste, näiteks mõne küüliku, küünte väljalõike ajal, välja lasta kukkuvad graanulid. See ei ole nende kontrolli all ja nad on tavaliselt väga kõvad ja kuivad ning neid on lihtne puhastada. See on üks küüliku omamise rõõmudest.

Küüliku hellitamine

Küülikutel on mugavam piirkonnas, kus nad saavad süüa. Nii et lisage nende prügikasti mõni hein. See aitab ka küüliku passiivselt nurka asetada, kuna küülikud on üsna puhtad ega leevenda end oma toidul. Niisiis, asetades heina kasti ühte nurka, julgustate küülikut minema vastassuunas.

Jäätmed ei taha mitte

Üks viimane (veidi teemaväline) märkus, nagu mainitud hästi toidetud jänku küülikujäätmetes on väga palju lämmastikku. Kui kasutate taaskasutatud paberil põhinevat pesakonda, on kasutatud pesakond suurepärane väetis ja seda saab kasutada aias, näiteks mõnusate leheroheliste köögiviljade kasvatamiseks, küüliku toitmiseks ... täites seeläbi eluringi.

Kas tohin teie vastusele lisada kaks punkti? 1. Kakud langesid uuel territooriumil. 2. Kui jänku tahab pesakasti kuskilt mujalt.
Julie Baumler
2013-10-09 03:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu kogemuse järgi on küülikuid väga lihtne maja murda. Neile meeldib pissida ja kakada iga kord ühes ja samas kohas, nii et enamikul juhtudel peate vaid panema natuke oma jäätmeid prügikasti ja nad kasutavad hea meelega prügikasti. On väga oluline, et kui nad lähevad kuhugi mujale, laske servast mööda või visake jäätmed karbist välja, puhastage need hästi ja kohe, vastasel juhul muutuvad need laigud pissimiseks ja kakamiseks. Kui puhastate kasti, säästke natuke jäätmeid ja pange need puhastatud karpi, nii et see neile lõhnaks.

Lollikindlamaks meetodiks võite saada nende uriiniga leotatud puutüki. ja pange see koos väljaheitega kasti või puuris, nii et nad on ainult nädal aega oma prügikastis. Üldiselt, kui proovin esimest meetodit ja leian, et nad ei kasuta esimesel päeval ainult kasti, lähen prügikasti ainult nädala meetodile. Puitplokk töötab hästi, kui liigute õues asuvast hautist siseruumides oleva prügikasti juurde. Kui teil on siseruumides olev puur, võite puuri kasutada pesakastina (või kinnitada prügikasti küüliku jäätmete jaoks kasutatud puuri sektsiooni külge.)

Kasutage kindlasti savi või ajalehepaberi pesakond, kuna muud tüübid ei pruugi küülikute jaoks head olla. Puidust pesakond on okei, kui olete kindel, et see pole kuusk. Kõige tähtsam on koristada kõikjal, kus neil on õnnetus. Kõrge küljega kastid aitavad vältida määrdunud prügi kastist välja viskamist, mis on minu kogemuste kohaselt suurim ebaõnnestumise põhjus.

ton.yeung
2013-10-09 03:01:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... küülikuid saab hõlpsasti harjutada pesakonna kasutamiseks, mõnikord suurema usaldusväärsusega kui teie keskmine kass!

Metsiku küüliku loomulik instinkt kasutada ühte ala oma tualettruumina on kodumaistes kolleegides endiselt ilmne. (1)

Tegelik protsess on väga sarnane koera padjakoolituse või kassi koolitamisega. Hoidke küülikut koolituse ajal väikeses piirkonnas, viige kõik "õnnetused" prügikasti ja küülik hakkab loomulikult seda ala oma äritegevuseks kasutama. Allikalingil on üksikasjad.


(1) Teie küüliku koolitamine pesakonnaga Emma Magnuse magistrikraad
lemmikloomade käitumisnõustajate ühendus
apbc.org.uk

Eelistame, et siinsed vastused oleksid iseseisvad. Võib-olla võiksite siinolevalt lingilt tsiteerida asjakohaseid jaotisi. See aitab vältida ka teabe kadumist linkide mädanemise korral.
user3251
2014-12-01 08:20:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sain just oma esimese jänku "Mustal reedel" ja panin talle sobivaks nimeks "Reede". Ta on 7 1/2 nädala vanune Lion-Head segu (pole kindel, mis teise tõuga ta on segatud). Ma ei ole teiste suhtes kindel, kuid ta on käitlemisel märkimisväärselt rahulik, pole vähimalgi määral kaval ja tal pole uute inimestega mingit probleemi. Mõne tunni pärast lasin ta oma valvsa pilgu all oma magamistoa ümber (suletud uksega). Ta viskas alguses palju "õnnelikke radu" ... PALJU. Siis pissis ta nurka, ma tagastasin ta kiiresti tema puuri. Hiljem pissis ta veel kahes kohas, enne kui otsustasin seda artiklit lugeda! Lol. Ma tegin järgmist: Alustades piiratud alaga, muudavad prügikoolitused jänku jaoks enam "võimekaks". Tegin tegelikult kohvivalmistaja kastist make-shift liivakasti. Tugevdasin seda lindiga (seest ja väljast), mis kattis kasti kõik nurgad / servad ja sisepõranda teibiga, et tihendada kasti "piss-piss" lekete eest. Panin siis värske pesakonna sisse - siis TÄHTIS osa - panin natuke MULLITUD pesakonda ja VÄRSKEID "jänkupoegi" otse prügikasti tagumisse nurka. Panin vastupidi nurka ka mõned värsked rohelised. Avasin ta puuri, suunasin ta prügikasti juurde - ta hüppas otse sisse, pööras otsa ringi, tegi oma asju nurgas, kuhu ma määrdunud pesakonna panin, samal ajal rõõmsalt näksides rohelisi, mis talle vastasnurgast vastu vaatasid. Kiitsin teda rohkesti paitamist ja "Hea tüdruk!" Selle positiivse kogemuse tugevdamiseks lasin tal veel üks või kaks minutit ringi hüpata, enne kui naasin ta ööseks oma puuri, et vältida rohkem õnnetusi. Kordame hommikul. Esimene katse, edukas! Edu! -Taron & "Reede" enter image description hereSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...